החידה לשבת - מהו קו הרכבת

מצב
הנושא נעול.

קובי לו

New member
../images/Emo35.gif החידה לשבת - מהו קו הרכבת

הבינעירונית הסדיר הקצר ביותר בעולם, מבחינת מרחק. של רכבות נוסעים, כמובן, וסדיר. לפחות פעם ביום (או יותר). האם התשובה תפתיע אותכם? חושבני שכן. ושוב, אני מדבר על קו בינעירוני ולא רכבת פרברית של עיר גדולה שיתכן ויש לה קו קצר לאחת השכונות. התנאי שהרכבת תקשר בין שתי ערים שונות שאינן נחשבות אחת הפרבר של רעותה.

nitsansh

New member
איך אתה מגדיר פרבר??

הבינעירונית הסדיר הקצר ביותר בעולם, מבחינת מרחק. של רכבות נוסעים, כמובן, וסדיר. לפחות פעם ביום (או יותר). האם התשובה תפתיע אותכם? חושבני שכן. ושוב, אני מדבר על קו בינעירוני ולא רכבת פרברית של עיר גדולה שיתכן ויש לה קו קצר לאחת השכונות. התנאי שהרכבת תקשר בין שתי ערים שונות שאינן נחשבות אחת הפרבר של רעותה.
איך אתה מגדיר פרבר??
בני-ברק, למשל, זה עיר או פרבר??

קובי לו

New member
פרבר זה תמיד עיר. לא לבלבל עם

איך אתה מגדיר פרבר??
בני-ברק, למשל, זה עיר או פרבר??
שכונה. בני-ברק היא פרבר תל-אביבי. רמת-השרון גם כן. קרית ביאליק היא פרבר חיפאי. בוורלי הילס היא פרבר לוס אנג'לסי וכו'. ובכן, מהי רכבת הנוסעים הסדירה שעוברת בין שתי ערים שונות שמסלולה הוא הקצר ביותר בעולם?

nitsansh

New member
למה אתה מתכוון??

שכונה. בני-ברק היא פרבר תל-אביבי. רמת-השרון גם כן. קרית ביאליק היא פרבר חיפאי. בוורלי הילס היא פרבר לוס אנג'לסי וכו'. ובכן, מהי רכבת הנוסעים הסדירה שעוברת בין שתי ערים שונות שמסלולה הוא הקצר ביותר בעולם?
למה אתה מתכוון??
מרחק בין 2 תחנות סמוכות או בין תחנות הקצה??

IgKh

New member
יתכן שבין יוהנסבורג ופריטוריה?

יתכן שבין יוהנסבורג ופריטוריה?

אביב ש

New member
בלי קשר, בוורלי נילס היא שכונה בתוך

לוס אנג'לס??

mucool2

New member
בוורלי הילס היא עיר נפרדת

לוס אנג'לס??
עם עירייה והכל, שהיא מעין "מובלעת" בתוך לוס אנג'לס (יש עוד כמה ערים כאלה, כמו ווסט-הוליווד וסנטה מוניקה).

אביב ש

New member
באמת?../images/Emo12.gif טוב לדעת.. תודה.

עם עירייה והכל, שהיא מעין "מובלעת" בתוך לוס אנג'לס (יש עוד כמה ערים כאלה, כמו ווסט-הוליווד וסנטה מוניקה).
באמת?
טוב לדעת.. תודה.

ת"א אוניברסיטה - בני ברק../images/Emo13.gif

ת"א אוניברסיטה - בני ברק

קובי לו

New member
בני, שאתה תתבלבל ככה ?

ת"א אוניברסיטה - בני ברק
בני, שאתה תתבלבל ככה ?
ראשית, אמרתי בין התחנה הראשונה בקו לאחרונה בקו. ת"א אונ' - ב"ב זה בין שתי תחנות באמצע הקו (קו ראשל"ץ - כפ"ס או הקו בין בית-שמש לכפ"ס). שנית, אמרתי שזה לא בין עיר ראשית לפרבר שלה. כלומר, יתכן ומה שאני מדבר עליו הוא בין 2 פרברים של עיר ראשית אחרת. סתם לדוגמא : אם היתה רכבת בין עכו לקרית מוצקין, שזה היה כל הקו, זו היתה התשובה. שכן עכו-מוצקין זה מרחק מאד קצר (פחות מ-8 ק"מ) וכן שניהם פרברים של מטרופולין חיפה, אבל הקו הוא לא בין חיפה לאחד מהם. עוד פעם. הקו הוא כל הקו, כפי שהוא מופיע בלוח זמנים של אותה חברת רכבות וכן זה לא בין העיר הראשית לאחד הפרברים שלה. רמז, אתם יודעים טוב מאוד את התשובה... רמז נוסף, לא זכרון יעקב...

urilei

New member
רחובות-נתניה אולי?

בני, שאתה תתבלבל ככה ?
ראשית, אמרתי בין התחנה הראשונה בקו לאחרונה בקו. ת"א אונ' - ב"ב זה בין שתי תחנות באמצע הקו (קו ראשל"ץ - כפ"ס או הקו בין בית-שמש לכפ"ס). שנית, אמרתי שזה לא בין עיר ראשית לפרבר שלה. כלומר, יתכן ומה שאני מדבר עליו הוא בין 2 פרברים של עיר ראשית אחרת. סתם לדוגמא : אם היתה רכבת בין עכו לקרית מוצקין, שזה היה כל הקו, זו היתה התשובה. שכן עכו-מוצקין זה מרחק מאד קצר (פחות מ-8 ק"מ) וכן שניהם פרברים של מטרופולין חיפה, אבל הקו הוא לא בין חיפה לאחד מהם. עוד פעם. הקו הוא כל הקו, כפי שהוא מופיע בלוח זמנים של אותה חברת רכבות וכן זה לא בין העיר הראשית לאחד הפרברים שלה. רמז, אתם יודעים טוב מאוד את התשובה... רמז נוסף, לא זכרון יעקב...
רחובות-נתניה אולי?

קובי לו

New member
הגזמת. ממש לא.

רחובות-נתניה אולי?
הגזמת. ממש לא.
בין רחובות לנתניה יש בערך 50 עד 60 ק"מ מסילה. נראה לך שקו רכבות באורך 55 ק"מ +- הוא הקו הכי קצר בעולם. נסה שנית, בבקשה. אם לא יהיו תשובות אפרסם התשובה במוצא"ש. ונתתי רמז. לא זכרון יעקב. אוסיף עוד רמזים. לא יסוד המעלה, לא נס ציונה וגם אפילו לא בנימינה או מזכרת בתיה. למרות הקברנה סוביניון... שבת שלום !

urilei

New member
לפי הרמזים

הגזמת. ממש לא.
בין רחובות לנתניה יש בערך 50 עד 60 ק"מ מסילה. נראה לך שקו רכבות באורך 55 ק"מ +- הוא הקו הכי קצר בעולם. נסה שנית, בבקשה. אם לא יהיו תשובות אפרסם התשובה במוצא"ש. ונתתי רמז. לא זכרון יעקב. אוסיף עוד רמזים. לא יסוד המעלה, לא נס ציונה וגם אפילו לא בנימינה או מזכרת בתיה. למרות הקברנה סוביניון... שבת שלום !
לפי הרמזים
אני חייב לשאול מדובר בתחנה (או קו ליתר דיוק) פעיל/ה?

שי חלצי

New member
ראשונים-לוד?

בני, שאתה תתבלבל ככה ?
ראשונים-לוד?

connex

Active member
אין קו ישיר בין לוד לרמלה?

שאפו !!! kol hakavod בינגו.
לאן נעלמת שי ? מזמן לא קראתי תגובה שלך פה בפורום. אם אינני טועה היית במפגש במארס 04' בתחנת לוד (במרכז בקרה ושליטה), לא?
כזה שמקצר את העניין? כי לוד-רמלה יותר קצר מלוד-ראשון

קובי לו

New member
אין קו רכבות כזה.

כזה שמקצר את העניין? כי לוד-רמלה יותר קצר מלוד-ראשון
אין קו רכבות כזה.
גם אם חלק קטן מהרכבות לדרום עוצרות גם בלוד וגם ברמלה הרי שזה לא קו לוד-רמלה אלא חלק מהקו בין ת"א לבאר-שבע.

שי חלצי

New member
אף פעם לא הפסקתי לקרוא

שאפו !!! kol hakavod בינגו.
לאן נעלמת שי ? מזמן לא קראתי תגובה שלך פה בפורום. אם אינני טועה היית במפגש במארס 04' בתחנת לוד (במרכז בקרה ושליטה), לא?
אף פעם לא הפסקתי לקרוא
אני פשוט מתעצל לכתוב... (בושה...
) הייתי בזמנו במפגש, כן.

מצב
הנושא נעול.
למעלה