מינוס בבנק הזרע : מחסור חמור

My Rom

New member
../images/Emo32.gif מינוס בבנק הזרע : מחסור חמור

נושא לא חדש : מחסור חמור בתרומות זרע. אבל קיבל פרונט לרגע.

אורora

New member
זה OFF ???

זה הנושא הכי ON שיכול להיות פה בפורום. לא שזה מפתיע, אנחנו יודעות את זה כבר כמה זמן. אבל פעם ראשונה שמודים בזה רשמית. כל מי שהולכת היום לתל השומר צריכה לקחת בחשבון שלא יתנו לה לשמר מנות לילד שני
מעניין מה קרה בזמן האחרון, הדיבורים על חשיפת התורמים וכו וכו הם ישנים בני שנה ומעלה...

טלטל11

New member
דווקא מצויין בכתבה

(לקראת הסוף) שניתן לשמר מנות "בכפוף לנסיבות". אני מניחה ש"בכפוף לנסיבות" זה עבור ילד שני, כי ככה הם יכולים להמשיך ולהשתמש עוד בתורם, כך שזה גם האינטרס של בנק הזרע. לדעתי בזמן האחרון לא קרה כלום. לי נראה שפשוט בבנק הזרע ראו שהם לא מצליחים לגייס מספיק תורמים- אז הם פנו קצת ליחצנות, על מנת להזים את השמועות שאולי בגינן התורמים לא רוצים לבוא.

טלטל11

New member
וכמובן גם אולי כדי

ליצור לחץ ציבורי נגדי על משרד הבריאות. who knows...

../images/Emo41.gif זה כל כך לא ../images/Emo32.gif../images/Emo70.gif ../images/Emo41.gif

לכל מי שטוענות ש"מה פתאום, בכלל לא חלה ירידה תלולה בכמויות התורמים בישראל" לכל מי שטוענות שהפרסומים לא פוגעים בנו, לכל מי שטוענות שכלבים נובחים והשיירה עוברת לכל מי שלא מתחשבות בהשפעה של הכתבות השליליות בנושא רצוי מאד שתפנימו את מה שכתוב בכתבה הזאת.

panzita

New member
התגובות שם כל כך מדכאות אותי.

איזה אופל וצרות מוחין.

תומילי

New member
welcome to the club יקירתי

עולם שובניסטי וסקסיסטי. מזל שבאמת לא ממש צריכים אותם אלא רק את שלהם....

אורora

New member
זכרי

שהתגובות הללו בלי קשר לנושא משמשות לאנשים מסוגלים כמקום לפרוק תסכולים וכעסים. לכל כתבה שתופיע ברשת יהיו עשרות תגובות מרושעות ומגעילות. הנושא הזה לא שונה ובאמת לא כדאי לקחת ללב. במקום זה ראי את דבריה של מנהלת המעבדה בתל השומר על העליה הדרמטית בביקוש ( מקווה שזה דיווח נכון ) , הכלבים נובחים והשיירה עוברת

איזה "שיירה עוברת" ואיזה נעליים?

הירידה בכמות התורמים לא מוכחשת בכלל, 20 תורמים זה כמעט חצי ממה שהיה לפני זמן לא רב במיוחד.

אורora

New member
לא התכוונתי לנושא הזה

אלא לאלה שתוקפים את רעיון היחידניות, מגדפים ומעליבים. שערתי שזה מה שהפריע. השירה עוברת כי האמהות היחידנית הולכת ונהיית נפוצה. אין ספק שסביב נושא חשיפת התורמים והפגיעה בבנקי הזרע השיירה ממש לא עוברת

כפי שזה נראה הנפוצות של התופעה

תיפגע גם היא בעזרת ה"נביחות" שמשפיעות, משמעותית, על גורלן של הפיצוחיות בישראל (לא כל אחת רוצה ולא כל אחת יכולה לייבא).

הבעיה היותר גדולה בתגובות האלו היא

שהן מחלחלות, ותורמים פוטנציאליים שקוראים באמת חושבים שישנה איזו מגמה עולמית של חשיפת פרטי תורמים ולא פחות מכך - הפיכתם למטרה לאימ"ב שמטרתן סחיטת מזונות. זוועה
.

ממולדה

New member
../images/Emo41.gif למה האימ"ב לא פונות לתורמים?

לא אישית כמובן
אלא "רשמית". למשל, פנייה לסטודנטים באוניברסיטאות - בעלונים אישיים או במודעות, ממש פוסטרים. לקרוא להם לבוא לתרום ולו באופן חד פעמי, לספר להם כמה התרומה חשובה ומסייעת להקמת משפחות מאושרות (ולרמוז על התגמול הכספי שחשוב לסטודנטים), וכמובן להשקיט (בעצם, לפטור ולבטל) את הדאגה מחשיפה, לא כל שכן חשיפה רטרואקטיבית. זה דורש כמובן עבודה מקצועית על ניסוח ואופן הפנייה המדויק, ועיצוב מכובד ומוקפד. אבל לדעתי יכול להיות הרבה יותר אפקטיבי ופרקטי מפרסום מכתבים למערכת למשל, שהם טיפה בים). (זה בהחלט מופנה למי שפעילות באותה עמותת אימ"ב שפרסמה פה פעם).

אורora

New member
אני לא בטוחה שזה רעיון טוב

לדעתי מה שמאפשר לאנשים לתרום זה איזה נתק ממה קורה עם הזרע. קשה ללכת עם הרגשה שיש לך 10-20 ילדים בעולם שאינך יודע מי הם , הרבה יותר קל לתרום מתוך נתק ואי ידיעה ( לא באמת אי ידיעה כי ברור שהם יודעים ) ואי מחשבה מה בדיוק קורה ומה בדיוק עושים. לוקחים את הכסף הולכים ולא חושבים יותר מידיץ אני לא חושבת שלשים לתורמים הפוטנציאלים את התוצאות מול העניים ( משפחות מאושרות וכו ) יעודד לתרום, להיפך.

ממולדה

New member
אז בלי לשים את התוצאות מול העיניים

מה שאני אומרת הוא זה: לא צריך להיות בנק הזרע, כדי להפיק "פרסום ממוקד" שיקרא לתרום לבנק הזרע. ציינתי את כל סוגי המוטיבציות, אבל מצידי שיפיקו פרסום לסטודנטים שכותרתו "220 שקל בחמש דקות"

ממולדה

New member
אם כך

שווה למחזר את המבצע שוב, בכל הפקולטות המובחרות
וגם במקומות יצירתיים חדשים שיניבו תורמים מבוקשים, כמו אולפן עברית לעולים חדשים, בי"ס לאמנויות לחימה, בי"ס לטייס ומועדון שחמטאים...

למעלה