אתה רואה אותו מביט בך עמוק עמוק בעיניים

../images/Emo32.gifאתה רואה אותו מביט בך עמוק עמוק בעיניים

הילד המקסים,שאנחנו הסיכוי האחרון שלו הילד,שאנחנו סם החיים שלו הילד שמצפה לתקווה האחרונה ועכשיו..... יצאתי מקניון שבעת הכוכבים שם ובעוד עשרות מקומות(שנשארו בהם מבחנות) ניתן לתת לו סיכוי לחיות במחיצתנו. לראות את עם ישראל עומד בתור מופתי ללא דחיפות,ללא צעקות וממתין לתורו על מנת לאפשר לילד המקסים ושכמותו להשאר ביננו בהצלחה !

תמיד זה כך

כשקורה משהו שמכווץ לנו את הלב נעלם הישראלי המכוער שלפעמים אוהבת להתפרץ ואז נגלית האחדות שלנו, הכח הזה של כולם בשביל אחד

sumerfield

New member
מה שאני לא מבין

זה למה זה צריך להיות כך.... למה הממשלה המטופשת שלנו שמבזבזת מאות מליונים רק בכדי להשאיר את נבחריה על כיסאם , לא נותנת את הכסף למצוא תורם ראוי, ולא נותנת את הכסף הדרוש לסל התרופות, ולא לניצולי השואה, ולא לילדים נטולי מזל, ולא לקשישים, ולא לנדכאים? למה היא מקצה את הכספים רק למי שמקורב, למי שצועק הכי חזק ולמי שיש כוח, ולמה אנחנו יודעים לעמוד כל כך יפה בתור, ולעזור, אבל לא למחות .

אביתר 39

New member
השאלה היא ממי

אתה חושב שצריך לקחת?...כי זה קל להגיד שצריך להוסיף לחינוך ולמשטרה ולצבא ולקשישים ולחולים ולילדים בסיכון ולעוד אלף גורמים שצודק לתת להם.עוד..אבל השאלה הקשה היא על חשבון מי...(וכמובן כולם מסכימים שצריך גם להוריד מיסים).. היתה לי שיחה זהה עם מישהו לפני כמה ימים...וששאלתי אותו "על חשבון מי?" הוא ענה: "זה לא עניני...בשביל זה יש ממשלה שהם יחליטו".... אז היום כבר אין (כמעט) את ההשקעה המטורפת בהתנחלויות...אז נשארה השאלה ממי לקחת?

sumerfield

New member
אתה באמת שואל ?

הרשימה היא קרוב לאינסופית.... תתחיל בתקציב הביטחון - שופכים מיליארדים על שטויות.. על שמירה של התנחלויות, על ימי מילואים מבוזבזים (ובתור מילואימניק כמעט בקבע תאמין לי שיש לא מעט כאלה) , על ציוד מיותר (לכל יחידה יש תקציב ואם היא לא מנצלת אותו עד תומו, בשנה שלאחר מכן הוא מקוצץ... אז ברור לך שיקנו במקסימום תקציבי)... והיריעה קצרה מלהכיל... על המגזר הדתי ושלוחותיו... על פרויקטי פיתוח הזויים בתחום התחבורה (הידעתה שלרכבת ישראל הקצו 28 מיליארד ש"ח ל5 השנים הקרובות... ובסכום הזה הם עושים הפרדות מפלסיות בכל מפגש כביש/מסילה בארץ.. דבר שמעורר גיחוך בקרב מומחים בחו"ל... ומנסים להפוך את הרכבת לחשמלית (מסיבות ירוקות שהוכחו כבר כשגויות מיסודן עפ"י המתווה הקיים בארץ)) על תקציבי הכנסת.. על בנייה של מבני ציבור מפוארים ומטופשים (קרית הממשלה בחיפה, בתי משפט בכל הארץ...) על הפרטות של המגזר הציבורי ומכירתו במחירי הפסד איומים לאילי הון... (בתי זיקוק חיפה, ים המלח, גלילות (שאנשים התאבדו בכדי לקנות במחירים האוויליים בהם היא נמכרה) ואין לי כוח להמשיך... הסכומים הם יחסית קטנים.. כמה מאות מליוני $ בכל סעיף.. אבל יחד הם יכלו לשדרג לעם היושב בציון את רמת החיים בטרוף...

אביתר 39

New member
סאמר ידידי..אנל'א יודע..

אם זה מתאים לכאן...אבל בקצרה אני אומר כך..בשרשור הקודם התלוננת על כך שמקצים כספים מיותרים למקורבים...את זה אין חולק שצריך להפסיק...רק נשאר לברר מי הם המקורבים ואם ההקצבה מוצדקת...כידוע לך יש את חוק יסודות התקציב ואת חוק התקציב עצמו והפרמטרים בו נקבעים בצורה שוויונית (ברור שבפועל "תופרים" גם סעיפים"כאילו" שוויוניים)..על הנושא הזה אני חושב שיש הסכמה מלאה....אבל- לגבי נושאים שאני מגדיר כנושאים עסקיים נטו...כמו חלק מהפירוט שהבאת...אני לא חושב שאפשר לבוא בטענות...ז"א תמיד אפשר לבוא בטענות, אבל זה מסוג הטענות שתמיד יש כאלו שמצדיקים לכאן ותמיד יש דעה הפוכה (וכל עוד ההחלטה מתקבלת לאחר שיקול דעת ותוך כדי התיעצות עם מומחים אני חושב שזה בסדר...אחרת איך אפשר לקבל החלטות כלשהן?)..אני באופן אישי דווקא מרוצה מזה שהמדינה מפריטה מפעלים מסחריים (עם דגש על מסחריים) המדינה לא צריכה לנהל עסקים, אלא לפקח שלא יזהמו, שלא יעשקו את העובדים, שלא ינצלו את הציבור וכו'...ולגבי המחיר- היה מכרז..כל אחד היה יכול להציע..וההצעה הגבוהה התקבלה.. ד"א..בגלל זה אני לא אוהב לראות את גיא מרוז או מיקי רוזנטל...הם תמיד החכמים בדיעבד.. ואתה יכול לחייך לעצמך..על זה שאתה הראשון שגרם לי לכתוב כ"כ הרבה..שלא בעניני עבודה..

sumerfield

New member
בהחלט ההפרטה היא מבורכת

<לפעמים... כשלא מדובר במשאב לאומי> אבל קח למשל את מכרז גלילות.. נקבע מחיר מינימום שהוא נמוך משמעותית מהמחיר הריאלי, וברור שאף מציע לא יתן מחיר גבוה מהמחיר הריאלי (או אפילו את המחיר הריאלי עצמו), אלא ינסה להרביץ איזה ארביטראז'ון קטן.... אני מניח שגם אתה מעיין בתמצית דו"ח המבקר (לפחות בזה שמתפרסם תמיד בדה מרקר) ומבין שאנחנו חיים ברפובליקת בננות מוסווית...

אביתר 39

New member
לגבי המבקר..

אני אחסוך ממך את דעתי עליו...אומר רק שגם בתפקידו הקודם הוא היה פופילסט גדול...ושכדי להצדיק את תפקידו...הוא הפך אותנו למושחתים הרבה יותר מהמצב האמיתי.. לגבי המכרזים...השאלה היא מה נקודת המוצא שלך ( בהנחה שאתה אחראי על המכירה)...מה...לא רוצים למכור ביוקר? אמנם אני לא מכיר את הנושא...אבל אני יכול להניח שיש לזה כמה תשובות (אולי מוצדקות יותר ואולי פחות).. זהו...די.. בוא נחזור לשגרה....המעסה של הצא'ט..יש לך את מספר הטלפון שלו?

סאמר, קצת התבלבלת, תרשה לי להסביר

מדובר לא בתרומת דם אלא בדגימת דם שתעבור קלסיפיקציה של DNA ותיכנס למאגר ה-DNA הכללי בישראל ובעולם. יש הסתברות אפסית ש-DNA שלך יתאים לאותו ילד או למישהו בכלל, לכן דרושים כמה שיותר אנשים שימופו. אולי, אולי מכל הכמות הזאת יימצא אחד שפחות או יותר מתאים ואז יפנו אליו בנפרד ויבקשו לתרום מח עצם שזאת כבר פעולה קצת יותר מורכבת.

ולכל החוששים

גם תרומת מח העצם מאותם יחידי סגולה שיזכו להציל נפש בישראל תלקח בתהליך חדשני שלא דורש מהלך פולשני בגוף התורם.

sumerfield

New member
סחתיקה על ה ../images/Emo203.gif

איפה הזכרתי תרומת דם? ולמה אתה חושב שאיני יודע מה התהליך של תרומת מח עצם....

sumerfield

New member
נתחיל עם זה שוב ?

מה אתה צריך מאהבת... רק צרות. לך תקנה לך אופניים ותוציא עליהם את עודף המרץ. <ילה הולך לחלץ מישו מאוד מעצבן שנתקע >

למעלה