ספרים, רבותיי ספרים!!

laufgas

New member
../images/Emo32.gif ספרים, רבותיי ספרים!!

לכל מי שקורא ספרים ולא יצא לו לקרוא את הספר שבתמונה - שיעזוב כל מה שהוא עושה וירוץ לחנות ספרים הקרובה! לאחר שנים, שבקושי היה ניתן להשיג את הספר, מלכוד 22 של ג'וזף הלר יצא במהודרה חדשה. ספר חובה. פשוט תענוג. קראתי אותו באנגלית ועכשיו אקרא בעברית.

laufgas

New member
יצא פסיק מיותר

(ההודעה מיועדת לכולם, וגם על הדרך לעמרי באופן אישי כי בטוח הוא היחיד שישים לב לזה
)

omrili77

New member
הגזמת, באמת שלא שמתי לב

(נאלצתי לחזור ולחפש) וגם אם כן, יש גבול. לא הבנתי מה החידוש, אגב. אני מכיר הרבה אנשים שיש להם את הגירסה העברית (בכריכה קשה) בבית. להורים שלי יש, לדוגמה, ואני בטוח שניתן למצוא אותה בכל ספריה, למרות שאני חייב להודות שלא ביקרתי בספריה ציבורית (חוץ-אוניברסיטאית) ב-15 שנה האחרונות לפחות (לא כולל הספריה בניו יורק, אבל זה יותר ברמה של אתר תיירות...).

laufgas

New member
החידוש הוא שינוי לשוני מן הסתם

ומעבר לזה לא היה ניתן להשיג את הספר בחנויות ספרים כי ההוצאה לא הדפיסה אותו יותר. עכשיו הוציאו אותו מחדש.

DEJ

New member
רצוי מאוד לקרוא את הספר הזה לפני הגיוס לצבא

הספר מציג את ההגיון הצבאי (או באמירה מדויקת יותר, את החוסר בו), ואת הדרך שבה פועלת המערכת הצבאית. כל מערכת צבאית, ככל הנראה. הדרך שבה חלק מהאנשים מנצלים את המערכת באופן ציני לחלוטין, השחיקה באידיאליזם, ההסתכלות הביקורתית על התפיסה הפטריוטית שהייתה מנת חלקם של חלק מהלוחמים, שנוצלה על ידי הגנרלים והיזמים הזריזים (למרות שלכל אחד הייתה מניה
), מקבלת משנה תוקף היום, כאשר אנו עוברים תהליכים של אמריקניזציה מואצת גם בישראל. וחוץ מזה, זה גם מצחיק לאללה (למי שאוהב הומור שחור, בעיקר). מומלץ מאוד.

DEJ

New member
תקציר לא יכול להסביר את הגאונות שבספר

הסיפור הוא סיפור של טייסת מפציצים אמריקאית המוצבת על אי בזמן מלחמת העולם השניה, אשר יוצאת להפצצות על פי פקודות שמגיעות מלמעלה, כאשר הגיבור העיקרי של הסיפור, טייס בשם יוסאריאן, עסוק בשאלות הנוגעות לדרך פעולת הצבא, בחוסר ההגיון שבמלחמה וכד'. הספר אינו כתוב בצורה כרונולוגית. יש קפיצות קדימה ואחורה בזמן, כאשר במהלך הקריאה הראשונה של הספר, הרבה דברים לא ברורים תוך כדי הקריאה, ומתבררים מאוחר יותר. הספר גם אינו מתרחש באותו מקום, ועוקב אחרי מספר דמויות מרכזיות. הספר גאוני בעיקר כי הוא מציג סיטואציות אופייניות לצבא, ומראה כמה הן מגוחכות. הוא מתאר סיטואציות מחרידות, ואתה מוצא את עצמך מגחך. הוא מראה את זוועות המלחמה, אבל לא דוחף את זה לגרון, אלא משתמש בהומור שחור בכדי להציג את הטפשות האנושית סביב המלחמה וניהול הצבא, וחושף את ההתנגשות בין הרצון הפרטי של מפקדים להתקדם בתוך הארגון, לצרכים הצבאיים האמיתיים. זה הרקע, אבל הוא לא עושה חסד עם הספר. זה ספר שאינו דומה לשום ספר אחר שקראתי (למעט אולי "בית האלוהים" של סמואל שם), והוא אחד הספרים הבודדים שהשפיעו על תפיסת העולם שלי. שווה לקרוא גם אם בהתחלה זה קצת קשה.

laufgas

New member
לא יכולתי להסביר את זה טוב יותר ../images/Emo45.gif

הדיאלוגים שם שנונים ברמה חסרת תקדים. אגב, אם זה מעניין מישהו למה קוראים לספר מלכוד 22, אז המלכוד אומר שחיילים (בפרט טייסי קרב) שלא רצו להילחם, היו צריכים ללכת לרופא. הם היו אומרים לרופא "אנחנו משוגעים. לא ורצים להילחם." , ומכיוון שאף משוגע לא יכול להעיד על עצמו שהוא משוגע, זה סימן שהוא שפוי לגמרי ולכן היה ממשיך למשימת הקרב הבאה שלו. בן אדם שהוא אכן משוגע, לא יבקש להפסיק את טיסות הקרב שלו כי הוא לא שפוי ולא מבין את הסכנה שבטיסות הקרב, ולכן הוא ימישיך לטוס. זה המלכוד, וזה שווה כל שניה.

Suslik05

New member
וואי נשמע טוב הספר-איפה קונים ובכמה?

מוכרים אותו בסטימצקי?וכמה הוא עולה?

laufgas

New member
ברור שמוכרים אותו.

בכל רשת ספרים שמכבדת את עצמה (
) אתה תמצא את הספר הזה. לי הוא עלה במחיר רגיל של 98 ₪. לדעתי, שווה.

למעלה