תסמיך מחבר 9-

חיננית

New member
../images/Emo36.gifתסמיך מחבר 9-../images/Emo26.gif

לשם שינוי הפעם הסמיכות בנוסחה ייחודית . כשהחלק הימיני =הראשית. כשהחלק השמאלי= זה העיזר. והחידה (חלק מסמל גדנ"ע+נקניק מנצח)אחד מהגאונים המסחריים =2/3 (מלוחות עץ -מה שעשה הצלף והתבלבל+ מקור התסמיך הזה כולו ). הנוסחה באותיות (2+2)3=(5,6)2/3(שני שלישים) נראה מסובך? אם יהיו בעיות אתן מאוחר יותר רמזונים. אבל קודם נראה את התותחים בפעולה..

חלוצה

New member
פעם ראשונה

שאני חושבת שאני יודעת את הפתרון, או לפחות את כוונת החדה, אבל לא הבנתי את שיטת הניקוד החדשה...חיננית תוכלי לפרט/להסביר להדיוטה שכמותי כמה אותיות וכמה מילים

חיננית

New member
../images/Emo26.gifבוקר טוב הסבר לך, לכם ,לנו,

סתם ניסיתי נוסח אחר, לא להיבהל אלו שעשו מתימטיקה מצומצמת בתיכון,
.ולא שזה הולך להיות סוגה בשאלת הסמיכויות ,להרגע! זו אך ורק משוואה ממ´ש פשוטה . צד ימין שלה זו הסמיכות הראשית , צד שמאל זה העיזר . ביניהם מפריד כמו בכל משוואה סימן השיוויון(=) כל המספרים מלבד השני שלישים(שהוא מספר לכל דבר -2/3)-הם מנין אותיות במילים כמו שתמיד אנחנו כותבים . מקווה שהבהרתי את המסגרת . אם תהיינה שאלות לגוף השאלה קרי לתוכן המילים אתן יותר מאוחר רמזון.

חיננית

New member
שינוי קל -במקום הפלוס+באגף שמאל

אפשר לשים רק פסיק ,ואז זה לא יבלבל את מי שהיה עשוי להתבלבל בגלל ה+. . חלק שמאל ככה יותר פשוט -
(מלוחות עץ -מה שעשה הצלף והתבלבל, מקור התסמיך הזה כולו ) 2/3

רותי מ

New member
ואולי זה הראשי?../images/Emo39.gif

בגלל נוסח החידה אינני בטוחה אם זה הראשי או העייזר.

חיננית

New member
נ.ה.ד.ר../images/Emo24.gif../images/Emo70.gif

אבל הרשי לי לתקנך- בתשובתך חסר מספר.. עכשיו זה כבר קל ,תוסיפיהו ויש לך את האגף עיזר מושלם ..

חיננית

New member
../images/Emo26.gifהנכון לגמרי -זה ככה

2/3- מקורות הירדן -עכשיו יש לך ממש עיזר(או רמז אפילו) לפתור הראשית כי זה שוויון.. אבל אני צריכה לזוז עוד מעט קט ..לצערי אז לא אוכל להשאר לפיצוח )

רותי מ

New member
יש לי הרגשה ש:../images/Emo39.gif

שהמילה השניה היא : נחל הבניאס (לא בטוחה)

חיננית

New member
לדקה נכנסתי-אז ככה ../images/Emo26.gif

בחידה ,אכן יש בניאס , יש 2/3 מקורות הירדן,כפי שאמרתי בבוקר . לא 4 מקורות הירדן. עכשיו להמשיך יהיה כבר קלי קלוטו . שיהיה לכם ערב וליל נעים שבת שלום אמנם באיחור ..

רותי מ

New member
הבהרה../images/Emo39.gif

לירדן יש 3 מקורות עיקריים והם: דן, חצבני והבניאס. 2/3 שלהם הם כנראה הדן והבניאס! שבת שלום

רותי, נכון ענית:

ענית על השאלה. רק צריך קצת סדר: 2/3 מקורות הירדן = בני [ אס + חצ ] הראשי: 2/3 מקורות הירדן = 2/3 מ- חצבני, בניאס ודן 2/3 = חצבני ובניאס

חיננית

New member
יופי בנות החן-שיתוף נאה ../images/Emo127.gif../images/Emo127.gif

היום כשמדברים על מי הווזאני ,החידה שלי נעשתה קצת אקטואלית . כשראיתי שאני צריכה לעשות סמיכות מדן ,התנגן אצלי בראש השיר על 3 הנחלים מקורות הירדן . נאה בנות
,רותי נתנה את התוכן,ארחית הציבה נוסחה לתפארת ,וביחד יש פיצוח המשוואה . נכון שלא היה כ´כ קשה? ומי ימצא לנו את השיר- הם 3 נחלים..חצבני בניאס ודן-אני אנסה גם למצא אותו. יופי של שיר משנות ה60 . ועכשיו נשאלת שאלת המאה -מי תמשיך בסמיכות ?למי עובר ה
לארחית או ל
תפתורנה ביניכן את הסוגיה הנ´ל . אנחנו מחכים לכן.

רותי מ

New member
לחיננית../images/Emo39.gif

נראה לי שהכבוד לתת אסוצ. חדשה הוא שלי, כי אני הייתי הפותרת וארחית פרחית רק סדרה את העניינים בצורה הנכונה. אך זה יהיה כבר בערב כי אני עסוקה היום. שבת שלום

למעלה