איך פותחים עסק פטור

ימי82

New member
../images/Emo35.gif איך פותחים עסק פטור ../images/Emo35.gif

שלום אני ממש חדשה
ואין לי ממש מוסג איך פותחם עסק פטור. אני בירושלים. אני אשמח להמלצות (עדיף כמובן מהשו שלא מאוד יקר...). כמה זה עלה לכן? מה זה דורש מכן כל חודש? בסוף שנה? תודה רבה! איזה כיף של מקום כאן!

הדס D

New member
הטיפ שלי- מט"י

בכל עיר ישנו מרכז של מט"י- מרכז טיפוח יזמות עיסקית. קיבעי לך שם פגישה כשאת מסבירה כמובן מה את צריכה. הם מלאי ידע, רצון לעזור ואפשרות לתת מידע מקיף. והכל ממש במחירים סימליים. בהצלחה!

טל כ

New member
מט"י נכנסים לתמונה רק אחרי

הקמת העסק ופתיחת תיק במס הכנסה... <אני חושבת>

לא להרגיש מאויימים ולגשת ל...מס הכנסה

להציג את עצמך, את העסק ואת צפי היקף העבודה ולקבל מהם ייעוץ ועזרה. אני אמנם עוסקת מורשה וצריכה לשלם מקדמות למע"מ ולמס הכנסה כל חודשיים ולמדתי לערוך את זה לבד. יש לי רואה חשבון שמסכם לי את השנה ועוזר ומייעץ תוך כדי. במס הכנסה מאד עזרו לי כשפתחתי תיק לפני 9 שנים... בהצלחה.

כל הכבוד לך,

אני מתקשה לוותר על שירותי יועצת מס שעורכת בשבילי את כל החשבונות, אבל אני יודעת שיש תוכנות, אפילו חינמיות ברשת, שאפשר לנהל דרכן את כל החשבונות, את משתמשת בכאלה?

אני לא בדיוק זוכרת...

אבל לא נראה לי שזה במס הכנסה כי אני נסעתי במיוחד לנתניה...ומס הכנסה יש בכפר סבא...נראה לי שפותחים תיק במע"מ או משהו כזה...מקווה שאני לא מדברת שטויות...תריצי חיפוש אינטרנטי במשרדי הממשלה השונים ותראי בדיוק איפה. או שתשאלי כל רו"ח - אני שאלתי את שלי... אולי יש כאן רו"ח בקהל שיכולה "להציל" אותנו?!? מה שאני כן זוכרת זה שזה היה מאוד פשוט, מהיר וקל - הרבה יותר ממה שחשבתי. רק תבררי מראש את שעות קבלת הקהל ואולי גם תבררי טלפונית אם יש משהו שאת צריכה להביא איתך (כמו תעודת זהות מעודכנת וכד') ותוך כמה דק' נפתח לך תיק. אח"כ קונים קבלות מאופיס דיפו או כל מקום אחר, או שאת מעצבת קבלות עם הלוגו שלך בכל בית דפוס (ועליהם כתוב שאת עוסק פטור) ומתחילים למכור!!! איזה מרגש!!! בהצלחה!!!

מס הכנסה ומע"מ

ניגשים לשני המקומות ופותחים תיקים. שימי לב, הפקידים תמיד מחסירים מיע מה שגורם לך לרוץ שוב ושוב למשרדים. תנסי לשאול המון שאלות. פתיחת התיקים היא בחינם, אבל לא לכל עיסוק מותר להיות עוסק פטור. חלק חייבים להתחיל מעוסק מורשה. באתר של מט"י יש המון מידע לגבי המשמעות של כל הגדרה ומה צריך לעשות. ולסיום - הכי חשוב - מיצאי לך עוד היום רואה או רואת חשבון ולכי להתייעץ מראש כדי לבוא מוכנה למשרדים ולחסוך לך ריצה. בכל מקרה תצטרכי וכדאי לך להשתמש בשירותי רו"ח לצורך הגשת דוחות למס הכנסה. בהצלחה, וזיכרי סה"כ התהליך הזה די פשוט.

טל כ

New member
רגע רגע, יש לנו יועצת מס במעגל!

תמר נבון קהת אשלח לך את מספר הטלפון שלה במסר, ובמקביל אפנה אותה לשאלה שלך כאן. בהצלחה!

פתיחת תיק

כדי לפתוח תיק עוסק פטור יש לפנות תחילה למע"מ. אני לא יודעת מה עיסוקך, אך קחי בחשבון שיש רשימה סגורה של בעלי מקצוע שאינם יכולים להיות עוסק פטור-רק מורשה. מומלץ להכנס לאתר של רשות המיסים בישראל www.mof.gov.il ולקרוא את ההסברים והתהליך בפתיחת עסק. אם את מרגישה שזה גדול עליך, כדאי מאוד לפנות לאיש מקצוע-יועץ מס או רו"ח לפני או בהקדם לאחר פתיחת התיק במע"מ. לא כדאי להתחיל את מערכת היחסים עם רשיות המס ברגל שמאל. בהצלחה! תמר נבון קהת-יועצת מס 054-8063069 [email protected]

וטוב שהזכירו יועצת מס ומנהלת חשבונות

כי לא חייבים לגשת לרואת חשבון-זה בד"כ יותר יקר, ובתור עוסק פטור לרוב אין מורכבות חשבונית גדולה כל כך, שיועצת מס לא יכולה להספיק.. בהצלחה רבה! אסנת

אני פתחתי את התיקים לבד

ואז הייתי צריכה להכין הצהרת הון למס הכנסה. גם כמו שאמרתי קודם - תמיד מקבלים מידע חלקי ולא אומרים לך שיש עוד דברים שאת צריכה לדעת. התלוננתי אצל האחראי וקיבלתי אצלו שיעור יסודי בניהול התיק שלי ואז היגעתי לרואה חשבון. מה אני יגיד לכן? אמה-חייע!!! היה עוד מידע שחסר לי. הרו"ח עשה עבודה יסודית ורצינית בנושא הצהרת ההון שזה מאוד חשוב לעתיד. ומה רציתי לומר בכל זה? שלמי יותר ולכי על ההתחלה לרו"ח המחיר אינו בשמיים והשירות מאוד נחוץ לא הייתי פונה למנהל חשבונות. בייחוד לא אם את נשואה לשכיר, ואם יש עוד כל מיני דברים שצריכים תשומת לב, ותמיד יש.

למעלה