מה קרה לגראנג´

Cheezus

New member
../images/Emo35.gif מה קרה לגראנג´ ../images/Emo35.gif

עכשיו פינת הסוציולוגיה-פילוסופיה-פסיכולוגיה-אנליזה שלנו:
מה קרה לגראנג´
השאלה היא לא אם הגראנג´ מת, או אם הוא היה אי פעם חי, או אם הוא סתם דעך, או מה לא- זאת לא השאלה. השאלה היא: אנחנו מודעים לעובדה שהגראנג´ לא בשיאו. למה? ברור שכל הדברים בנוגע לכמה שהגראנג´ חי או מת רלוונטים, לכן חשוב גם לכתוב את אלה, אבל לא רק את אלה, כי זאת לא השאלה.
דברים שאפשר לקחת בחשבון:
התקופה בה הגראנג´ "נגמר" והאירועים שהיו בה
האמנים הבולטים, חייהם, והיכולת המוסיקלית שלהם
סגנונות אחרים שחלחלו אל תודעת הציבור
השפעות על הסגנון ושינויו
שרידי גראנג´ בימינו ופוסט גראנג´ וההבדלים מהגראנג´ המקורי בהצלחה ואל תתקמצנו במילים!

Papito

New member
אני ינסה לזרום איתך

הגראנג´ לא בשיאו כי אין אדם שיקח את לפיד הנעורים האבוד וימשיך אותו. חסר לעולם קורט קוביין שיצרח את מה שיש לנו בבטן בעולם ציני וקר וכועס שכזה קשה להתחיל ושיר על הבעיות שלך כי יאשימו אותך באגואיזם, נרקיסיזם, והתעלמות מסבל הכלל אנושי

DUDE5

New member
מה זאת אומרת מה קרה לגראנג´?

הגראנג´ אינו יוצא דופן משום ז´אנר אחר. כולם בסוף מתים. אלה החיים, אין מה לעשות. יש גבול כמה מוזיקה דיכאונית הקהל יכול לספוג. שמעתי מישהו אומר בפורום הזה, או בפורום של נירוונה, אני לא בטוח שהגראנג´ הרג את הרוק´נרול. אני לא בטוח שהוא הרג אותו אבל הוא עשה אותו דיי חולה לכמה שנים טובות. הוא יצר אווירה בילתי נסבלת של דיכאון ורחמים עצמיים שהאנשים לא יכלו להחזיק בה מעמד. והוא אחראי בעקיפין לפופולאריות של כל מיני בריטני ספירסים למניהם. לאנשים נמאס מהפוזה הדיכאונית הזאת. הם רצו קצת לשמוח. לכל סגנון ברוק יש נטיה להיות משעמם מאוד לאחר כמה שנים. ככה היה עם הפסיכודליה הסיקסטיזית, הרוק המתקדם, הפאנק רוק ועוד סיגנונות רבים שדעכו. וככה גם תמיד יהיה ומריך להיות, אחרת החיים היו משעממים. לרוק יש נטיה כזאת כל הזמן להתעצם ולגדול, ואז לפוצץ את עצמו, ולהתחיל לבנות עצמו מחדש. או משהו כזה... נדמה לי ששמעתי את זה בתוכנית 20 שנה של רוק באמ טי וי

tofy

New member
מתייחסת לשורה האחרונה שלך

זה בולשיט! לחברה של הסטייליסטים ששולטים לנו באופנה (בכל תחום) יש נטיה לעשות פוזות ולדחוק את הרוק לפינה ואז לעשות קאמבאק לחודש..וכך צומח זן חדש-ג´אנק רוק (ראה לינקיןפארק) אני חושבת שהגאנג´ התחיל לצמוח בעצם באמצע האיטייז ופרץ בניינטיז בעיקבות נוורמיינד-וככה פרץ לאופנה ושוב חזר לשוליים (או במקרה של היום לבורות הביוב-שוליים זה מקום גבוה מידי) אמממממממ.........אם נסתכל על התקופה האחרונה אז לפני חודשיים שלושה,הרוק עוד היה קצת באמטיוי.....ושוב מתחיל לדאוך ואם מסתכלים על האופנה בלבוש.....היה קטע קצר של פאנק (אולי עדיין כי ראיתי ערס עם מויהקן אדום!!!!!!!!!!!!! ולברט!) ועכשיו האולסטאר שלנו (ממממ.....גאנג´!-ככה לפחות זה נחשב לדעתי בגלל קורט) חוזר בגדול........(ראו חוברת הפצה של TNT) סנטרפזים עדיין באופנה......(לחשוב שלפני 3 שנים הלכתי עם סנטרפז ואנשים צעקו לי "פריקית"...ועכשיו זה נחשב ללבוש פרחות) הלכתי לאיבוד בנקודה שלי.........בעעעעעעעעעעע בקיצור,זה קטע של אופנה אין מה לעשות! אבל אנשים אמיתיים יודעים להעריך מה שטוב,ומה שטוב להם!

DrunkGoat

New member
הוא דווקא צודק.

זה כבר קרה לו הרבה פעמים, לרוק שלנו. אני אקח לדוגמה את ההארד רוק: ב-72 הייתה מהפכת הארד רוק, יצאו אז השלישי של זפלין, פרנויד של סאבאת´ ומשין הד של דיפ פרפל. כמובן שאחריהן צצו המון להקות הארד רוק אחרות... בדיוק כמו שקרה לגראנג´ ב-92 עם נוורמיינד, טן ודירט. בכל מקרה, כשההארד רוק מת, בסוף שנות ה-70, אמרו שהוא הרג את הרוקנרול. בדיוק כמו שאומרים על הגראנג´. עכשיו אומרים אותו דבר על הנו מטאל, שאם נרצה או לא, הוא מעין מהפכה. (שאני ממש מתעב). ההבדל בין רוק לפופ, הוא שהרוק כל הזמן מחפש צלילים חדשים, הפופ נשאר קבוע, הפופ של 89 (סמנתה פוקס) והפופ של 2002 (בריטני ספירס) נשמע אותו דבר - כי את הסאונד המתוק הזה כולם אוהבים. חוצמזה, רוק כבד (שכולל גם מטאל, גראנג´ וכו´) הוא פשוט לא מוסיקה שמתאימה למיינסטרים. מה לעשות, לא כל אחד לא יכול להתחבר לזה. בגלל זה, אם הרוק נכנס למיינסטרים, הוא לא שורד שם הרבה.

../images/Emo7.gifאני פשוט לא מאמינה../images/Emo7.gif

כתבתי כזאת תגובה ארוכה ויפה והשקעתי ואז ניסיתי למחוק אות אחת וזה העביר אותי לדף הקודם, אז חשבתי "טוב לא נורא זה תמיד קורה אני אעביר חזרה קדימה וכל מה שכתבתי יחכה לי שם"... אני מעבירה קדימה ולא!! אין!! כלום!!!!!! אז עכשיו אני לא זוכרת כלום ממה שכתבתי (זה לא שאני מטומטמת, זאת השעה
) אז פשוט אכתוב מהתחלה...... הסיבות שהגראנג´ נרדם הן בגדול העובדה שהלהקות החשובות מתו/התפרקו/לקחו הפסקה ארוכה, יחד עם פריצתם של אלילי נוער סכריניים וקופצניים שהשתלטו על דעתו הקלה להשפעה של הנוער, שהספיק לשכוח מהפלנל ולרוץ לזארה לקנות גופייה ורודה עם נצנצים (מטאפוריקלי ספיקינג) הסיבה שהגראנג´ עוד לא התעורר היא שפשוט אף אחד לא טרח להרים את הגראנג´ מהמיטה ולנער אותו בצרחות וסטירות ופאוור קורדס שחוזרים על עצמם עשרות אלפי פעמים בכל אלבום ועדיין נשמעים מרעננים וחדשים, ומי שניסה לטרוח (קריד למשל) לא היה שעון מעורר טוב מספיק ולא "ניענע" את עולם המוסיקה חזק מספיק, והתוצאה הייתה שהם די נדחו וקיבלו מעמד של חיקוי על ידי אלה שרגילים לעצמה של קורנל סטיילי קוביין ווודר ולא קיבלו אותה מהלהקות שניסו להעיר את הגראנג´ הישנוני הזה שלנו... אני עדיין מחכה למושיע שיבוא בוא!!!!

j i m m y

New member
בולשיט !

תגידו, מה קרה לכם, נולדתם אתמול? הרכבים וזמרים/זמרות סכרניים תמיד היו קימים ! ורוק דיכאני תמיד היה קיים ! הגראנג´ היה, נעלם, ואני אומר לכם - הוא עוד יחזור, וזה בטח יקח איזה חמש עד עשר שנים עד שהוא יחזור. כמו שהפאנק חזר, אחרי 15 שנה בערך, גם הגראנג´ יחזור. קריד - תסלחו לי כל המעריצים - הייתה סתם להקה עלובה, ועוד איך עלובה. היא הייתה עלבון לגראנג´, ממש כך. בתקופה של הגראנג´ היו כל כך הרבה להקות זבל, כל להקה היתה בטוחה שהיא להקת גראנג´. אתם יודעים משהו - למעשה, לגראנג´ לא הייתה אף פעם הולדת. הוא פשוט התפתח. זה התחיל בכלל בשנות ה-70 המאוחרות. תראו את סוניק יוט´, כשהם התחילו בכלל לא קראו לזה גראנג´. פשוט, כל אחד קרא לילד הזה בשם אחר. אחד קרא לעצמו פאנק, אחד קרא לזה אינדי, אחד קרא לזה נוייז, ומשהו החליט לשים את כל העניין הזה תחת גג אחד ולקרוא לזה גראנג´. למה ?! לא יודע. אצלי זה רוק. אצלי רדיו הד, טול ופראל ג´ם נמצאים תחת אותו גג של רוק משובח. ואני יודע שאני לא היחיד. כל אחד שעכשיו בגילי, ונולד לתוך הגראנג´ בטח מרגיש כמוני.

../images/Emo12.gifאני לא מבינה למה אתה כועס../images/Emo12.gif

אף אחד לא אמר משהו שסותר את מה שאמרת... זה ברור שהגראנג´ יחזור, קריד באמת לא משהו, והעובדה שמוסיקת הגראנג´ התחילה הרבה לפני שהמושג גראנג´ היה קיים גם היא נכונה ואפילו היה דיון כזה פעם אם אני לא טועה... גם זה שתמיד היה פופ ותמיד היה רוק זה נכון, כל מה שאמרתי זה שהסיבה שאהדת הקהל עברה מהרוק לפופ בכזאת קיצוניות היא פשוט שלהקות הרוק החשובות ישבו בשקט יחסי לשנים הקודמות בעוד שעולם הפופ התחיל לייצר כוכבים חדשים בצורה אינטנסיבית.. שוב, לא הבנתי למה אתה כועס...

nazgulheir

New member
דעתי בעניין

בשנייה שבה קורט ירה בעצמו (או כמו שאני ועוד כמה טוענים-נורה או נדחף ע"י גורם חיצון לירות בעצמו) הגראנג´ מת. בניגוד לקורט, הגראנג´ יכול לקום לתחייה ואם הוא יקם לתחייה זה לא יהיה ע"י קריד או דומיהם (שהם חבורה אחת גדולה של חקייני פארל ג´אם) ואם תחשבו על זה תיראו שכשהגראנג´ מת, גם הרוק מת ואם מישהו יבוא ויקים לתחייה את הגראנג´ הוא גם יקים לתחייה את הרוק. ובקשר לשרידים של הגראנג´ - כל החורף הלכתי עם ג´ינסים ופלאנל והסיבה שבגללה אני לא הולך עם זה עכשיו היא שאם הייתי הולך עם זה הייתי
בטירוף...

Down in a hole

New member
אוקיי, הגראנג´ בהחלט לא מת ../images/Emo121.gif

למרות שקורט וליין באמת נלקחו מאיתנו, והם היו אבן פינה ענקית במוסיקת הגראנג´, אני לא מאמינה שאני אורמת את זה (כי אני בן אדם פסימי לחלוטין) אבל תסתכלו על חצי הכוס המלאה! עדיין נשארו לנו להקות גראנג´ טובות מאוד ואני חושבת שעוד יקומו, ובהתחלה נזלזל בהם כי זה יראהלנו חדש, אבל יבוא יום ונעריך :)

למעלה