שווה קריאה - חברים

../images/Emo32.gif שווה קריאה - חברים

מוקדש לכל חבריי ... יום אחד כשהייתי בכיתה ט', ראיתי ילד מהשכבה שלי שהיה בדרכו הביתה מביה"ס שמו היה עידו. נראה היה שהוא סוחב את כל הספרים שלו. חשבתי לעצמי : למה ילד יקח את כל הספרים שלו הביתה מביה"ס? הוא בטח יורם. היה לי סופשבוע עמוס (מסיבות ומשחק כדורגל עם החברים שלי בשבת אחה"צ) אז משכתי בכתפי והמשכתי ללכת. בשעה שהלכתי , ראיתי חבורה של ילדים רצים לכיוון עידו , העיפו לו את כל הספרים מהיד והפילו אותו לאדמה. המשקפיים שלו עפו וצנחו על הדשא במרחק 3 מ' ממנו. הוא הביט למעלה וראיתי את העצב בעיניו. ליבי יצא אליו, רצתי וכשהוא זחל מסביב כדי לחפש את משקפיו וראיתי דמעות בעיניו. נתתי לו את המשקפיים ואמרתי לו "החברה האלה מגעילים" הוא הסתכל אלי ואמר "היי- תודה " וחייך אלי. זה היה אחד מאותם חיוכים המראים הכרת תודה אמיתית , עזרתי לו לקום ולהרים את ספריו ושאלתי אותו למה לא ראיתי אותו קודם , איפה הוא גר. הסתבר שהוא גר לידי , אז שאלתי אותו איך קרה שלא ראיתי אותו קודם לכן. הוא אמר שהוא הלך לבי"ס פרטי קודם לכן. בחיים לא הייתי מתחבר עם ילד שהולך לבי"ס פרטי לפני כן. דיברנו כל הדרך הביתה ועזרתי לו לסחוב חלק מהספרים. מסתבר שהוא ילד "גיזעי". שאלתי אותו אם הוא היה רוצה לשחק איתנו כדורגל ? הוא ענה שכן. בילינו ביחד כל אותו סופ"ש וככל שהכרתי אותו יותר כך חיבבתי אותו יותר וכך גם החברים שלי. ביום ראשון בבוקר ראיתי אותו שוב עם כל הספרים. אמרתי לו , נראה לי שאתה הולך לפתח שרירי ידיים חזקים במיוחד אם תסחוב את כל הספרים האלה כל יום . הוא צחק והעביר לי חלק מהספרים. במהלך 4 השנים הבאות , עידו ואני נעשינו חברים טובים. כשסיימנו את התיכון , התחלנו לחשוב על צבא ואוניברסיטה. ידעתי שכל הזמן נישאר חברים למרות שכל השיכבה ואני צחקנו עליו על כך שהוא "יורם" הוא היה צריך לשאת את הנאום בשם הבוגרים בטקס סיום התיכון. ראיתי את עידו באותו יום, הוא נראה נהדר, הוא היה אחד מאותם נערים שבאמת מצאו את עצמם במהלך התיכון. הוא התמלא וממש נראה טוב למרות המשקפיים. היו לו הרבה חברות במהלך התיכון. הוא היה מאוד נרגש מהנאום. טפחתי לו על השכם ואמרתי לו "אל תדאג- אתה תהיה גדול" הוא הסתכל עלי באחד מאותם מבטים ( מלאי הכרת תודה) וחייך."תודה" הוא אמר. כשהוא התחיל לנאום, הוא כחכך בגרונו ואמר: סיום התיכון הוא זמן להודות לאלה שעזרו לך לעשות את זה במהלך השנים הקשות הללו - ההורים שלך המורים שלך.אבל יותר מכל החברים שלך. אני פה כדי לספר לכם שלהיות חבר של מישהו, זהו המתנה הטובה ביותר שיכולת לתת לו . א! ני הולך לספר לכם סיפור , הסתכלתי עליו, לא מאמין למשמע אוזני כששמעתי שהוא מספר את הסיפור של היום בו הכרנו. הוא סיפר שהוא תיכנן להתאבד באותו סופשבוע. הוא סיפר איך הוא רוקן את כל הארונית שלו וניקה אותם כדי שאמא שלו לא תצטרך לבוא לנקות לאחר מכן ולסחוב את הספרים שלו. הוא הסתכל אליי וחייך חיוך קטן. "למזלי , ניצלתי , החבר שלי הציל אותי מהתאבדות". שמעתי את הרחשים בקהל בשעה שהבחור החתיך , הפופולרי והמוצלח הזה, מספר על הרגע החלש ביותר שלו. ראיתי את ההורים שלו מסתכלים עלי למחייכים את אותו חיוך מכיר תודה, שעד לאותו רגע לא הבנתי את המשמעות של אותה הכרת תודה. אף פעם אל תמעיט מהעוצמה של פעולותיך ביותר - שיכולות לשנות חייו של אדם לטובה או לרעה. אלוהים שם אותנו בתוך חייו של האחר כדי שנשפיע זה על זה בדרך כלשהי. כעת יש לכם שתי אפשרויות : 1. להעביר את הסיפור לאחרים. 2. לשכוח מהסיפור. אני בחרתי באפשרות הראשונה. התקבל בדואר

חמודה שלי!!!

זה צריך להיות מועבר לכל העולם, שידעו האנשים להתנהג בהומניות!!! מה שנורא חסר בעולם שלנו.

צביקוש23

New member
גם אני הומני.....

ולפעמים אני אפילו עוזר לזקנות חביבות לחצות את הכביש..... (רק היום......חצית כביש ב 20 שקל ...מבצע....... )

צביקוש23

New member
רגע....מעביר כסף לחשבון...../images/Emo13.gif

הועבר לחשבונך צק על סך... 1000 ש"ח (ללא כיסוי...) בוצע....

צביקוש23

New member
תיראי.....

מתבייש ?... לא..... לא הביישן משלם....ולא הקפדן...מקבל כסף.. ללא כיסוי....זה אומר שאני עשיר במיוחד... (מלמטה...) :)

../images/Emo12.gif

זה אומר שאני אמורה משהו אחר להבין?
אתה יודע מי עשיר? עשיר הוא זה שמאושר בחלקו. לך תמצא ישראלים כאלה.

צביקוש23

New member
אם כך....

אני מאושר חלקית.... מבחינה כלכלית ותעסוקתית.. אני מאושר.. מבחינת אהבה... ואושר... אני עני במיוחד... האם תוכלי לעזור לי להיות עשיר.... אולי איזה הלוואה גדולה?....

אני מוכנה

להלוות לך חיבוק חם. האם זה יעשה אותך מעושר? סטודנטית ענייה שכמותי.....

צביקוש23

New member
אני בצאט.....קצת משעמם לבד..

אוףף....המחשב הזה.... נתקע כל דקה וחצי..... עד שנכנסתי לצאט........ נו טוב.... אחת שתים אחת שתים ניסיון.... אני בצאט.... איז אני בודי אין זה האוס?....

adidas4

New member
כן קראתי את האי מייל הזה באנגלית

אכן חומר למחשבה....

joshh

New member
לצערי זה פנטזיה

אדם שלא חווה את זה על בשרו לא יודע מזה להיות חננה . ולסבול את החרא של ילדים, וילדים יכולים להיות ממש עכזריים. אז זה סיפור נפלא והכל אבל מלא דינסיורלד . אבל במציאות זה לא כך. ואני לא הכרתי בחיים חחנות שהיו מתאבדים בגלל שילדים היו עכזריים אילהם כי הם לא מכירים מציאות אחרת .(רק אחרי התיכון) אתה לא צריך להיות ממושקף, אתה צריך להיות שונה . גם רוסים, וגם אתיופים יכולים להסכים איתי אני הייתי החננה של היסודי, בתיכון פרחתי . אז הכל טוב ויפה , אני לא הייתי שולח מסר כזה מוטעה לאף אחד .

אתה מדבר

על המציאות שלך. אבל יש הרבה שחווים את זה רע ואני לא חושבת שמסר זה מוטעה אלא גורם לאחרים להבין את מעשיהם ואיך להתנהג, שלא נגיע חס וחלילה למצב שכזה.

joshh

New member
יש גם אנשים שאין להם מה לאכול ..

אבל המסר הזה לא יגרום להם להבין את העשהם . ובטח ובטח איך להתנהג. תראי את ערוץ הילדים אז לפני כמה שנים . לא היה להם תכנית שלמה על סבלנות וסובלנות ? עזר ? חרא עזר ... אולי נתן רייטינג. ואנחנו במצב הזה כבר שנים אין ספור . אז חס וחלילה לא יעזור פה . פשוט קל מאוד לכתוב שטויות לאנשים שרוצים להיות יפיי נפש ולהתחבר לזה, מבלי לראות את זה מול העניים כל יום ויום. אז כשאני רואה דבר כזה, אני מתערב. אני עשיתי את זה שנים ואמשיך לעשות את זה. אבל בטח סיפור כזה, לא יגרום לאיזה "ביריון" להבין מה הוא עושה . כי אם ניקח את זה טיפה יותר עמוק יש סיבה למה "ביריון" עושה את זה לאחרים . בקיצר ... טיפש מוכיח את חוכמתו בכוח, מי שהתעעלו בו מתעלל באחרים. הגלגל לא נעצר הוא ימשיך ....וימשיך...

ג'וש חבל שהבנת את מוסר ההשכל הפוך

לגמרי. אף אחד לא תומך בדרך הקלה שהיא התאבדות כשהחיים קצת אכזריים ולא נחמדים בתקופה מסויימת. ובטח שאף אחד לא מתיימר לקבוע מי שונה ומי לא . כוונת ההודעה זה לנסות ולפתוח לאנשים טיפשים את העיניים , אנשים שמקבלים סיפוק בחיים מציחקוקים ועלבונות על גבם של אנשים אחרים . לא מגיע לשום נער או נערה לחוות דברים כאלו , תקופת היסודי או התיכון היא לא "המבחן הגדול" לחיים בחוץ. עלבונות לא יעשו מבן אדם חזק בעל חוכמת חיים יותר מאשר מישהו שלא סבל כך. הדבר היחיד שזה יעשה שזה ישאיר פינה קטנה בלב עם הרבה כאב... ואתה אולי לא מכיר אנשים כאלו , אבל אני הכרתי מספיק ידידים וחברות שתקופת התיכון בשבילם הייתה סבל בלתי יאומן . אפשר לסכם את ההודעה במשפט המקסים הזה - "חברים הם מלאכים שמעמידים אותנו על הרגליים כאשר הכנפיים שלנו שוכחות כיצד לעוף" וזה בעצם היה אמור להיות מוסר ההשכל בכל הסיפור .

joshh

New member
או שלא הבנת או שלא קראת את

ההודאה שכתבתי בתקופת היסודי, הייתה לי בעיה כי לא כמו כל הבנים. גדלתי במנטליות אמריקאית ולא ישראלית, אז לא ראיתי כדורגל, ולא אהבתי מזרחית כמו כולם . וזה הפך אותי לשונה, וסבלתי . ומיניסיון, לא הכרתי אחד ! ולא בחור או בחורה שניסו להתאבד בגלל שבתקופת התיכון או יסודי התעללו בהם . כי הם לא מכירים מציאות אחרת . ונכון זה לא עושה אותם אנשים חזקים, בעצם קצת עושה אותם . אבל יש להם יותר אינטילגנציה ריגשית לגבי זה. ואני מכיר המון המון המון אנשים כאלו , המון כאלו . אני עבדתי איתם למדתי איתם והיו חברים שלי . (עבדתי אם חולי C.P. וקשי למידה ) ודעתי (זכותי לא ? ) שהמוסר השכל הזה לא משקף דבר. כי אנשיפ טיפשים לא יבינו את זה בכלל כי זה לא מדבר להם. ומי שהיה בסיטואציה כזאת בחיים יודע שזה בולשיט. אז נכון זה סיפור נפלא (קצר מידי) שנילקח מאיזה אגדה . שפתאום איזה בחור שמקובל בחברה, פתאום יראה בחור שמתעללים בו, ולבו ילך אליו, אבל במציאות, או שהוא היה מתעלם או עוזר להם. וזה המציאות. את רוצה מוסר השכל טוב ? יש אחד על מסמרים וגדר . הוא מעולה, והרבה יותר משקף מציאות. באמת שאני לא מסנה לתקוף, פשוט זו דעתי . קבלי או לא תקבלי.

למעלה