שרשור עייפות...

צהלולים

New member
../images/Emo32.gif שרשור עייפות...

... ושוב ישנו בלילה בקיטועים... הקטן כבר בן שנה וחצי פלוס, ועדיין לא ישן. היתה תקופה קצרה של חודשיים-שלושה סביב גיל שנה, שחשבנו שראינו את האור - אבל חודש רצוף של מחלות החזיר את הגלגל אחורה. היום הוא מתעורר פעמיים-שלוש בלילה, זה לא נורא ואיום, אבל גם רחוק מלהיות טוב... אני נורא עייפה (לא כל הזמן אבל חלק גדול מהזמן), ואני נורא פולניה (למה רק הילד שלי לא ישן???), ומצד שני אני גם נורא פולניה (כי חוץ מזה הילד, טפו טפו, מדהים מכל בחינה, אז שאלה יהיו הצרות, ואין מה להתלונן) - ואני מצליחה לישון בסופו-של-דבר איזה 6 שעות בלילה (לא רצוף כמובן - שלוש וחצי פה ועוד שתיים וחצי שם) וזה מחזיק אותי, אבל לא ממש טוב, עייפה - כבר אמרתי? (וכמובן שאצל אמא שלי הוא ישן מצויין!! אז למה אצלי לא???) (לשרשור זה מוזמנות כל האמהות העייפות, בברכת בוקר טוב... אמהות שהילדים שלהם ישנים מצויין בלילה יתכבדו ויענו בשרשור אחר
)

משוש30

New member
הילד שלי ישן מצויין בלילה אבל עד

גיל שנה וחודשיים הוא ישן נורא ואיום. בגיל שנה וחודשים פניתי לעזרה מקצועית. עשינו לו את שיטת 5 הדקות ומאז הילד ישן נהדר וגם אנחנו. דרך אגב נדהמתי לגלות שמאז הוא גם אוהב יותר את המיטה שלו. אישית, אני את הלקח שלי למדתי. עם הילדה הבאה (שכמובן תישן מגיל חודש לילה שלם), אם בכל זאת משום מה היא לא תישן, בגיל חצי שנה ויום-5 דקות! אני יודעת שלא לכולם זה מתאים אבל לי זה הציל את החיים. פשוט כך. תמיד ניתן לקבל גם עצות אלטרנטיביות מהמטפל. מאז אני ממליצה בחום על מעבדת שינה או פסיכולוג ילדים. מישהו שיודע מה הוא אומר ועושה שפשוט פותר לך את הבעיה תוך כמה ימים. בהצלחה

צהלולים

New member
אהה... זו בדיוק הבעיה -

הוא לא ישן ממש גרוע, הוא מתעורר רק פעמיים-שלוש בלילה, לרוב פעמיים. וכל פעם יש סיבה אחרת (חלומות, נזלת, שיניים, בלה בלה בלה). באחד מתוך שבעה לילות הוא אפילו ישן טוב (יחסית). אני בטוחה שגם זו תקופה (הוא כבר הצליח לישון מתישהו בעברו...) ואני יודעת שזה יעבור, הבעיה היא לא בו - כמאמר המשורר - הבעיה היא בי... אני לא מצליחה "להשלים" כנראה עם הפלואידיות של תינוק, עם זה שצריך "לזרום" עם הלילות שלהם, עם זה שכך יום יכול להשתנות... כל לילה אני מצפה מחדש שיקרה איזה מיני-נס. אני חושבת שאם הייתי מניחה לזה, הייתי הרבה פחות מותשת. מה לעשות, אני לא טיפוס זורם
והאמהות היא כולה זרימה...

משוש30

New member
לא בטוחה בכלל. ילד לא אמור להתעורר

בשלב הזה פעמיים שלוש אלא אם הוא רגיל להתעורר. גם אני תמיד תירצתי את זה בשיניים נזלת וכד'. וראי זה פלא, אחרי השיטה הוא הפסיק להתעורר לשיניים ולנזלת...במקרים מאד חריגים הוא מתעורר מסיוט או כשהוא מרגיל לא טוב, אבל זה מקרה חריג!

צהלולית, ליבי איתך../images/Emo24.gif

באופן כללי אני נוטה להסכים עם משוש בנושא הזה. גם אצלנו חל מפנה אדיר באיכות החיים ברגע שנועם למד להרדם לבד. משום מה ברגע שהוא למד להרדם לבד גם איכות השינה שלו השתפרה מאוד. למזלנו איתו הצלחנו בדרכי נועם (חחח). כמובן שמדי פעם יש רגרסיות, למשל עכשיו בעקבות שעון הקיץ קצת יותר קשה לו להרדם אבל לפחות יש לו את היכולת לעשות את זה לבד. אני מסכימה גם עם Tנוקי שיש כל מיני גרסאות ביניים של "השיטה" (נשמע ממש מרושע, לא?) ושיש מקום להתאים אותה יותר לאופי הילד הספציפי.

צהלולים

New member
הילד הפרטי שלנו מתעתע: מצד אחד,

הוא נרדם מצויין (תוך כמה דקות, לרוב לבדו, לא צריך לנענע אותו, או לשיר לו, או לשבת לידו, הוא מברבר לעצמו ונרדם). רק בלילה, כשהוא מתעורר, הוא בוכה ומתישב במיטה ורוצה שנבוא אליו - כנראה שאז אנחנו עייפים מכדי לחשוב בהגיון ובאמת באים... ואז זה לוקח קצת זמן וקצת בכי עד שחוזר לישון. אוי, אני נזכרת בגעגוע בשלושת החודשים בהם הוא (ואנחנו) ישנו טוב בלילה... כמה טוב זה היה... *** אייקון של תפוז מתגעגע ומזיל ריר על כל ילד שישן יותר מארבע שעות רצוף ***

T noki

New member
בקצרה - מחכים 5 דקות בחוץ

כשמנסים ללמד תינוק/פעוט להרדם לבד - אומרים לילה טוב, נשיקה וחיבוק, משכיבים במיטה, ויוצאים מהחדר שלו למשך 5 דקות על השעון, גם אם הוא בוכה לא נכנסים. אחרי 5 דקות נכנסים שוב, אומרים שוב "לילה טוב חמוד, עכשיו לילה והולכים לישון", נשיקה וכו'ושוב יוצאים ל-5 דקות. מומלץ לשימוש מגיל חצי שנה (לדעתי זה מוקדם מדי בגיל הזה). חסידי השיטה טוענים שנבדק במחקרים ש-5 דקות זה בדיוק הזמן היעיל , לא פחות מדי ולא יותר מדי, כדי ללמד ילד להרדם לבד ומאידך לא לתת לו תחושה שההורה נוטש אותו, כי ההורה נכנס כל 5 דקות ומתיחס אל הילד. לדבריהם תוך כמה ימים הילד לומד להרדם לבד וזמן הצרחות הולך ומצטמצם מלילה ללילה, וחשובה פה העקביות ולא להשבר. מתנגדי השיטה טוענים שהיא אכזרית לילד וגורמת לו להתאכזב בסופו של דבר ולא לצפות שההורה יבוא ויגיב לבכי שלו. לדעתי, ילד בן חצי שנה קטן מדי, ועם ילדים קצת יותר גדולים הייתי נוקטת בשיטה מקוצרת של 5 דקות, משהו כמו דקה-שתיים, זה גם כך הרבה זמן בשביל תינוק/פעוט. אבל זו רק דעתי (ומתנצלת מראש אם לא דייקתי בתיאור השיטה). באינטרנט יש דיעות לכאן ולכאן, יש הורים שניסו את השיטה בהצלחה ויש כאלו שמתעצבנים רק מלקרוא עליה. לדעתי זה גם מאד אישי, ומתאים לילדים ומשפחות מסוימות, כמו כל דבר בהורות, אין"שטאנץ" קבוע ואין שיטה אחת שטובה לכולם.

polinomialy

New member
טוב לדעת שיש לזה שם

אז אנחנו נוקטים בשיטה זו... רק לא ידעתי שזו שיטה רישמית עם שם... זה עבד נהדר עם הגדול, והקטנה רק בת 6.5 חודשים...

T noki

New member
מצטרפת לקיטורים ולפולניות

עודדי, הבכור, שיהיה בריא, מעולם לא היו לו בעיות שינה בלילה. (מתנצלת שהגנבתי השווצה על שינה, באמת עודדי שייך לשרשור אחר של "ילדים-של-מישהו-אחר-שישנים-כל-הלילה"). מגיל 5 ימים ישן 5-6 שעות, ומגיל חודשיים ישן 9-10 שעות רצוף. (למזלי הרב, כי למדתי לבחינות הגמר ברפואה). ברור שפה ושם היו בעיות עם שיניים ובגיל חצי שנה הידוע לשמצה, אבל באופן כללי - ילד מלאך מבחינת השינה (הוא כמו אמא שלו, אוהב לישון כמו שצריך). אמנם בחודשים האחרונים הוא פיתח "תסמונת יום שבת" - בכל הימים כשצריך ללכת לגן צריך לגרד אותו עם שפכטל מהמיטה כי הוא רוצה להמשיך לישון, דווקא ביום שבת הוא קם לו ב-6 בבוקר...
אבל ידעתי, ידעתי שהמזל לא ישחק לטובתי פעם שניה. ידעתי שהילד השני לא יהיה כזה ישנוני. ובאמת נגהל'ה שלנו המתוקה, כיאה לקטנה המפונדרקת במשפחה
גם יונקת בלילה (עודדי לא ינק בלילה כמעט אף פעם, השלים בשעות היום), וגם לא מוכנה לישון במיטה שלה. מעבירים אותה והיא מתעוררת אחרי כמה דקות, ולא נרדמת עד שלא מביאים אותה לישון איתנו יחד במיטה. אז אנחנו חצי-לינה משפחתית (אני מניקה בשכיבה מתוך חצי שינה). אז אני מתה מעייפות (האיש ממש לא מתעורר בלילה, גם לנוכח צרחות אימים חצי מטר מהראש שלו הוא מסוגל לשאול אותי בבוקר - ישנה טוב הקטנה, מה? ) ותוהה מתי נוכל להעביר אותה לחדר יחד עם עודדי (שלא תעיר אותו). ואם משתמע מכך שאני מעבירה ביקורת על הקטנה - ברור שאני אוהבת אותה יותר מהכל, פשוט לכל אחד מהם יש אופי אחר). והפואנטה היא - כל ילד הוא אחר, והרגלי שינה הם אחרים ומשתנים בכל תקופה בחיים, אז יש למה לקוות...

צהלולים

New member
אז מה זה אומר, שהילדה (ברור שילדה!)

הבאה שלנו תהיה ישנונית כדובת קוטב צמרירית? - קניתי!
(אם כי בקצב הזה היא תגיח לאוויר העולם רק בשנת 2020, לקראת יום הולדתו ה-16 של אחיה, ואני מאד מקווה שבינתיים הוא כבר ילמד לישון)...

ח ב י

New member
כ ל ש ע ת י י ם

מתעוררת הבת שלי בלילה. לפעמים גם כל שעה ותמיד יונקת (מסרבת לישון בלי). כבר היה יותר טוב (פעמיים בלילה למשל) והתקלקל שוב. אני איכשהוא מקבלת את זה כהכרח בגידול תינוקות. זה לא אומר שאני נמנעת מלקטר או שאני לא עייפה. בעלי טוען שזה הרגל (רע) וניתן ל"חנך" אותה באחת מהשיטות המקובלות. אני מסרבת לתת לה לבכות ולכן אני קמה אליה בלילה באופן בלעדי. עד כאן

T noki

New member
אוי, תהיי בריאה, איך את מסתדרת

בעבודה? אני רק מנסה לתאר לי לאילו דרגות של עייפות אני אגיע...

../images/Emo11.gifלהסתיר את השקיות תחת העיניים...

אוי ה-ע-י-י-פ-ו-ת... אדר מתעורר בין פעם לחמש פעמים בלילה. לפעמים ישן עם ה"מוצץ" שלו (יש לו שניים, אחד מימין ואחד משמאל. ולא, הוא לא לוקח מוצץ בכלל...
) זו הסיבה שהוא ישן איתנו: זה לא "עקרון הרצף", זה "עיקרון עייפות האמא". עכשיו תקופה קשה במיוחד, אולי בגלל שבוקעות לו שיניים.

T noki

New member
אוף, גם אצלי היא לא לוקחת מוצץ

כמעט אף פעם, מעדיפה מוציצי, ואני נכנעת ונותנת לה לישון איתנו כדי להשלים קצת שעות שינה (שעולות לי בגב תפוס מהנקה בשכיבה על הצד).

דש1דש

New member
מתרגלים - גם שלי כזו....

וגם הגדולה - הפסיקה לקום בלילות רק אחרי שהקטנה נולדה.... הלילה בכלל הקטנה החליטה כנראה על קפיצת גדילה כי כל שעה היא דרשה ציצי (וקיבלה) הלילה האחרון שישנתי מלא היה לפני מאי 2003....
לא בטוחה שאם יאפשרו לי אזכור איך עושים את זה

ארנט

New member
ליבי איתך.....

חבי, נשמע ממש קשה. לא מבינה איך את מסוגלת להיות מרוכזת אחר כך במהלך היום....

יולי 154

New member
כל כך מוכר...

מזדהה אחתך כל כך גם נעם התעוררה בגיל הזה כל שעתיים וזה היה נורא מעייף ומייאש גם אני קמה בלעדית רק שאני איתה בבית, אז יותר קל לנוח במשך היום מעריצה אותך על תיפקוד לאחר חוסר שינה מתמשך! מדהים למה אנחנו מסוגלות כאמהות... אין לי הרבה עידודים, רק שזה משתפר לאט לאט (קישטה מרפי)

למעלה