"חי באוזן" מארח את יהלי סובול

../images/Emo32.gif "חי באוזן" מארח את יהלי סובול

יהלי סובול בהופעה חיה במסגרת "חי באוזן" ביום שלישי הקרוב 13.1.04 בשעה 21:00 בדיוק בחנות "האוזן השלישית" ברח' שינקין 23 בתל אביב (עקב מגבלות המקום, מומלץ להגיע מוקדם ולתפוס מקום) הופעתו של יהלי סובול תהיה התשיעית בסדרת הופעות שנערכות בחלל החנות עצמה תחת השם "חי באוזן". עקב מגבלות המקום, אך גם מתוך בחירה אמנותית, ההופעות הן קטנות ומינימליסטיות. בדרך כלל מופיע האמן עצמו - אחד על אחד מול הקהל, או בהרכב ייחודי שאינו מאפיין אותו בדרך כלל. ההופעות הן ללא תשלום. יהלי סובול נולד ב-1950 באלכסנדריה שבמצרים. אביו היה רופא מפורסם ברובע הדיפלומטים ואמו היתה רקדנית בטן שרקדה עבור המלך פארוק. כבר מגיל רך, הצטיין סובול בלימודיו והשגיו הקפיצו אותו 9 כיתות היישר לאוניברסיטה של אלכסנדריה, בה השלים בשנתיים תואר ראשון ושני כמהנדס. בערבים למד לנגן בעוד ובסנטור אצל המורה המפורסם חארף אל מועסי, וזה צפה לו עתיד מזהיר כמוסיקאי. בתמונות מפורסמות מאותה התקופה ניתן להבחין בילד הפלא הצנום מחייך מאחורי גבה של אום כולתום. אבל הצרות כבר עמדו בפתח. בגיל 22, קרוע בין הגשמי לרוחני, בין ההנדסה למוסיקה, בילה סובול שעות בנמל של אלכסנדריה בבהייה בים. בעקבות החשיפה המרובה להשתקפות השמש בגלים, התעוור. ב-1972 עלה בגפו לישראל, ולמרות תהילתו כנגן ומוסיקאי, התעלם ממנו הממסד. סובול נדחק אל שולי הקיום, ומצא את פרנסתו הדחוקה כחלפן כספים ברחוב לילנבלום. באמצע שנות ה-90, היה זה אירוע טראומטי שהביא לחזרתו למרכז הזירה המוסיקלית. באותו ערב הרה גורל, פרצו ארבעה צעירים (פיטר רוט, שחר אבן-צור, אלדד גואטה ויוסי חממי) לדירתו של סובול במטרה למצוא בה כסף לקוק. הארבעה מצאו את הזקן העיוור יושב על ספה בדירה ריקה ומנגן בעוד. הצלילים ששמעו הביאו לדמעות בעיניהם, והם שכנעו את סובול להקים איתם הרכב שישלב בין צלילי המזרח למוסיקת הפופ החביבה כל כך על הנוער. להקת מוניקה סקס כבשה את הארץ בסערה, והיא אחת מהמצליחות בשוק המוסיקה העברית. בעקבות הופעת סולו משכנעת במיוחד בפסטיגל 2003 יצא סובול לקריירת סולו מרשימה שהקנתה לו את התואר הנכסף של זמר השנה. ההופעות הבאות במסגרת "חי באוזן" הן: 20.1.04 רוקפור 10.2.04 איזבו כל ההופעות בשעה 21:00 באוזן השלישית (שינקין 23 ת"א) לפרטים נוספים: [email protected]

מישהו התכוון אי פעם להגיע?

כלומר, למישהו יצא כבר ללכת לאחד מהאירועים האלה? וסתם תהייה, בהתחלה אמרו אנשי חי שקלים באוזן שמסכת ההופעות הללו יתמקדו על אמני שוליים. עכשיו אני בטוח שיהלי סובול זה לא אמן שוליים...

פוֹלי

New member
אני מתכוונת ללכת לרוקפור ואיזבו.

דווקא רציתי ללכת גם לזה, אבל יש לנו ערב "פתיחת שנה" בחברה. *כמה פלצני ויומרני*

In Limbo

New member
שאלה כללית לגבי ההופעות באוזן ה-3..

איפה יש מקום באוזן השלישית להופעות!?

In Limbo

New member
חשבתי ככה..

קיוויתי שאולי הרחיבו את החנות והיא מתפרשת על כל חמישים חנויות הבגדים שיש ברחוב הזה אבל... oh well

סֵג

New member
אני קוויתי

שהם תלו נדנדות מהתיקרה.. בהם יוכלו הצופים לשבת. אני משער שלמארגנים אין את הדימיון הבריא שלנו.

cat food

New member
אמממ

יהלי סובול נולד ב-1972 והוא גם לא ממש עיוור. אולי התכוונתם לאבא שלו יהושוע סובול?

Fish in the sea

New member
אני חושש ש

כל הסיפור הזה היה סוג של בדיחה. לא ממש מצחיקה, אבל עדיין בדיחה. לכל השואלים, התוהים והשליליים מלמעלה: תתפלאו, אבל כשמאוד רוצים- יש מקום. מה רע בקצת צפיפות ואינטימיות?

אלה לא מילים נרדפות, בכלל

ולא משנה מה ינסו למכור לך. אם תיקח בחורה למסעדה של מטר על מטר עם חמישים שולחנות כשכולם יושבים על כולם - בוא נגיד, לאינטימיות לא תגיע אפילו.

cat food

New member
טוב

לקחתי בחשבון שאם על הפליינג בייבי הם כתבו אמיתות, אז גם כאן הם ימשיכו בכך.

הדר ג

New member
תשובות לכווווולם

מישהו נכנס כאן לטריטוריה שלי... קודם כל, אני מתכוון להגיע מחר. כמו לרוב ההופעות של יהלי סובול בסיבוב הנוכחי שלו, "לא יכול בלי זה". והן ממש שוות. פעם כתבתי ביקורת ארוכה על אחת ההופעות. נכון, הוא לא אמן שוליים. אז מה? לא ברור לי מה זה אומר. ההופעות שלו שונות מאלו של מוניקה, הרבה שירים לא מוכרים זוכים לגירסאות חדשות ומעניינות בפורמט של גיטרה אקוסטית וחשמלית בלבד + שירים מהאלבום המושלם והבלתי ניתן להשגה של יהלי העונה לשם "סוס", קאברים לשירים של לויד קול ועוד + שירים של מוניקה מניו-יורק. (ההופעה הבאה ב-24.1 בתמונע) לגבי האוזן... הייתי בכל ההופעות שם (למעט הראשונה) - ג'נגו, הבילויים, פליינג בייבי, ווקי טוקיז, אביב מארק והפילהרמונית, Useless ID ומי יודע את מי שכחתי. נכון, אין שם הרבה מקום בדר"כ, כדאי מאוד להגיע בזמן ואולי אפילו קודם, אם רוצים לראות משהו. רק בפליינג בייבי הושיבו את כולם ואז כולם ראו. אבל בכל זאת, שווה ללכת להופעות האלו, ואני מתכוון לראות גם את רוקפור ואיזבו. בכל מקרה, לא יודע מה להגיד לכם, יצאה הודעה מוזרה... פשוט תבואו!
רשת ג'- "רוק בישראל"

New member
ביקורת חמודה.

האמת שיש לי את "סוס", שרכשתי בזמנו כשיצא. אלבום באמת טוב. ועכשיו כשאתה אומר שינוגנו שירים ממנו, יש סיכוי שאני אהיה בהופעה. "הייתי רוכב היום אני סוס מלא כוונות טובות באורווה שבה ישו נולד היא שמה עלי את המושכות נותנת לי קוביות סוכר, פעם לבן פעם חום, ימים שמתחילים במשהו ונגמרים בכלום."

cat food

New member
אה זה מקביל

ל-The Centaur של באק 65 בעצם. "Most people are curious Some wanna get dirt on The Centaur; I'm famous I walk around with no shirt on The easiest way would be for you to lie face down I'm a man But I'm built like a horse from the waist down"

מחרמשהואלטרנטיביביותר - פרווה חמה!

לכל מי שלא ידע ולכל מי שלא יתנגד לדעת. יש תיקון! ההופעה של פרווה חמה! להקת הרוק-ג'אז-ישראלי-מודרני-מינימליסטי המבדרת המוטרפת וחסרת הפרופורציות שלא מהססת לעשות כל דבר על הבמה – כולל, נחשתם נכון, תתרחש בג'ה פאן מחר ב- 14.1 בחצות! (לאחר ההופעה של איזבו (שתתקיים ב- 21:30) ולא במשותף כפי שהשתמע בטעות מכל מיני פרסומים ברשת וגם בעיתונים) יותר מכך.מחיר הכרטיס יהיה 40 ש"ח בלבד, ולא 45 ש"ח כפי שפירסמו אצבעות זדוניות בשוגג. אם כן: המקום: הג'ה פאן בת"א (רח' קומפורט בפלורנטין). השעה: חצות הלילה. בתוכנית: 1. שיר חדש חדיש ומחודש בביצוע ראשון ובכורתי באופן עולמי. 2. מהגיגיו של זעפן (וריאציה על נושא מדעי) 3. שיחות עם חמצמץ 4. שירים מעוררי השראה של המלחין ליאור פרנקל בביצועם של שש הנגנים הוירטואוזים של הפרווה 5. המורה איזו חיה אני בכיכובה של חיה נמלטת מאולפני הטלויזיה החינוכית. לו יהי! אל תחמיצו! מישה 1967 האחד היחיד והמיוחד

shaits

New member
../images/Emo41.gifהיום בבלקוני - שי צ.+עידן רייטן

היום בבלקוני DJ שי צפריר מארח את DJ עידן רייטן (The Alternative) לסט של מיטב המוזיקה האלטרנטיבית, המטאל וכל מה שמסביב. החל מ-23:00 בפאב הבלקוני - מדרחוב נחלת בנימין 5 תל אביב כניסה חופשית לפרטים: 050-969868

למעלה