צ'ק לחתונה

../images/Emo32.gif ../images/Emo32.gif ../images/Emo32.gif צ'ק לחתונה

האם מקובל לתת לחתונה צ'ק דחוי? לאורחים שמגיעים יש בעיית תזרים מזומנים והם רוצים לדחות את הצ'ק מיום החתונה (אמצע החודש מתישהו) ליום המשכורת (1 בחודש). חשוב להם להגיע, אבל הם ממש לא בטוחים לגבי הצ'ק. מה דעתכן?

מיכי2

New member
לא הכי מקובל אבל קורה..

לנו זה קרה גם בחתונה וגם בברית האחרונה שעשינו. אבל הדחייה היתה לעוד כמה ימים לתאריך 1 לחודש, תאריך קבלת משכורת או משהו כזה, לא לתאריך רחוק.

רונית1

New member
לא מקובל כי זה כסף לא בטוח. כמובן

שחתן והכלה לא ידרשו את הכסף בכל מחיר אבל לא ממש נעים. אצלנו בחתונה צ'ק אחד חזר ודווקא היה צ'ק גדול. ברור שלא ביקשנו את המתנה בכל זאת.

מיכי2

New member
נכון שזה לא מקובל אבל זה קורה

ואני שומעת שזה קורה בלא מעט ארועים. קיבלתי לחתונה צ'ק ממישהו שאני יודעת שאין לו הרבה, דחוי לעוד 10 ימים. אז מה לעשות? להעיר?.. להגיד תודה ולשתוק.. תאמיני לי שזה עדיף על לקבל צ'ק ללא כיסוי... חברים שלנו קיבלו לחתונה צ'ק ללא כיסוי מחברים של המשפחה, מצב כזה הוא הרבה יותר לא נעים.. אני בכל אופן לא הייתי נותנת צ'ק דחוי..

תתני צ'ק דחוי

מה עדיף שתתני צ'ק מזומן והוא יחזור ? ממילא בדר"כ מעבירים את הצ'קים לבעל האולם או לספקים השונים .

גם לנו זה קרה

לא ממש הפריע לי - זה אפילו נגע לליבי שלמרות שהיו לחוצים בכסף הגיעו לארוע.

שאלה בנוגע למצלמה

האם הסאונד בוידאו כ"כ חשוב? זכיתי במכרז במחיר ממש טוב, אבל אין סאונד וזה קצת מבאס אותי, בנוסף אני ממש חסרת החלטה. מה אתן אומרות? וסליחה על השאלה הלא קשורה

נעמולה

New member
זה לא מקובל

אבל אם מדובר באנשים קרובים, אני מתארת לעצמי שזה יתקבל בהבנה והעיקר שיגיעו להשתתף בשמחה. אני באופן אישי, לא הייתי הולכת והייתי נותנת מתנה כשיתאפשר לי

אילתית 2

New member
אני לא חושבת שיש דבר כזה

נהוג או מקובל אני חושבת שאני יעריך אנשים שבאו לחגוג איתי ולכבד אותי והגיעו למרות המצב הכלכלי וביג דיל מה קרה דחוי לכמה ימים (בברית של הקטנציק קיבלתי שיק מאורח דחוי לכשבוע - ביג דיל לא חשבתי על זה בכלל הגיע התאריך ואז הפקדתי את השיק) עדיף שיבואו לחגוג איתי ואם נותנים שיק שיהיה לו כיסוי ולא שבסוף יחזור אני חושבת שאנשים די איבדו את הפרופורציות לגבי אירועים ושמחות - כל העיניין הוא חגיגה אושר ושמחה שבאים ומכבדים את האירוע שלי ולא כלכלית

נוRית

New member
../images/Emo41.gif ../images/Emo32.gif לחלוטין - מדיח כלים

בעצת אחותה של אחת המנהלות פה (
) אני מפרסמת את השאלה הבאה: יש לי בית חדש בבניה, ואני מתלבטת בסוגית מדיח כלים: כן או לא. למה לא? כי אנחנו משפחה קטנה, ועד שאמלא מדיח, אני צריכה כמה סטים של כלים והרבה ארוחות (מה? להפעיל מדיח פעם בשבוע? ומה קורה לכלים בינתים שיושבים במדיח ומחכים שיתמלא?). כי זו עוד הוצאה כספית ממקורות שלא ממש ברורים לי. למה כן? כי מתישהו בטח ארצה מדיח (ככה כולם מסביב אומרים לי) ואז להתחיל בלהוציא ארון, להתחיל עם חיבורים ואינסטלציות... ואם כן אז איזה? רגיל? אינטגרלי/חצי אינטגרלי? רגיל - סבבה, אבל מה יהי אם בעוד X שנים ישבוק חיים ואז כבר לא יהיה בנמצא רגיל אלא יהיו רק אינטגרליים? ואם אינטגרלי - האם בעוד X שנים כשישבוק חיים ניתן יהיה להרכיב אינטגרלי מאותו חומר/צבע כפי שהיום? (מי יודע מה יהיה עם הנגר שעושה את המטבח בעוד שנים?) בקיצקץ - אשמח לשמוע תגובות/תובנות וכ"ו (ואם כן - אשמח גם להמלצות על איזה מדיח - תוצרת, תכניות וכ"ו...) ותודה שהגעתם עד הלום.

בובית123

New member
לכי על מדיח כלים צר..

יש גדול, יש קטן על השיש ויש צר, מתאים למשפחה קטנה, אצלנו כל יומיים מופעל, חוסך לי עבודה והכלים שם לא נשארים שבוע, הכי נוח שבעולם. (גיסתי אז לא הקשיבה לי וקנתה את הגדול ולכן היא לא מפעילה בשביל 3 אנשים כי יש הרבה מקום ונאלצת לשטוף הכל ביד). ממליצה בחום על מדיח צר.

מאסנתי

New member
אין כמו מדיח !

אנחנו קנינו את הדירה שבועיים אחרי שהתחתנו והיה לנו ברור שנתקין מדיח במטבח. היום אנחנו שני אנשים ותינוק, ואין שום בעיה למלא את המדיח, גם אם אוכלים בבית רק ארוחת בוקר וערב... פשוט נותנים למדיח לנקות גם את הסירים והמחבתות, קערות הפיירקס וקופסאות הטאפרוור... הוא מתמלא יפה מאוד. אצלנו המדיח פועל בממוצע פעמיים בשבוע (אם יש אורחים אז יותר). אני ממליצה על מדיח חצי אינטגרלי, רוב הסיכויים שהמטבח שלכם פונה לסלון ואתם משקיעים בו הון תועפות, אז חבל שתהיה תקועה באמצע קוביה לבנה מכוערת, ולכן עדיף חצי אינטגרלי, כי ממנו רואים רק את הפנל העליון עם כל הכפתורים ועל הדלת שלו הנגר מדביק פלטה בצבע זהה לצבע הארונות. מדיח אינטגרלי שלם אני לא אוהבת כי לטעמי זה מאוד לא נוח כי הכפתורים מוסתרים בדופן העליונה של הדלת. בכל מקרה, יהיה חבל מאוד בעוד כמה שנים לעקור חצי מטבח בשביל לארגן צנרת מים וניקוז ונקודת חשמל מיוחדת למדיח שלא תקפיץ לכם את הפקק. אני גם ממליצה למקם את המדיח ליד הכיור, כדי לא לטפטף על הרצפה מים מיותרים, ואם אתם ימניים - עדיף מימין לכיור (ככה מהכיור ביד ימין ישר לסלסלות של המדיח). אשמח לעזור בעוד שאלות.

nocko

New member
פשוט מאד

תכיני מצד שמאל של הכיור ארון ברוחב 60 ס"מ עם מדפים פשוטים. מאחורי הכיור בקשי הכנה לחשמל למדיח. אל תשכחי להגיד לנגר שזה ארון שיום אחד יהיה מדיח- ככה הוא בונה אותו מראש שאת מפרקת את הדלת והתחתית בקלות- מכניסה מדיח, מישהו עושה חור בצד ושם מעבירים צנרות לחלל שתחת הכיור וזהו!

למעלה