לזכרו של עוזי חיטמן

../images/Emo32.gifלזכרו של עוזי חיטמן

עוזי חיטמן הלך לעולמו בן 52 בלבד מהתקף לב. התקף לב כל-כך לא מסתדר לי עם הבחור בעל פני הילד, האוברול ג`ינס מפרפר נחמד. העיניים הכחולות העצובות משהו. לא מזמן פגשתי אותו בחומוס גבעתיים. "אני עובד על דיסק חדש", הוא סיפר לי. עוד מעט אביא לך שירים חדשים שתשמע. כי כשאתה חי ויש לך כל-כך הרבה תוכניות ועיסוקים ודברים לעשות ואין לך זמן לזה ולזה, ופתאום... הכל נחתך במכה אחת המון מוסיקה השאיר עוזי חיטמן אחריו, שירים שהוא שר, שירים שכתב לאחרים ואני מניח שעוזי חיטמן עם שיריו היה מסכם הכל כך: אלוהים שלי רציתי שתדע, שכאן נולדתי כאן נולדו לי ילדי, כאן בניתי את ביתי, בשתי ידיי. אדון עולם הייתי הילד הכי קטן בכיתה, הכי קטן בהפסקה, ילד איש, ילד מבית טוב, שחי כמו צועני, כמו שהוא יודע. למדתי לאהוב ביוונית, לאהוב מהתחלה וגם בלילה בלי כוכב, את עדיין הנשמה המתוקה שלי, היחידה שמדליקה, כי לכל אחד יש ת`אחת שלו שתסגור איתו מעגל. מי ידע שכך יהיה, אני נולדתי לשלום שרק יגיע. אני שנגנתי את נגונה של השכונה. אני שחייתי עוד סיפור אחד של אהבה. אני רציתי שתדע אלוהים שלי שאמרתי תודה. תודה על כל מה שבראת. מתוך תוכנית הרדיו "דידי לוקאלי". יהי זכרו ברוך

עצוב

זה נכון, באמת גדלתי על השירים שלו. לא הרגשתי איך השירים שלו ליוו אותי בחיי, הוא מאוד לא התבלט ומאוד היה צנוע, עם זאת, הלחנים שלו היו מקסימים, הם אולי הגדירו מאוד את המוסיקה הישראלית. יש המון שירים שרק עכשיו אני יודע שהוא כתב, הוא היה איתנו כל הזמן.

למעלה