הפסיכומטרי

uv1234

New member
לא שהפסיכומטרי זו שיטת המיון הטובה

ביותר, עם זה אני עוד עלול להסכים. אלא שהחלופות שכותב המאמר הציע הן בגדר בדיחה בעיניי, לא מציאותיות ולא יעילות יותר מהפסיכומטרי. בנוסף, כמה מהטענות שהוא העלה הן מופרכות ביותר, ואם יתפתח פה דיון רציני אני אשמח להעלות את דעתי (לא רוצה להתחמם לחינם
)...

qet1

New member
הנקודה שאנשים לא מבינים היא

שהפסיכומטרי לא בא למדוד "יכולת אינטלקטואלית מולדת" אלה "סיכויי הצלחה בלימודים גבוהים". לכן מי שהוכיח שהוא מסוגל ללמוד לפסיכומטרי בצורה יעילה וכך לקבל ציון גבוהה הוכיח שיש לו סיכוי גבוהה להצליח ללמוד באוניברסיטה. בקשר להצעה לפתוח את האוניברסיטאות לכולם לשנה הראשונה זה דווקא רעיון טוב, אבל הוא יקר להחריד. מובן שמה שכותב המאמר כתב בהקשר הזה "3.הכנסות נוספות למדינה בשנה הראשונה ללימודים." זו שטות מוחלטת מכיוון שכל סטודנט באוניברסיטה עולה למדינה הרבה יותר כסף משכר הלימוד שהוא משלם, לכן הגדלת מספר הסטודנטים תעלה למדינה המון כסף, ובוודאי לא תכניס למדינה כסף. אלה אם כן הכותב התכוון להעלות את שכר הלימוד בשנה הראשונה כך שייכסה את כל ההוצאות של האוניברסיטה ועוד אפילו ישאיר רווח למדינה, במקרה כזה שכר הלימוד יהיה גבוהה מידי לחלקים נכבדים ביותר מהחברה הישראלית מה שיביא לכך שתלמידים מצטיינים משכבות מצוקה לא יוכלו להתקבל לאוניברסיטה, בניגוד לסעיף במאמר שאומר שהשיטה הזו תביא "1. הזדמנות הוגנת לכ-ו-ל-ם להיות אקדמאים."

אלון פ

New member
אהבתי את האנלוגיה../images/Emo70.gif ../images/Emo6.gif

אגב, בלי קשר, אתם יודעים שאני רוקד סלסה (*אהמ* ריקוד לטיני *אהמ*) משהו בן-#ו&ה, נכון?
ובתכל'ס - כמה שהפסיכומטרי הוא "לא מדד לשום דבר", או לחלופין "מדד לניבוי הצלחה בלימודים אקדמיים", אין לו שום חלופה אחרת... שלא לדבר על ההצעה שניתנה במאמר, שהיא בכלל בדיחה לדעתי. (והפעם באמת בלי קשר - אם מישהו ב"פוקוס" היום שיתריע...
)

ChipsMan

New member
קוראים לזה בחינות כניסה..

וזה נהוג במדינות נאורות רבות בעולם. לכל פקולטה יש בחינות כניסה. בחינת הכניסה אמורה לבדוק סיכויי הצלחה בפקולטה הספציפית שאליה המועמד מנסה להתקבל (הבחינה לכל פקולטה היא שונה). פעם זה גם היה נהוג בטכניון.

ramil

New member
המרצה שלי לשיטות מחקר טוען

שקיים מתאם מאוד מאוד חלש בין הצלחה בפסיכומטרי לבין הצלחה בלימודים. חלש עד כדי חוסר מובהקות. אבל - זה נשמע מבחן טוב ומשקף לא מצאו מבחן טוב יותר (מלבד לקבל את כולם לשנה א' ולסנן על סמך ציוני שנה א')

למעלה