שאלה בנושא מעצבן ביותר

yulinka

New member
../images/Emo3.gifשאלה בנושא מעצבן ביותר

נגיד יש סטודנטית מסכנה שלומדת תואר ראשון דו חוגי וסמסטר מסוים מתנגשים לה שני קורסי מבוא משני החוגים ...ולא מרשים לא להעביר את אחד הקורסים לשנה ב' ...ואומרים לה תצלמי את החומר מחברים וכו'.. זה שזה לא פייר זהברור...אבל האם זה חוקי? הרי אנחנו משלמים את השכר לימוד יחסית לקורסים ונק' שאנחנו עושי בשנה נכון.? אז למה שאני אשלם על קורס שהאונ' לא איפשרה לי להיות נוכחת בו? סתם משהו מעצבן שחשבתי עליו היום..וזה לא שאני רוצה שיחזירו לי את הכסף...אני לא רוצה להפסיד את ההרצאות... <כן כן אני נשמעת חנונית כזאת שהולכת לכל ההרצאות :)>

bono76

New member
לא תקין

אכן מצב בעייתי. באוניברסיטת ת"א בחרו בקיצוניות השניה ולא מאפשרים (באופן רשמי, בכל אופן) להירשם לקורסים חופפים. לכן, גם מיידעים את תלמידי הדו חוגי שהלימודים עלולים להימשך מעבר לשלושת השנים הרשמיות של התואר הראשון. מצד שני, כפי שציינת מדובר בקורסי מבוא. האם הם מהווים דרישה מוקדמת לקורסים מאוחרים יותר ? אם כן, דחיית הקורסים לשנה הבאה עלולה לגרור דחיה נוספת של הקורסים המתקדמים יותר...ואז, האם זה שווה ? לגבי השאלה, האם זה ממש חוקי ? אני לא יודע. אני מניח שזה לא כ"כ תקין לגבות על שניהם שכ"ל. וחנונית זה סבבה...

johnny maxwell

New member
באוניברסיטת תל אביב אפילו הגדילו

עשות: אחד מהקורסים שאנחנו יכולים לבחור במסלול מסויים בסמסטר ב', חופף בשעתיים מתוך הארבע השבועיות עם קורס אחר שהוא קורס חובה. התגובה של המזכירות היא ששעתיים חפיפה זה בגדר המותר (לא בדקתי את זה, אבל אני מניח שגובים מחיר מלא על שני הקורסים), ושאנחנו יכולים לקחת את הקורס גם בשנה הבאה (שנה ד). העניין הוא שזה אולי נשמע נחמד, אבל הקורס מהווה קדם לקורסים אחרים כך שאם מישהו ירצה לקחת אותם הוא יצטרך להאריך את התואר בלפחות סמסטר אחד... ההוקוס פוקוס הזה מתרחש אגב בפקולטה להנדסה, למי שתהה.

בעייה כואבת המוכרת מקרוב...

בתור אחד שלומד איתך באותו החוג (פסיכולוגיה), אני נמצא באותה בעיה, ההרצאות מתנגשות לי עם החוג השני (מדעי המחשב) וכיוון שאני הסטודנט היחיד השנה שלומד את 2 המקצועות אף אחד לא טרח לבדוק שהשעות לא יחפפו, יש לי 2 מבחנים באותו היום כלומר אני לא יוכל לנצל מועד-א ו-ב כמו כל סטודנט, זה מאוד מרגיז . וגם לי מאוד מאוד חשוב להיות בכל ההרצאות בפסיכולוגיה ולא לצלם כי זה מאוד מעניין אותי וזאת הסיבה שאני לומד את זה, אז למה רק לצלם? מה גם שלפספס הרצאה במדעי-המחשב לא מומלץ בכלל ופה לא ניתן ללמוד רק מצילומים.

ronitg21

New member
מילא זה ...

תחשוב כמה סטודנטים יש שלומדים פסיכו' וסוציו' כמוני. וזה עוד באותה הפקולטה ועדיין יש מבחנים באותו היום וקורסים חופפים. השנה היה לי מקרה כזה, אז פשוט קיבלתי מכל אחד מהמרצים אישור שאפספס חלק מהשיעור שלהם ולא הייתה בעיה עם זה. לגבי מחשבים, אין לכם את אותו השעור גם בשעה אחרת? כי אני זוכרת שמדעי המחשב תמיד היו כמה אפשרויות לכל שעור, רק מרצים אחרים.

חוקי או לא חוקי אני לא יודעת, אבל..

באוניברסיטת חיפה עפ"י השנתון אסור לקחת שני קורסים שמתנגשים זה בזה (יש כאלו שעוברים על החוק הזה אבל לאוניברסיטה עפ"ר לא אכפת..

yulinka

New member
באמת.?? אסור לקחת קורסים חופפים?

מענין מאוד שבמזכירות הם אפילו לא טרחו להגיד לי את זה...מצד שני זה לא שבדיוק "לקחתי" אותם בכוונה...זה קורסי חובה ש"נתנו" לי :)

orlyt

New member
בעקרון לא.

כל האוניברסיטאות אוסרות על פי התקנון להרשם לקורסים חופפים בשעות. ההנחה היא שהסטודנט/ית צריכ/ה להמצא בשיעור, ועל פי רוב אין אפשרות להתחלק בין שתי כיתות
יחד עם זאת, במקרים רבים מאפשרים לחרוג מן הכלל הזה בגלל כל מיני כשלים של המערכת. קורסים שבאופן היסטורי מתנגשים כבר 30 שנה, ועיכוב הקורסים גורם לעיכוב בהמשך הלימודים (כל מיני קורסי חובה שמהווים תנאי מקדים לקורסים מתקדמים), או לחלופין אם נשארו שני קורסים לסיום התואר והם מתנגשים, לא יכריחו את הסטודנטים ללמוד עוד סמסטר/שנה רק בשביל זה. אם יש אפשרות ללמוד את אותו קורס בסמסטר ב', צריך לעשות כן. אם אין ברירה, צריך לדאוג לאישור במזכירות, שלא יבואו אחר כך ויגידו לא ידענו, לא שמענו ושאר עניינים שכאלה.

ettt

New member
יש לזה עוד צד

לפחות מאפשרים לך לקחת קורסים בחפיפה. אצלנו אין דבר כזה בשום מקרה ובשום חריגים. אם למשל נכשלים (ח"ח) בקורס שמהווה קדם לקורסים מתקדמים את עלולה להוסיף לעצמך יותר משנה, ולו רק בשל העובדה שרוב הקורסים ניתנים פעם בשנה או במחלקה אחרת ובצורה מאוד דומה לחוק מרפי זה תמיד יהיה בשעתיים היחידות שיש לך קורס חובה אחר... אה וגילינו השנה משהו חדש- מאפשרים בשנה ג' חפיפה של שעה אחת בלבד- אבל לא טורחים לפרסם את זה.....

בן100

New member
א.ב.ג.- טבע

כסטודנט למדעי הטבע, אני יכול לומר שאצלנו בפקולטה לא אכפת להם כמה שעות חופפות, ממש כמו שלא אכפת להם אם לקחתי את הקורסים המתאימים לפי תוכנית הלימודים, זה עניינו של הסטודנט והבעיה שלו. בשנה א', סמסטר א' לקחתי קורסים, ככה שסה"כ היו לי 3 שעות חופפות. אף אחד לא העיר לי על זה והסתדרתי מצוין (עם דילוגים בין שיעורים וצילומי מחברות).

למעלה