אשכול אוף יום חמישי 22.5.08

העם עם הגולן ואל תיהיו מטומטמים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3546255,00.html בימים אלו יש ספין של אולמרט בנוגע לשיחות עם הסורים בנוגע למסירת רמת הגולן בתמורה לדף ניר . אני לא אכנס לדיון האם מדובר במהלך שהוא תולדה של חקירות המשטרה של אולמרט אלה אתיחס לסוגיה עצמה לגופה דבר שלדעתי מתנגדי המהלך צריכים לעשות ופחות להתיחס לזה כאל ספין גם אם זה נכון שכן זה לא מעביר תמסר. אז ככה התקשורת וגורמים בשמאל הקיצוני מנסים לשווק לנו תמונה שגויה כאילו שלום עם סוריה יעיל לנו בטחונית ולא כך הדבר. מעבר ליתרון המידי שרמת הגולן מספקת לישראל עקב המבנה הטופוגרפי שלה רמת הגולן מספקת מעט עומק אסטרטגי לישראל. השמאל ינסה\מנסה לשווק כאילו הדבר יפגע משמעותית בחיזבלה דבר שאין שטות גדולה מכך ,די בלתבונן בחמאס ברצועת עזה בכדי להבין זאת האם השלום עם מצרים מונע מהם להתחמש? האם השלום עם מצרים מונע מהם מלהתאמן באיראן ? האם השלום במצרים מונע מהם מלשגר אלפי טק"ק אל ישובי הדרום . ברור שלא ואין שום סיבה להאמין שהמצב יהיה שונה עם החיזבאלה . נוסף לכך הסורים לא יותרו על יחסיהם עם האיראנים ככה שעוד יותר גרוע המצב יהיה. הסכם שכזה יוביל לאובדן נכס אסטרטגי וסוריה עם צבא מודרני והמשך טרור מצד החיזבאלה כשמתחשק להם והמשך יחסיה עם איראן שתמשיך לאיים בהשמדה שלנו . אני מאוד מקווה שיש גבול לטמטום שאזרחי ישראל יכולים להפגין.

XXXaviramXXX

New member
אין ספק שיש פה ספין של אולמרט המושחט

כמו ששרון אז עשה את ההתנתקות בתקופה שהוא תחת חקירות על ימין ועל שמאל ככה עושה אולמרט בכל מקרה אני לא חושב שיש איזושהי סיבה בכלל לדון על רמת הגולן, מעבר להיותו נכס אסטרטגי ברור הוא אחד המקומות היפים בארץ וגם אחד המקומות שמיצרים תפוקה גדולה הן למשק הישראלי והן לחו"ל

klod bokevski

New member
לא יודע אם ספין או לא ספין

אבל כשחותמים שלום עם סוריה,לא מצפים שזה יעצור את החיזבלה מצפים שזה יעצור את אסד סוריה מדינה גדולה שלא שווה להיות במצב מלחמה באוויר איתה השלום עם ירדן ועם מצריים בהחלט הוכיח את עצמו=/ לא צריך לחלק אדמות כמו סוכריות,אבל הגולן הוא שטח סורי,הוא יחזור לסוריה במוקדם או במאוחר.....שלום יהיה כאן (ואני מת עלן הגולן |בוכה|) הבארבארים בחיזבאלה לעולם לא ילכו ויפסיקו להלחם,כי הם חיות מלוכלכות,זה עימותים שתמיד יהיו אבל לפחות את סוריה נוריד מהגב לא מאמין שיהיה שלום ב50 שנים הקרובות,כנראה שצריך שעוד הרבה חיילים ימותו עד שיחליטו לעשות שלום

XXXaviramXXX

New member
מצד שני פשוט אפשר לצאת למלחמה

ולגמור עם זה הגולן לא יוחזר לעולם, תזכור את מה שאני אומר לך, אם רצועת עזה היה סוג של לגיטימציה (דבר שלא הוכיח את עצמו) הרי שלאיזור איו"ש יש פחות לגיטימציה ולגולן אין בכלל לגיטימציה בקרב כלל הציבור. אגב הגולן הוא לא שטח סורי פה יש לך טעות גדולה

תתחיל בגולן תמשיך ביפו נצרת חיפה טבריה .....

רמת הגולן היא שטח ישראלי הסורים רוצים לנסות לקחת בכוח בבקשה פעם קודמת שניסו הם נשארו ללא צבא כמעט. סוריה היא מדינה נכה וחלשה לא סתם אחרי שהפציצו להם כור גרעיני בצורה בוטה כזו מול הפרצוף הם לא הגיבו ,אין להם יכולת. עדיף המצב הנוכחי עלפני האלטרנטיבה.

אל תשכח.

סוריה לא מדינה דמוקרטית והיא נשלטת עלידי מיעוט זניח מהזרם הדתי העאלווים,נחתום שלום איתם וכשהם יעופו בעתיד עלידי הרוב הסוני אנחנו עשויים למצוא עצמו עם ניר ריק מתוכן צבא סורי מודרני וללא שליטה על נכס אסטרטגי. אני ממליץ לך בחום לבדוק את הרפורמות בצבא המצרי מאז השלום איתנו ,רק אל תשכח הסורים הם לא מצרים ובטח שבטח לא ירדן הירדנים במלחמת יום כיפור לפני שהיה איתם הסכם שלום הזהירו את גולדה ,כאשר הפלסטינים הוציאו טרור מירדן נגד ישראל הם נכנסו בהם . תראה בחדשות מה ההסברה הסורית אומרים לתקשורת ולאיראנים הם לא מתכונים לותר על השותפות האסטרטגית שלהם עם האיראנים והחיזבאלה.

respecta1

New member
../images/Emo4.gif

השלום עם מצריים מוכיח את עצמו? ה'שלום' עם מצריים הוא דוגמה טובה ואף יותר מתונה למה יקרה עם ה'שלום' עם סוריה.. וזה כמובן בהנחה הדיי מגוכחת שהסורים באמת ילכו להסכם ואף ינתקו רישמית קשרים עם חיזבאלה וחמאס מה שהם מצהירים שוב ושוב שאין להם שמץ של כוונה לעשות. הגבול עם סוריה הרבה יותר שקט מאשר הגבול עם מצריים. בקשר לחיזבאלה גם עם המצרים יש 'שלום' זה לא גורם לזה שהם יפסיקו את ההברחות לחמאס, כך גם הסורים יגידו "סורי לא מצליחים" וכמו המצרים אם נגיד מילה לא במקום הם יעלוב ויתחילו עם איומים וכשהם יושבים על הכנרת האיומים מוחשיים ביותר. כרגע יש סיכויים מעטים שתהיה מלחמה עם סוריה הסורים יודעים שאם הם יעשו משהו זה יהרוס אותם לחלוטין שוב ובזמן האחרון הם התחילו לבנות שם משהו..

respecta1

New member
אגב לגבי המשפט האחרון שלך אני מסכים.

כשהם ירדו מהדרישה המצחיקה להביא להם את הגולן (שהוא שטח ישראלי לכל דבר והוא בידי ישראל יותר זמן גם מאשר היה בידי הסורים שבנוסף קיבלו את השטח במקרה בטעות בגלל ששם הבריטים והצרפתים החליטו שיעבור הקוו בין המנדטים כך שהשטח הרבה יותר ישראלי מאשר הוא סורי)

אסף בוא תקרא.

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/09/14/AR2006091401154.html כתבה מלפני שנתיים שתעזור לך להבין תמצב הבעיתי. "CAIRO, Egypt -- Egypt's best-known democracy movement has switched causes and is now focused on demanding an end to the country's peace treaty with Israel." http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/135520 ועם ערוץ 7 לא מקור בשבילך אז הינה שגריר ישראלי ודבריו. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3039636,00.html אתה רוצה עוד דוגמאות? האבסורד (מה שאותי עוד יותר מפחיד ) שבין הטענות בעד שלום עם סוריה (עם היום ראיתה חדשות ערוץ 10 היתה יכול לשמוע זאת בתוכנית על הגולן ) הטענה שזה יאפשר צמצום הצבא הישראלי ותקציבו כפי ששלום עם מצרים אפשר לצמצם את התקציבים לצבא. אז מה בעצם קרה המצרים ביססו צבא מודרני הודות לכסף אמריקאי וישראל שויתרה על עומק אסטרטגי ועל כוחה הצבאי. הסכם שלום ישרלי לפני ה"יתרון" של אותו דובר יגרור לצמצום נוסף של הצבא והתקצוב הישראלי (שסובל ממחסור גם כך ראה הביקורת לאור מלחמת לבנון השניה ) ותגבור של הצבא הסורי והפיכתו מצבא נכה לצבא מודרני תוך ויתור על נכס אסטרטגי. לפלסטינים נתנו רובים ואמרו שאם ישתמשו בו נגדנו יאספו אותו ,תקן אותי מתי בדיוק אספו אותו?! , עכשיו הפלסטינים דורשים מדינה עם צבא בשביל מה בדיוק הם צריכים צבא ?!. כאילו די עד כמה מטומטמים אפשר להיות האין גבול לטמטום ?!

klod bokevski

New member
תגובות כאילו ביקשתי להחזיר לקווי 47,חחחחח

קודם כל,האוסטרליה פינק פלויד ROCKS עכשיו בקשר לגולן,באמת שהייתי נכנס לדיון ומגיב לכל דבר אבל למען האמת מלבד העובדה שמעניין אותי מאוד מה יקרה,לא אכפת לי כ"כ מה יקרה,שימשיכו לריב על הגולן ועל ירושלים עוד 200 שנה,חבל רק על הילדים שמתים (וגם הכסף שהולך לפח) חג שמח

n lee

New member
צר לי להגיד לך

אבל השלום עם מצרים הוא האחרון שהוכיח את עצמו וזה שישראלים יורדים לסיני לא אומר כלום רוב המחבלים ונשק עוברים לישראל דרך הגבול עם מצרים הגבול שם דיי פרוץ מהבחינה הזו אפילו הפליטים מדאראפור עוברים דרך שם לשטחי ישראל (והם מסכנים הם בורחים מהתופת שיש במדינה שלהם ואף אחד לא קם ועוזר להם).

shalom707

New member
רק תזכרו שהגולן מעולם לא סופח לישראל

מעשה טיפשי מאוד לפי דעתי, אבל אני חושב שעשו את זה בעבר בשביל פתח כלשהו לשיחות שלום עם סוריה. אני מקווה מאוד שלא עשו את זה בשביל שיוכלו להחזיר להם את הגולן בלי בעיות מיוחדות...אבל תחשבו על זה, למה דווקא את הגולן לא סיפחו?

מור תור

New member
../images/Emo207.gifנכון יש לפעמים הורדות שפתאום מפסיקות

ב99%? עכשיו אני יודע שיש שיטה להמיר את קבצי הAVI לסרטים שאפשר לראות אותם עוד לפני ה100% למי יש את התוכנה? או יכול להסביר לי איפה להוריד וכו'...

למעלה