שרשור שונות

משוואות דיפרנציאליות - דחוף!!!

1. האם אתר טוב ללמוד משוואות דיפרנציאליות? רצוי בעברית אם יש. 2. האם מישהו פה מבין את הנושא הזה? מדובר בחומר לתואר ראשון BSC. תודה!

oridor345

New member
מישהו יכול להביא

לי את ההסברים והנוסחאות של: הנדסת המישור - פרורורציה ודמיון. פרופורציה, תכונות חוצי הזויות במשולשים וכו'. כתוב לי בספר שזה נמצא בספר הנדסה חלק ב' בעמ' 413-456 תודה מראש

שלום לכולם, אני חדש:)

שלום לכולם:) היום במקרה היו לי שעתיים חלון, ויצא לי לקרוא ספר על הסתברות וסטטיסטיקה. כמובן שמה שקראתי היה ברמה בסיסית ולא מסובכת מדי, אבל הייתי רוצה לדעת קצת יותר על ההסתברות. אתם יכולים בבקשה להפנות אותי לאתרים (עברית/אנגלית) או מאמרים? נורא אהבתי את הנושא ואשמח להתקדם בו...

אתר חדש וכולל בנושא מדעים מדויקים

נפתח אתר חדש וכולל בנושא מדעים מדוייקים בכלל - ומתמטיקה בפרט. אתם יותר ממוזמנים לתרום ולעזור לפתח את האתר. הכתובת: http://www.mathengine.up.co.il או http://www.mathengine.tk

ayakov

New member
שלום לכל חברי הפורום

אני לא יודע אם זה המקום המתאים לשאול אבל יש לי שאלה מאוד חשובה: אני סטודנט לתואר הנדסאי אלקטרוניקה. במסגרת הלימודים אנו לומדים גם מתמטיקה. בתיכון עשיתי 5 יחידות מתמטיקה. עכשיו אמרו לי שאם הציון שלי עכשיו במתמטיקה יהיה יותר גבוהה מהציון של ה 5 יחידות אז בקבלה לאוניברסיטה לוקחים את הציון החדש רציתי לדעת האם הדבר נכון, בתודה מראש יעקב

1ca1

New member
כמה דברים

א. אוילר היה שוויצרי, הוא למד אצל הברנולים בשוויץ, למרות שאת מרבית עבודתו עשה בארמונות של הקיסרות הגרמנית בברלין וכן בארמונות של קטרינה הגדולה בסנט פטרסבורג... ב. אם אתה רוצה שיקחו את האתר שלך ברצינות, תשקיע בדומיין .co.il או .com וכו'... just my 2 cents... ויאללה עפתי לראות יובנטוס...

yanivush8

New member
ע"פ מה שאני מכיר זה רק ב-ב"ג,

שם הציון שלך במתמטיקה בי"ד נחשב כ-5 יח"ל. כנס לאתר שלהם ותבדוק.

yuvalmadar

New member
עוד הערה קטנה,

מפרק הטרינום שלך לא תקין. הוא טוען ש-
x^2+6x+5=(x+20)(x+16)​
(כאשר הפירוק הנכון הוא -
(x+1)(x+5)​

המפרק תקין

לי הוא מראה את הפירוק הנכון -- תסתכל באלגוריתם למטה, ותראה שאין דרך אחרת לעשות את זה. והקטע עם גאוס - כתבתי את הכתבה מהר האוד, ואני לא זוכר שכתבתי על המקום שבו הוא עבד. בכ"א אני אתקן. בקשר לדומיין - אני רוצה קודם כל לבדוק עם זה עובד, לפני שאני משיע בדומיין. חוץ מזה, תודה על שהשקעתם זמן לבדוק, ודי ביסודיות אני רואה, את האתר.

צודק - סליחה

מצאתי את הבעיה באלגוריתם: B- במקום 2^B. תיקנתי, עכשיו זה עובד בסדר. את האמת, כל הזמן אמרו לי שיש שם בעיה ולא האמנתי להם. האתר נמצא, כמובן, בבניה, והוא יפתח רשמית במלואו במועד הראשוני של אמצע פברואר. כרגע, זה עוד לא שלב הקריטיקה, אלא רק ההתרשמות, שכן אני מבטיח שלפני מועד ההוצאה הראשון הוא יעבור הגהה מדוקדקת כולל תיקון שגיאות היסטוריות ומתמטיות. עצות או הערות - יש לכתוב בפורום של האתר, לא דורש רישום.

david171000

New member
אהבתי את הרעיון אבל

קראתי את ההקדמה על מספרים דימיוניים, אז לדעתי זה ממש לא נכון מה שכתוב שם, לפי מה שאני קראתי בהמון מקורות הצורך במספרים מדומים נבע דווקא מפתרון משוואות ממעלה שלישית. תבדוק את זה

נכון - שים לב להמשך

אתה צודק לגמרי, אבל אם אתה שם לב למה שאני כתבתי, אין הבדל. אני אמרתי שהמתמטיקאים היו צריכים את המספר, בלי לפרט. אתה רק פירטת למה. מלבד זאת, יש ב"שימושי מספרים מורכבים" פסקה על נוסחא לפתרון משוואות מהדרגה השלישית, ואמנם יכול להיות שלא הקדשתי מספיק לחשיבות פיתוח הנוסחא הזו, אבל אי אפשר להגיד שהשמטתי אותה לגמרי. בכל אופן, תודה שעברת על האתר, ואם תמצא עוד שגיאות אל תהסס לדווח.

U n i q u e 1 8

New member
בגרות חורף

הסתכלתי על הנושאים של הבגרות במתמטיקה חלק ג' ויש שם דברים לא מובנים כגון: משמעות המושג סדרה. מה זאת אומרת? הר יבבגרות במתמטיקה לא כותבים כלום מלבד מספרים (או במקרים של גיאומטריה- מילים) אבל מעולם לא שמעתי על מושגים... אשמח לתשובות

למעלה