"האימפרסיוניסטים" ב YES

../images/Emo32.gif "האימפרסיוניסטים" ב YES

למי שיש YES אני יודעת שמחר בבוקר תשודר שוב המיני סדרה האימפרסיוניסטים. ממליצה. פשוט מענג. מעבר לסיפור והכרת האנשים מאחורי התמונות, הסדרה מצולמת נהדר הסרט שזור בתמונות האמיתיות של היוצרים מונה, דגה,רנואר,מאנה,סזאר. סצנה של שדה פרגים ואז התמונה עצמה הגילוי של הביצה ואז התמונה של חבצלות המים האמת שהם הציירים המעודפים עלי. שומר המסך שלי הם ציורי האימפרסיוניסטים היה לי כייף לראות את הציורים המוכרים לי נקשרים בסיפור פשוט מקסים

SHA NA NA

New member
השחקן שמגלם את מונה הזקן

דומה לו בצורה מפחידה לחלוטין.

אין לי יס

איזה מזל שאני לא מתה על האימפסיוניסטים
תמיד נראה לי מוזר איך זה שהם כל כך פופולריים בארץ. כי התרבות הישראלית תמיד מצטיירת לי כתרבות של יצרים חזקים, של ריגושים, של מה לעשות, גם כוחנות ואלימות... ואילו האמנות האימפרסיוניסטית כל כך רגועה כזאת, ביתית, בורגנית אפילו... בקיצור, לא מרגשת אותי מספיק. אבל אולי אני אגדל ופעם כן אתחבר לאמנות הזאת...

לא תמיד רגועה...

הסרט יפר על ההבדלים בין הציירים מונה בעיקר חיפש את "הרגע", את האור באותו רגע לכן למשל צייר משהו כמו 17 ציורים של אותה ערמת שחר בשעות אחרות של היום. בעיני הוא לא רגוע או ביתי. האור, הצבע בציורים שלו פשוט מהממים ביחוד הטכניקה של המשיכות הקטנות בצבע ולא בלוקים גדולים

Y. Welis

New member
מה השם המקורי?

אישית הייתי שמח אילו היתה סידרה (תיעודית או דרמטית) על הפרה-רפאליסטים. היו להם חיים דרמטיים לא פחות מציוריהם המופלאים.

דיאנה1

New member
איזה כיף לכם. גם אני מאד אוהבת את

הציורים האלה. הייתי בקיץ במטרופוליטן בניו יורק והייתי קצרה בזמן. ביקשתי שיכוונו אותי ישירות לחבצלות מים של מונה... זו היתה חוויה מדהימה לראות את המקור של הציורים האלה. להתקרב לתמונה ולראות רק כתמי צבע ולהתרחק קצת ולראות תמונה מתעוררת לחיים. קניתי שם שני פוסטרים שלו שמיסגרתי ושמתי בסלון.

למעלה