חידה, נראה מי עונה

מצב
הנושא נעול.
../images/Emo35.gif חידה, נראה מי עונה../images/Emo70.gif

חידה, נראה מי עונה

מה היה המטען הכבד ביותר שהוסע על מסילות הברזל? באיזה שנה הוא הוא הוסע? איפה הוא הוסע? לאיזה מרחק הוא הוסע? וכמה זמן לקחה ההעברה?

dvir golan

New member
צינורות

חידה, נראה מי עונה

מה היה המטען הכבד ביותר שהוסע על מסילות הברזל? באיזה שנה הוא הוא הוסע? איפה הוא הוסע? לאיזה מרחק הוא הוסע? וכמה זמן לקחה ההעברה?
צינורות
באמצע שנות ה 50 הובילה הרכבת את צינורות הענק של ה"מוביל הארצי" ממפעל "יובל גד" ליד אשקלון לצפון הארץ.

לדעתי:1973

חידה, נראה מי עונה

לדעתי:1973
טנקים שהועמסו על רכבת בשנת 1973 בכדי להישלח לסיני ולהשתתף במערכה. הם הועמסו בתחנת באר שבע על סרפנטינה מיוחדת ועשו דרכם (מכיוון שמסילת חלץ לא הייתה קיימת) דרך לוד-אשקלון-רצועת עזה-צפון סיני. אני מניח שזה לקח יממה.

יהוושע

New member
נדמה לי שהיו אלה ארובות תחנת הכוח

חידה, נראה מי עונה

בחדרה , שהובלו בחלקים על גבי קרונות משא עד לתחנת חדרה . אבל איני בטוח לגמרי .

luckydude

Active member
לכן השיגור

חלליות בכף קנוורל?
החללית קולומביה ואחיותיה או כן השיגור שלהם, מוסעים על מסילה לכן השיגור.
לכן השיגור
החלליות לכן השיגור אינן מוסעות על מסילה. הן מוסעות על רכב ענק שנקרא CRAWLER שנוסע במהירות של 1.5 קמ"ש. אם זה מעניין אותך, קרא את האינפורמציה המעניינת בלינק הנלווה.

zman188

New member
הארובות בחדרה נבנו ע"י יציקת הבטון

בחדרה , שהובלו בחלקים על גבי קרונות משא עד לתחנת חדרה . אבל איני בטוח לגמרי .
הארובות בחדרה נבנו ע"י יציקת הבטון

david80

Member
האם רוחב המטען חורג מהסטנדרט?

חידה, נראה מי עונה

אם כן אני מהמר על מטוס זה.(כלומר, רכבת בתוך מטוס על רכבת)

david80

Member
סליחה! טעות! התכוונתי לתמונה הזה!

אם כן אני מהמר על מטוס זה.(כלומר, רכבת בתוך מטוס על רכבת)
סליחה! טעות! התכוונתי לתמונה הזה!
אבל הובלת מעבורת על מסילה זו גם ענק!

מטען חורג

ודרך אגב...
ההעברה הייתה על מסילות בלבד... בלי מטוסים\מעבורות
מטען חורג
אם אני זוכר נכון את ספר השיאים של גינס משנת 1988 או איזשהו מקור אחר, הרי שהעבירו פעם כנסיה שלמה לאורך כמה מטרים על גבי מסילת ברזל על מנת לאפשר סלילת כביש או משהו כזה. או שזה היה על משאיות... לא זוכר...

מצב
הנושא נעול.
למעלה