בושה וחרפה הפינוי

Ori DavidSon

New member
../images/Emo32.gif בושה וחרפה הפינוי

כולם לראות חדשות בערוצים 10 11 ו-22 תראו איך חיילים שלנו מפנים יהודים בתוך בית הכנסת בכוח בגלל זה נחרב בית המקדש ואנחנו צמים והנה זה שוב חוזר שרון הרסת אותנו אני כחייל לא מסוגל לראות את זה ואנחנו כאומני לחימה צריכים לראות את הזוועות האלה ולא להשתמש בכוח בחיים שלנו (אני לא דתי או משהו. להפך)
 

AmitNHB

New member
אתה יודי מה בושה וחרפה ?

נגד או בעד ההתנתקות, ישנה החלטה שהתקבלה ע"י ממשלת ישראל, שנבחרה ע"י העם, וזה שאנשים לוקחים את הוק לידיים - זה בושה וחרפה ! זה שהם משתמשים בדת (בבית הכנסת) בשביל המאבק האלים שלהם, זה עוד יותר בושה וחרפה ! בית המקדש נחרב כי הרומאים החריבו אותו לא משום סיבה אחרת...
 

Ori DavidSon

New member
עד היום הייתי בעד ההתנתקות

היום אני נגד איך היית מרגיש אם המדינה היתה מחליטה לפנות אותך מהבית? לא מסרב בכוח?
 

AmitNHB

New member
סביר להניח שהיתי מרגיש כמוהם כי...

בשביל לגור בעזה מלכת התחילה אתה צריך להיות מאמין פנאטי בצורה עיוורת בארץ ישראל השלמה ללא שום שביב בינה, אחרת היית מבין כמה זה לא אפשרי. אבל אין לי שום בעייה עם זה שמפנים בכח את מי, שמעצמו החליט להתיישב שם (לא, זו מעולם לא הייתה החלטת ממשלה להתיישב בעזה), על אחת כמה וכמה שנתנו להם חצי שנה להתארגן ופיצויים על סה"ך מאות אלפי שקלים. ואני לא שמאלי, להפך... אני יותר לכיוון ימינה. חיסולים ומלחמה בטרור עם יד קשה = נכון. התיישבות בעזה = אידיוטי.
 
נכון מאוד

בדיוק כמו שכשממשלות ישראל החליטו לשלוח חיילים לשמור על המתישבים שם (גם על התנחלויות לא חוקיות, גם כאלה של 10 מתיישבים), אז זה היה לגיטימי, ככה ההחלטה שאין לנו מה לעשות שם יותר (ולשלוט "בדרך" על מליוני פלשתינאים) לגיטימית (והגיונית). עובדה שלא סיפחו אף פעם את השטחים למדינת ישראל, והם נותרו כשטח צבאי כבוש עם ממשל צבאי. הסיבה היא שסיפוח השטחים להיות חלק מהמדינה היה מצריך לתת לפלשתינאים אזרחות ישראלית מה שהיה הופך את מדינת ישראל מיד למדינה דו לאומית עם מיעוט יהודי, או שלא היו נותנים להם אזרחות ואז היינו הופכים רשמית למדינת אפרטהייד שיש בה אזרחים סוג א' (יהודים) ואזרחים סוג ב' בלי זכויות בסיסיות (פלשתינאים). מאחר שמצב זה היה ברור לכל הממשלות מימין ומשמאל (ורק לא ברור למפלגות הימין הקיצוני), השטחים לא סופחו מצד אחד (אתה יודע שמדינת ישראל חיה כפול זמן עם השטחים הללו מאשר בלעדיהם? 19 שנה מול 38 שנה...), אבל בגלל אותו לחץ מימין, גם לא החזרנו את השטחים ויצאנו מהם, ולמעשה נותרנו איתם תקועים בגרון בלי לבלוע או להקיא. חבל שעבר כל כך הרבה זמן עד שנעשה מה שצריך היה להעשות מזמן, וחבל שזה נעשה כמו שזה נעשה. מי שחושב שאפשר להמשיך לחיות תוך שליטה על מליוני פלשתינאים כמו שזה נעשה ב-38 השנים האחרונות, טועה. אפילו שרון הבין את זה. היציאה מהשטחים רק תחזק את ישראל כמדינה שהיא בית לעם היהודי עם רוב יהודי. עם כל הצער שיש לי (ויש לי) על ההוצאה של המתיישבים מבתיהם, הם היו צריכים לדעת שאנו לא נוכל לשבת שם לעד. חבל שהם הופכים את היציאה משם לכזו טראומתית. רן.
 

AmitNHB

New member
../images/Emo45.gif לא רציתי להיכנס לזה, אבל ברור

לכל מי שחושב עם הראש ולא עם האמונה העיוורת בארץ ישראל השלמה, שזו הייתה החלטה בלתי נמנעת. זה כל כך ברור, כאילו... אפילו הפלשתינאים היו נגד ההתנתקות... בכל מקרה, הסתפקתי בהבעת תרעומת רק על ההתנגדות האלימה, למה שכבר הוחלט באופן דמוקרטי, ולשימוש בדת לשם המאבק האלים, אבל ברור שאתה צודק.
 

El4d

New member
כל ערוצים החדשות

בעולם משדרים את זה, לא רק פה בישראל.
 

nokia5

New member
מה אתה מדבר בכלל דוידסון

תראה את החיילים איך הם סובלים בחום, איך הם מתענים ואתה מזיין לי במוח. פעם באה תחשוב לפני שאתה כותב.
 

NicE NelL

New member
גועל נפש מה שהולך שם.

החרבת בתי כנסת . יהודים בוכים וחיילים שסובלים . שנאת חינם . מלחמת אחים . אמא ובתה בת ה-5 בוכות על שלקחו מול עיניהם את אב המשפחה. גועל נפש!!! גם החיילים מסכנים
 
למעלה