הבהרות

../images/Emo32.gif הבהרות

שקלתי אם להגיב אישית לכמה אנשים, שאם היו לידי היו לומדים כמה דברים על איך אני באמת מגיבה במצבי אמת, ולמרות שקשה לי לעצור בעצמי, אני עושה את זה. פתחתי שרשור
חדש משום שאני רוצה להבהיר משהו כללי, ורק מי שרוצה לקרוא מוזמן לחפש אותו ולקרוא, לא חייבים להגיב (זה לא מנדטורי). קודם כל, והכי חשוב, רציתי להבהיר שאני אישית מעולם לא נעלבתי ממישהו פה, איכשהו אני קצת פחות עדינה ממה שאולי עולה מהמילים שלי, אני כותבת בגלל מה שראיתי שהמילים הללו עושות לאנשים אחרים פה. כן, כואב לי בגלל אנשים אחרים, שחלקם כבר מזמן לא פה, ולא בגללי - מדהים לא? אבל ככה אני, לפחות בפורום הזה. העובדה שמפריע לי איך מתנהגים לאנשים אחרים אולי עושה אותי חריגה, אבל אני לא חושבת שהיא הופכת אותי לאדם עדין מדי, רך מדי או משהו מדי. אני גם מסכימה אתכם שהמצב בפורום השתנה מאוד, בעיקר כי אוכלוסיה שכתבה פה בעבר פשוט עזבה או שכמעט אינה כותבת. בעיקר כי אנשים חדשים שכותבים פה מוכנים לקבל כל מילה כתובה (במסגרת חופש הביטוי?). תאמינו לי שגם אני יכולה להיות בוטה, הרבה יותר נוראית, אישית ועוקצנית לכמה אנשים פה, משהו שנראה לי לא חיובי, ולא כדאי לעשות. סך הכל חשבתי שיש פה כמה אנשים שיכולים להבין מה המילים שלהם גורמות לאנשים אחרים, כמה אנשים שיכולים ללמוד לכבד אנשים אחרים, לא כי הם חייבים, לא כי זה הדבר ה"נכון" לעשות, אלא כי זה פשוט יותר נעים ככה. מוזר, שבמקום להיות דיון על דרך ארץ או תרבות הפורום זה הפך להיות דיון ברמה האישית: האם מישהו מסכים איתי או לא או , האם אני פגיעה ועדינה מדי, ומה אני צריכה לעשות עם זה (ופה, שוב, בקושי רב, אני עוצרת את עצמי מלכתוב כמה דברים לא עדינים בכלל).

../images/Emo45.gif

בס"ד אוף, תמיד חייבים להעלב פה ממשהו.[וזה, להבהיר, לא ביקורת, אלא פשוט ציון עובדה] תמיד זה מתחיל בתגובה עוקצנית שבמקום 'להעביר' חייבים לחזור ולהגיב, וככה זה נמשך עד שסקיפי, או Arana מתערבות. זה בכלל לא קשור לעדינות שלך, חלק מההודעות הן כ"כ קטנוניות ולא בוגרות שזה מדהים. מה שכן, קצת עור של פיל עוד לא הזיק לאף אחד. אותי למדו שהדבר שהכי מעצבן את מי שמנסה להרגיז אותך הוא חוסר תגובה. יש מספיק אנשים בפורום שמגיבים לגופו של ענין, ולא לגופו של מגיב זה או אחר. תמיד יהיה מי שלא יאהב את הטעם הספרותי שלך, וציניות היא לא תמיד מטרד. אבל- עם כל ההערכה שלי לקריאת ספרים זה בסכומו של דבר כמה מילים כרוכות. הגלישה לפסים אישיים היא מיותרת.

פגית

New member
מסכימה איתך במאה אחוז..

קראתי את ההודעה שלך בנושא ואז היה ברור לי שאין טעם שאמישך לקרוא את השרשור, כי הוא לא ישרת את המטרה שקיווית.. אני מסתובבת פה כבר זמן מה, שואלת שאלות מגיבה על דברים שנארים לי וזהו, לא מתעמקת, לא מנסה להיות כאן כדרך קבע, וזה עצוב לי, אבל אני חושבת שזה פורום מקסים, בתור אחת שספרים נמצאים בראש סדר העדיפיות כשיש זמן פנוי, חשוב לי כן לתרום, רק שזה קשה..אני חושבת שאם את מרגישה שלדאוג לרווחת אחרים, שיהיה כאן יותר נעים ולא רק לך , משמע חריג זה חבל, זו תכונה מדהימה, וזה לא הופך אותך לעדינה מידי, רכה מידי, אלא מקסימה מידי ובעלת דרך ארץ שהרוב כבר שחכו שקיימת.. תמשיכי כך, ולא רק פה. יובל

zipil18

New member
דעתי היא שבפורום ספרות צריכים לשמור

|על רמה ולכן: יישר כוחך.

uri80

New member
מסכים.

יש עניין של תרבות שיחה מקובלת שראוי לשמור עליה.

פיבסי

New member
אני רק רוצה לבהיר

"להתעורר באותה מיטה" זה ספר מהמם בכל שם כל כך מרגש איך המספר עובר מסצינה לסצינה ומתאר שם שם רגשות כל כך יפה היתה המלצה חיפשתי אותה בגלל שאני לא מצאתי אותה אני רק רוצה להבהיר בספר מומלץ בהחלט

יש כאן המלצה שלי על הספר הזה

נדמה ליש גם המלצה של נוריתהה, אבל אין לי מושג איך לקשר אותן לכאן מתוך המאגר החדש.

פיבסי

New member
אם לי היה מושג

הייתי בכיף עושה את זה אולי זאת עבודה של המנהלות

דיאנה1

New member
בבקשה

כדי להגיע לכתובת האינטרנט של הביקורת, בתוך החלון עם הביקורת, יש ללחוץ על הכפתור הימני של העכבר ולבחור Properties בתפריט המופיע. ייפתח חלון עם הכתובת תחת Address (URL). אפשר להעתיק אותה ל clipboard ולהשתמש בה לאחר מכן. כדאי לבקש מאיש החידות שכתב את המערכת לחשוף את הכתובת באיזושהי צורה, או לפתוח חלון רגיל עם שורת הכתובת גלויה ולא מוסתרת, או להוסיף כפתור שמעתיק את הכתובת ל clipboard. אני אישית מעדיפה בהרבה את הביקורות בתוך המאמרים כאן בפורום. לא חייבים לעשות חיפוש, אפשר פשוט לדפדף ביניהן. הרבה יותר נוח לדעתי.

למעלה