לילה טוב

../images/Emo29.gifלילה טוב

מחר אני אחראי מנגל. שמתי כבר בשר כבש טבול ביין אדום יבש [מרלו של ברקן],קטפתי מהחצר ענפי זעתר ופיזרתי וסחטתי לתוך הבשר המיויינן,מלח גס ופלפל שחור גס לפי טעמי והכל במקרר מחכה למחר כך. שיספוג את כל המרקם של התבלינים והיין. ביקעתי כבר גזעים להכנת האש והגחלים. זהו עשיתי לכם תיאבון... עכשיו אני הולך לישון... לילה טוב דוד הליקופטר...

עד כמה שהבנתי...

בחצי הקשבה. השיר עצמו ככל הנראה מדבר על ארץ ישראל,על הרצון לעלות ארצה. והיא בריאיון מסבירה את מילות השיר... לכן הזכירה את המילים עברית ויהודי. אבל אתן לך תירגום מפורט יותר אם תרצה במועד טוב יותר...

טוב..

את השיר הבנתי בקלות את הראיון עצמו לא הבנתי!אני כבר אשאל את הקרובים שלי הם מבינים אזרית מישהו כתב לי במסר של יוטיוב שהיא ממשפחת חווה דולב לא יודע אם זה נכון. אני יודע שזאת משפחה מוצלחת מאוד במוסיקה ,יש אחת בשם יסמין-זמרת רוק מצליחה ברוסיה עצמה, גם מהמשפחה שלה. שיהיה לנו חג שמח וכשר תהנה מהחג http://www.youtube.com/watch?v=px6ryapTMY0

טוב עכשיו הקשבנו להכל...

השיר כמובן באידיוטיות אמרתי שמדבר על ישראל כאשר התבלבלתי כי שמעתי שיר אחר לפני כן. עכשיו הקשבתי לו בקשב רב,בלי להיות עסוק במיליון דברים. השיר עצמו מדבר על זכרונות מאמא. בריאיון עצמו,כפי שאמרתי,היא מתרגמת לו את השיר ומסבירה על מה השיר מדבר. שים לב שהיא אומרת שורה בקווקאזית ואחרי כן מתרגמת לאזרית. ומסבירה שהשיר מקורו ביהודי מישראל בשם סימן טוב שמדבר עברית. אגב הקשבתי לניב השירה שלה בקווקאזית,היא נשמעת כמו בוכרית או משהו כזה...יכול להיות !? אין לי מושג מה הקרבה שלה לדולב,לא שדולב היא זמרת משהו...אני כבר אעדיף ששרית חדד שבקושי מבינה מילה וחצי בקווקאזית,תשיר קווקאזית. בכל מקרה השיר עצמו קוראים לו "זכרונות" בתרגום חופשי לעברית.

היא לא בוכרית.

אני יודע שסבתא שלהם מדרבנט הם עצמם מקובה ובאקו אולי חווה דולב לא הצליחה בישראל אך בת דודה שלה הצליחה ברמה עולמית ברוסיה עצמה בתור זמרת רוק בשם ג'זמין ,בהחלט משפחה מוסקלית מוצלחת מאוד. אצל שרית אין כזו משפחה מוצלחת...האח שלה מנגן בחתונות והיא עצמה הצליחה בגדול ונהיתה סופר סנובית בשנים האחרונות לפחות ככה השמועות אומרות..חבל שיש אנשים ששכחו מהיכן באו. אהבתי אותה יותר בתור נערה שמנמונת שמופיעה בקניון לב המפרץ או במעדונים בנתניה ושרה "סינדרלה" מהנשמה.

:)

לגבי AYAN ומשפחתה אינני יודע מהיכן הם. אך המבטא,הניב בו היא משתמשת לשם דיבור בקווקאזית,ממש אבל ממש לא מתאים לכאלה שנולדו ב"קובה" [ח'ובה בקווקאזית]. השפה האזרית שלה מצויינת ובהרבה מעל הבנתי. לגבי ג'זמין או יסמין,אין לי מושג מי זו וממש לא מעניין אותי. חווה דולב ?! עוד זמרת ששרה בשביל כסף ולא מתוך הנשמה. שרית חדד כבר עדיפה אם משלמים לזמרת לעשות את העבודה. שרית חדד אכן סנובית ואחת שהרימה את האף שלה גבוה,אחת שדי הסתירה את העם שלה בתחילת דרכה. לאחר שפירסמה את סיפור חייה נודע לעולם שהיא קווקאזית.עשתה טובה ששרה שיר אחד בקווקאזית למען העם שלה. שרית חדד מוכרת לי גם באופן המשפחתי הרחוק אליי,אחיינית של בעלה של בת דודה של אימי,האחים שלה מוכרים לי גם. תפסו טרמפ על ההצלחה של אחותם והרימו את האף גבוה גם. בעבר אחיה הגדול יותר בילה איתנו בחבר'ה,פתאום הוא לא שייך יותר לחבר'ה,הפכנו להיות נחותים בשבילו. והאמת לומר,מאחל לה עוד המון הצלחה,אבל,הייתי שמח אם היא לא הייתה בת לעם הקווקאזי. לפחות לא הייתי מתבייש בה,אני לא מקשיב לשירים שלה כמעט למעט אחד. וגם זה בזכות בת דודתי הקטנה שכה אהבתי והייתי קשור אליה אשר נרצחה בפיגוע. היא אהבה את השיר "שמע ישראל" שלה. השיר היחיד שיכול לגרום לדמעות לזלוג החוצה בטבעיות וללא מחסומים מעיניי...

© RoNa

New member
../images/Emo42.gif בוקר טוב

תשמור לנו קצת. אני הולכת לעשות דברים יותר טובים..

למעלה