לאורן זייתוני הפנצרמאכר הזה

BB bsot

New member
ומה אתה אומר בעצם?

אין שום סיכוי שבעל המוסך ניסה לעבוד עליו? בחייך, כמה בעלי מוסכים ישרים אתה כבר מכיר? מנסיון שלי עם מוסכים, הם בד"כ תמיד יציעו אלטרנטיבה של להחליף לחדש או לתקן עוד עשרות דברים מסביב, בגלל שכך וכך וכך...רק אחרי שאתה מעלה אפשרות לשיפוץ או את העובדה שאתה תפרן, פתאום יש אלטרנטיבות זולות יותר. (ולאוו דווקא פחות בטיחותיות) במקרה הזה אין לי מושג אם הוא לבעל המוסך היו כוונות לעבוד עליו או לא, אבל גם לא לך והזילזול הזה בהודעתך לא לעניין.

אנימור

New member
סמוקי ידידי

אני מסכים איתך שלא צריך לאכול כל מה שמוכרים לך, ולעיתים לבעלי עסק יש נטיה ואינטרס להחמיר את המצב. אבל דע לך, שכשלי היה פאנצ'ר בצמיג שעולה קצת יותר משלך, נגררתי לארנון מרמת השרון, והוא טען שאי אפשר לתקן בלי לפגוע בביצועי האופנוע. האמנתי לו, כמובן, והחלפתי במקום לצמיג חדש (למרות שגם הקודם היה די חדש). אני לא מכיר את הפאצ'רמאכער הזה, אבל קח בחשבון שלמרות שניתן לתקן חורים וקרעים בצמיגים במרבית המקרים, במקרים החמורים הצמיג לא יהיה בטיחותי באותה מידה ברכיבה אגרסיבית והפאנצ'ר יכול לקרות שוב. לפעמים זה פשוט עניין של שיקול דעת ושל ניסיון: מומחה אחד אומר להחליף, מומחה אחר אומר שניתן לתקן. נקודה שנייה, אני מאמין לך שיצאת בהרגשה שהוא ניסה להשחיל אותך בכמה מאות שקלים, אבל בין זה ובין לקבוע שהוא היה מוכר את הצמיג הקרוע שלך למישהו אחר - המרחק גדול. מעבר לעובדה שזה נחשב להוצאת דיבה רעה מבחינה חוקית, זוהי גם השערה שאינה מבוססת על דבר ומן הראוי שלא היתה נרשמת. אני שמח שהכל בא על מקומו בשלום בסופו של דבר (באחד על אחד), מי כמוני יודע כמה פאנצ'ר יכול לבאס.

smooky

New member
רכיבה אגרסיבית ?

זה אופנוע gs-500, אופנוע כביש אני נוסע לעבודה ובחזרה הביתה בקושי 4 ק"מ אני עושה ביום ימי חמישי מפגש והביתה אולי טיול בשבת ולא נראה לי שיסתדר בזמן הקרוב לסתובב בשבתות אני לא הכרתי את המוסך הזה ולא סומך עליו על דברים שהוא ינסה למכור לי אני בתור לקוח רוצה לתקן פנצר, שיתקן לי אותו וזהו. יש לו בעיה אם זה שאני לא רוצה לקנות צמיג חדש? שירכיב לי את הגלגל ויתן לי ללכת. אין פה הרבה מה להבין.

אנימור

New member
נניח שאתה היית בעל עסק

לתיקון תקרים. מגיע אליך אופנוע עם קרע בצמיג ומבקש לתקנו. אתה, מניסיונך, יודע שגם אם תתקן את הפאנצ'ר, בעוד שבוע-שבועיים-חודש, הצמיג יקרע שוב באותו המקום, ואולי אף בצורה חריפה יותר. הלקוח אינו מסכים שתתקין לו צמיג חדש. מה תעשה ? תתקן ואחר כך תעמוד לדין כשאותו אופנוען יאבד שליטה ב-160 קמ"ש בגלל התיקון הקלוקל ? הנקודה שלי היא שבהחלט יתכן מקרה בו בעל עסק אינו רשאי לבצע את רצון הלקוח. דוגמא אישית: נזקקתי להחלפת ג'אנט ב-GS שהיה ברשותי אז, הבאתי למוסך אחד משומש שרכשתי. הוא בדק אותו, גילה רעידות קלות ביותר בזמן סיבוב ולא הסכים להתקין אותו. אמר שאסור לו לפי חוק להתקין ג'אנט לא תקין.

smooky

New member
אתה צודק זה נכון

אבל הוא לא יועמד לדין רק בגלל שהאופנוע איבד שליטה ב- 160 אלא גם על זה שהוא בכלל פירק גלגל של אופנוע ואין לו אישור ממשרד התחבורה לגעת באופנועים. לפי חוק אסור לו להרכיב דברים לא בטיחותים אבל אני לא רוצה להמשיך לתקן אצלו אז למה הוא עושה פרצופים ואומר שהוא לא מוכן להרכיב את הגלגל ? בסוף שהוא הרכיב את הגלגל לא נסעתי על האופנוע כי הפועל שלו הוציא משם את הבורג ואם הייתי מנסה למלות אויר זה גם ככה היה בורח החוצה, גררתי את האופנוע לאחד על אחד שנמצא ליידו. ואם היה שם סגור הייתי גורר ככה את האופנוע הביתה אם היה צריך.

TShavit

New member
סמוקי, אתה מפספס את הפואנטה.

אף אחד לא אומר שהיית צריך לבלוע כל מה שמנסים להאכיל אותך. אף אחד לא מנסה לומר שבעל העסק היה בסדר או לא בסדר. הטענה היחידה כנגדך היא ההצהרה שאילו אכן היית מחליף את הצמיג, בעל העסק היה מוכר אותו למישהו אחר. זה הכל. זו הצהרה מטופשת, לא מבוססת על כלום, ומיותרת. ומעבר לכל דבר אחר, גם חושפת אותך לתביעת דיבה. מקווה שעכשיו זה ברור. טל

TShavit

New member
למה לא?

זה מה שאני חושב, אז זה מה שאני כותב. שום "דחיפה". טל

smooky

New member
הבנתי למה אתה מתכון אבל אם הוא

יכול למכור אותו בתור יד שניה אז למה הוא לא תיקן לי אותו וזהו?

TShavit

New member
מתגובתך ברור של-א הבנת אותי.

איפה כתבתי שהוא בכלל יכול למכור אותו? אם הוא היה יכול או לא יכול לתקן, זו כבר שאלה אחרת לגמרי, ולא קשורה כלל למה שאני ואחרים מנסים לומר לך. טל

smooky

New member
אוקיי עכשיו הבנתי אותך ברור.

אני מגיע למוסך הוא מפרק את הגלגל ורואה שהצמיג לא בטיחותי. הוא אומר לי שהוא לא מוכן לתקן את זה, יש עליי 100-150 ש"ח לתיקון הפנצר ואין לי ויזה. הוא אומר לי שאני צריך לקנות צמיג חדש, אני לא רוצה לקנות אצלו ובכלל אני לא מבין בצמיגים ואני מעדיף קודם להתייעץ אם 2-3 בקשר לזה, או שאולי לי לקנות אותו סוג שיש לי באופנוע. הוא אומר לי שיש לו ניסיון והוא מבין והוא ממליץ על מצלר. אני מעדיף שלא לקנות ובמקום זה ללכת למקום אחר לתקן. אבל עכשיו הוא לא מוכן להרכיב את הגלגל בחזרה לאופנוע בגלל שהצמיג לא בטיחותי. יום שישי שעה 2 בצהרים האופנוע במוסף והגלגל מפורק. מה אני עושה? אני מעדיף להביא טנדר שיקח את האופנוע הביתה מפורק ולא להשאיר אצלו את האופנוע, במקום זה אני רוצה שיחזיר את הגלגל לאופנוע בשביל שאני אוכל לגרור אותו עד הבית. היה בורג באמצע הצמיג והפועל שם הוציא את הבורג. ככה שיש חור פתוח ולמלות אויר לא יעזור.

smooky

New member
מה אני עושה במצב כזה?

מביא טנדר גורר את האופנוע הביתה משאיר אצלו במוסך את האופנוע מה?

TShavit

New member
עשית את הדבר הנכון - לא קיבלת

החלטה חפוזה והלכת לקבל חוו"ד נוספת. זה בדיוק מה שאני הייתי עושה. אם מתברר שצריך להחליף צמיג - בודק, מתייעץ, מקבל הצעות מחיר ואז מחליט. ואם לא צריך - לוקח את האופנוע למקום אחר... כמו שעשית. טל

smooky

New member
אוקיי אחלה

אבל כעסתי בגלל שאפשר היה לסדר את זה והוא ישר אמר להחליף

אנימור

New member
לדעתי פעלת נכון כשדרשת ממנו

להחזיר את המצב לקדמותו, כמו שהיה לפני שהוא נגע בצמיג, ואז גררת את האופנוע בהליכה ל"אחד על אחד" לחוות דעת נוספת.

אנימור

New member
ברור שאסור לו למכור צמיג פגום.

ברור שאסור לו לומר לך שהצמיג אינו שמיש ואז למכור אותו לאחר לאחר תיקון. זהו מעשה פלילי חמור מאוד, שנע בין נוכלות ובין רשלנות, וזו גם הסיבה שההאשמה הזו חמורה ביותר ואי אפשר להקל בה ראש. אין ולו עובדה אחת שתומכת בכך שזה מה שהוא התכוון לעשות, הכל בגדר היפותזה תלושה שאינה מסתמכת על נתונים כלשהם.

smooky

New member
היום בשביל עוד

כמה שקלים אנשים עושים הכל היום קשה לסמוך על אנשים

r929

New member
במיוחד על שמועות בפורום

שלא ניתן להפריח בקלות. אני מקווה שהוא דרש ממך כסף על הפירוק והרכבה או שיש לנו עסק עם פרייר, שבאמת מגיע לו ?

למעלה