באיחור רב. מרפאה פרטית 306+דיון

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifבאיחור רב. מרפאה פרטית 306+דיון

אוקי... השרשור הזה בקלות יכול להפוך לדיון רציני (אם לא היה כבר אחד כשהפרק שודר בארה"ב ודיברתם עליו.. אבל עכשיו אני חלק מהדיון גם~! חח) אז אני אחכה עם הדיון לסוף ההודעה חח שרלוט וקופר כרגיל מדהימים! ויולט והחולה שלה.. אני לא יכולה כבר להגיד את זה כי אפילו לי נמאס לשמוע את זה אבל אני לא סובלת את ויולט.. לא יכולה איתה לאאאאאאאאאאא.... החולה שלה שזייפה את השכחה הייתה מזה מגעילה.. לא מגיעה לבנאדם שאוהב אותה כל כך יחס כזה.. למרות שבתכלס אני כבר לא יודעת מה יותר כואב... שהיא "שכחה" אותו.. או שהיא הייתה אומרת לו שהיא לא רוצה אותו... נראה לי עדיף לו לחשוב שהיא שכחה אותו... או שלא לא יודעת חח לא סגורה על זה.. אני ממש מבינה את נעמי בקטע שלא נעים לה לצעוק על נכה.. (אגב הרג אותי הקטע שהוא ישר את הכסא שלו ככה שהוא יעמוד ויהיה גבוה ממנה חח) יש לי הודעה בפורום שאני מנהלת שאני אמורה למחוק.. כי היא פרסומית.. אבל מי שכתב אותה טוען שיש לו סרטן ואני פשוט לא מסוגלת למחוק אותה... אבל בתכלס הם רוצים שיתייחסו אליהם כרגיל... לפחות נכים שממשיכים לחיות עם זה ולא סופניים.. אניוווייייייייייי הקטע עם ההשבחה גנטית (ופה הדיון) אתם בעד או נגד? אני בעד.. לפחות בקטע של הזוג הזה.... אני ממש מבינה את המקום שהם מגיעים ממנו (לא אישית.. אבל מבינה) גם ככה קשה להיות ילד... על כל דבר קטן מציקים לך בבית ספר וכו'... אז אם הוא יהיה רגיל להורים גמדים... הוא תמיד יתהה אם הוא באמת שלהם.. ילדים תמיד יתהו.. ויציקו לו.. ואם אפשר למנוע את זה ממנו ומההורים אז למה לא? אבל ברגע שזה הגיע לקטע עם ה40 אחוז לסרטן אז כבר לא הבנתי איך הם בכלל חושבים על זה.. עדיף תינוק חי בריא וגדול מאשר קטן וחולה.. ואולי לא יזכה לחיות הרבה וזה פשוט אכזרי להביא ככה ילד לעולם.. מה אתם חושבים?

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifוואו.. איך ביאסתם.. ../images/Emo4.gif

GiTaNiTa

New member
סורי ../images/Emo140.gif

זה דרש קצת יותר השקעה מ-5 דקות לומר מה אני חושבת על קת'רין הייגל, ולא יודעת אם שמת
אבל זמן חופשי יש לי בעיקר בסופ"ש (סטודנטית וזה). זה דיון מעניין
נ.ב. בכלליות את צודקת, וגם אותי מבאס שאנשים פחות אוהבים לחפור על דברים (או שאולי כל הדיונים מתרחשים בדלתיים סגורות מאחורי הסימן
?
)

Alm0st Happy

New member
מה?!?

התחביב שלי הוא לחפור!!! על מה את מדברת? (חבל שאי אפשר לרשום את זה בראיונות עבודה... תחביבים- לחפור!
)

GiTaNiTa

New member
כן אבל היית בקצה העולם שמאלה ו...

מצאת לך תחביבים אחרים

GiTaNiTa

New member
אז ככה ../images/Emo26.gif

אני לא זוכרת יותר מדי לגבי הפרק (ראיתי אותו שבוע שעבר, אבל היה לי שבוע מטורף וגם אין לי ממש זיכרון
). אז אני רק אגיב למה שאמרת
ויולט- כל מה שיש לי להגיד לך זה חכי חכי
(אגב- מה כל-כך עצבן אותך בה הפעם? אני בינתיים דבקה בעניין הלסלוח לה כי היא פגועת נפש וזה
)
החולה- זה נכון, זה פשוט נוראי, וזה בעיקר צעד אגואיסטי בלבד, כי כל מה שהיא ניסתה להמנע ממנו זה להתמודד עם משהו לא נעים
- לזרוק את מי שהיה שם לצדך בכל הקשיים ובכל הנפילות. אבל באמת, כמו שאמרת, אני לא יודעת מה יותר טוב בשבילו...
נעומי - אני בכלל לא מבינה אותה. אז מה אם הוא נכה? הייתי צורחת עליו בדיוק כמו שהייתי צורחת על כל בנאדם אחר... אם הוא זבל, אז הוא זבל. נקודה. (למרות שאני לא ממש הטיפוס שצורח על אנשים שאני לא מכירה מספיק... זה אף פעם לא מביא לתוצאות חיוביות
)
ואכן, כל היחסים שלהם מצחיקים (אהבתי
- "אולי אני הולכת לגהינום, אבל אני לוקחת אותו איתי!"). ולגבי השאלה הדיונית שלך... לשאול אם אנחנו בעד
או נגד
"השבחה גנטית" זה בעייתי. א. בגלל שזו שאלה שמקלה ראש בכל הרעיון של השבחה גנטית, השאלה הפשוטה של כן או לא. ב. בגלל שהנושא המדובר הוא לא לגמרי השבחה גנטית במובן המקובל, שהוא נסיון ליצור חברה יותר "מוצלחת" גנטית. ובכל מקרה, אני חושבת שכולם צריכים להבין שאין לכך תשובה חד-משמעית וכל מקרה לגופו, ועכשיו כל אחד יתמודד עם המוסר שלו בנוגע לכל מקרה (וגופו
). עכשיו נעזוב פילוסופיה. הבנתי ל
ם של בני הזוג (איזה סצינה מצחיקה הייתה, אגב, שניי עלתה ודיברה על זה עם אדי וסאם? כשסאם אמר כל הזמן דברים קטנים
), וכאב לי בשבילם. אבל מכיוון שאני חושבת שהעולם מספיק גדול, מגוון ומעוות כדי שכל קביעה בנושא תהפוך לתקדים של דברים אחרים לגמרי... אני חושבת ששלילת יתר עדיפה. כשאני אומרת מעוות, אגב, אני מתכוונת לכל מני דברים שעורכי דין יודעים להוציא מהקשרם, ואיך תביעות בימינו במיוחד בארה"ב הן משחק ואין לו שום קשר לצדק
בקיצור... הבעיה היא בדיוק הסליפרי סלוופ שניי מדברת עליו. אז היום זה זוג נמוך, ומחר זוג חירש, ומחרתיים זוג יפה (כמה נורא זה להיות ילד מכוער להורים יפים? בחברה של אנשים יפים? זה לפחות נורא כמו להיות גבוה בין נמוכים!!).. ומה הלאה?!
אני חושבת שכל עוד לא מצליחים להגדיר את הגבול הזה היטב (וזה לא יהיה קל!.. ממש כמו ההגדרה של אהרון ברק לפקודה בלתי חוקית בעליל), עדיף לאסור
כל התערבות שאיננה רפואית, בעיני. וקל להבין מפה שדי מזעזע בעיני שהם כל-כך הסתנוורו מרעיון הגשמת החלום שלהם, שהם התעלמו מהנתונים על הסרטן...

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifמה עיצבן אותי בויולט?

אני מאושרת. אבל אני מעדיפה להתעלם מהעובדה שנטשתי את הילד שלי. לא מקבלת את הגישה שלה בשום אופןץ לא מצליחה לרחם עליה... נכון שהנושא מאוד בעייתי אבל יש מקרים שכן צריך לחשוב עליהם.. אבל אני לגמרי מבינה את הקטע של אין גבול מוגדר.. ועוד יותר מבינה את הקטע עם העורכי דין.. בדיוק בעקבות הפרק הזה היה לי ולחברה שלי דיון על זה ואיכשהו הגענו לעורכי דין.. ובכלל למערכת המשפט של ארה"ב שלדעתי היא גרועה כי מי הסמיך אנשים כמוני וכמוך להחליט ולשפוט אנשים?! הרי כל כך קל להשפיע על אנשים... ורואים פעם אחר פעם בטלוויזיה (וכן אני לוקחת את הטלוויזיה כדוגמא כי היא משקפת את המציאות) איך עורכי הדין עושים מניפולציות ויודעים בדיוק איזו שאלה לשאול ואיזו לא כדי להשפיע על המושבעים.. הרבה יותר הגיוני ששופט יחליט. הוא הוסמך להחליט! הוא מקצוען! בכל אופן, אני חושבת שיש מקום להשבחה גנטית.. מה שאת אומרת בעצם זה שבמקרים כמו שומרת אחותי זה בסדר? (אם את לא מכירה את שומרת אחותי אז הייתה להם ילדה חולה בסרטן והייתה זקוקה לכל מיני תרומות איברים וכו' ואף אחד מההורים שלה או אח שלה לא היו מתאימים ואז הציעו להם סוג של "השבחה גנטית" ויצרו תינוקת שתתאים בדיוק למה שהם צריכים...) זה כן בסדר? וכאילו, השבחה גנטית למנוע מחלות זה גם בסדר נכון?

GiTaNiTa

New member
אני לא מתיימרת לקבוע מתי זה כן

בסדר
אני רק טוענת שכל צורך שהוא לא רפואי הוא בעייתי, ועדיף בינתיים להמנע מכל דבר כזה. לגבי שומרת אחותי- אני הייתי מביאה ילד ואלפיים ילדים בשביל הסיכוי להציל את הילד שלי, והייתי אוהבת את כולם ממש כמו אותו. אבל- נסתכל על הסיפור באובייקטיביות. למרות שמאוד קל להבין את ההורים ורבים מאיתנו היו אכן היו עושים אותו דבר... כל הסיפור הזה הביא ליותר תוצאות רעות מאשר טובות, והיה עדיף שלא יקרה. נולדה ילדה שהייתה צריכה לקבל יחס אחר, שפגעו בגופה שוב ושוב, שהרגישה שהיא מספר 2. אף ילד לא צרך להרגיש ככה. ככה שגם מקרים "רפואיים" הם לא בהכרח אתיים. ואגב, כשהתכוונתי רפואיים התכוונתי יותר בכיוון השני - בחירת עוברים עם סיכויים גבוהים לבריאות. וגם זה בכלל לא פשוט... למשל- לגמדים יש יותר בעיות רפואיות מלאדם הממוצע, אז האם מותר לדלל עוברים כאלו? לא ברור לי בכלל. זה מרגיש לי קצת כמו סיפורי הנכים במלה"ע ה-II.

Alm0st Happy

New member
../images/Emo122.gif מנסה להשתתף בדיון..

(האמת שדי רציתי לכתוב את ההודעה הזאת אתמול אבל לא היה לי זמן..) אני לא רואה מרפאה אז אני לא כל כך יודעת מה הסיפור המדוייק.. אני אנסה להגיד את דעתי בנוגע למה שכתבת, אני מקווה שהבנתי את הסיפור שהוצג בפרק. לפי מה שהבנתי מההודעה שלך, הם רוצים לוודא שהילד שיצא להם הוא גמד, לא? אז לדעתי, זאת טעות נוראית... מה עדיף? שיצחקו עליו שהוא גמד או שיצחקו עליו שההורים שלו גמדים והוא לא? איך הורים לא מעדיפים לתת לילד שלהם ילדות נורמאלית?! אני בחיים לא אצליח להבין את זה.. זאת אכזריות לשמה, ואנוכיות לשמה. אלה אנשים שכל החיים שלהם היו כנראה מושא ללעג והצקות, והצלקת שלהם כל כך עמוקה שהם רוצים שהילד שלהם יעבור אותו דבר.. אולי בשביל להגיב אחרת מאיך שההורים שלהם הגיבו- אבל זה לא משנה.. אני זוכרת שקראתי בעיתון על אישה אחת ששוקלת בערך 200 קילו, שמגדלת את הילדה בת ה-7 שלה ופשוט מפטמת אותה. הייתה שם תמונה של שתיהן, וזה פשוט מזעזע- זאת התעללות!!! הילדה הזאת שוקלת היום, בגיל 7, יותר ממני!!! האישה הזאת אמרה שהיא אוהבת להיות שמנה וחושבת שזה הופך אותה לבן אדם חזק כי היא שורדת את כל ההשפלות והתגובות של הסביבה, והיא רוצה שהבת שלה תהיה חזקה כמוה. רק אני חושבת שצריך לתת רישיון להורות בעולם המעוות הזה?!

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifתכלס לא חשבתי בכיוון הזה..

אבל תחשבי מצד שני שהילד יכול לחיות תמיד בהרגשה שהוא לא שייך להורים שלו.. וילדים נוטים לחשוב ככה... העובדה שהם לא דומים פיזית להורים שלהם מפריעה להם מאוד.. אוטומטית הם חושבים שהם מאומצים.. למה החברה צריכה להיות כלכך מרושעת?!

Alm0st Happy

New member
ומה עדיף?

שירגיש שייך להורים אבל לא לשאר החברה? אני אישית חושבת שבעניין הזה, צריך לתת לטבע לעשות את מה שהוא יודע לעשות (רב הפעמים) יותר טוב מכולנו. סה"כ, גמדים נולדים עם מום מסויים- זה לא טבעי. והנה שני גמדים הביאו לעולם תינוק עם פוטנציאל גובה תקין לחלוטין. אם זה לא תיקון טעות של הטבע אז מה כן? פשוט אנשים לא מוכנים לקבל את העובדה שהם עיוות של הטבע (לא שאני מאשימה אותם, כן?) ורוצים לעוות גם את הילדים שלהם. אני אישית חושבת שזה ביזיון.. אני גם ממש מסכימה עם גיטניטה- היום זה גמדים, מחר זה מכוערים. מה יהיה הסוף?

GiTaNiTa

New member
לדעתי...

לגבי מה שנל אמרה- אני לא חושבת שזה נעשה כאקט של "שהילד יעבור מה שאני עברתי", לא כך זה הוצג ולא כך ההורים דיברו כשהם נשאלו לסיבות שלהם. אני לא מאמינה שיש הרבה הורים שרוצים להביא ילד מאהבה (ולא כי הם צריכים, ולא כי הייתה טעות ולא כל הסיבות הרעות להביא ילדים) שהיו רוצים שהוא יחווה כאב אפילו קצת (לא בקטע כללי, כי הורים טובים יודעים שהילד צריך ללמוד להתמודד בחיים האמיתיים גם כשלא נעים, אבל אף הורה לא ייזום סבל לילד). למעשה, אפילו לגבי האישה השמנה, יש בי משהו שמאמין שהילדה שמנה כי ככה (אוכלים בבית זבל, היא יושבת מול הטלויזיה, יש לה גנים דפוקים... לא יודעת. ככה), והאמא - שלא רוצה להרגיש ככשלון - מבטאת את הדברים הטובים שבזה, ומנסה להיראות אמא טובה ובשליטה, גם כשכנוע עצמי. ואם לא... אני סמוכה ובטוחה שיש לה הפרעה נפשית. נו, כמו יצר הרס עצמי, רק שמופנה גם כלפי הילדה. לגבי מה שספרקס (הממ.. איך קוראים לך בעצם?
)- לי בכיתה היה ילד מאומץ וכשהיינו ילדים בכלל לא שמנו
, אפילו שהוא ילד ברזילאי להורים לבנבנים
זה רק מבוגרים שמחטטים ושואלים שאלות. מצד שני, זה בכלל לא אישו להיות מאומץ. בכל השנים שלמדתי היו איתי בכיתה מספר ילדים מאומצים, ככה שזה נראה לי סופר טבעי... היו לי יותר מאומצים בכיתה מבלונדיניים, ואף אחד לא מצביע עליהם
בקיצור... אני לא חושבת שילדים חושבים שהם מאומצים, אני לא חושבת שילדים בכלל שמים
להבדלי הצבעים ו... זהו

Alm0st Happy

New member
צר לי, לא ראיתי את הפרק..

כך שאני לא יודעת מה באמת קרה שם.. סתם ניסיתי להיות נחמדה ולהשתתף בדיון (שוב נושא ה- משועממת + מובטלת + חולה = רביצה אינסופית בתפוז ופייסבוק) בקשר לאישה השמנה- זה היה חולה.. היא אמרה בראיון שהיא אוהבת את עצמה והיא חושבת שרזון, על כל צורותיו, הוא מכוער והיא רוצה שהילדה שלה תהיה שמנה כמוה כי לדעתה ככה נשים צריכות להיראות. עזבי את זה שראבק- תני לילדה לבחור מה יפה. את לא מתעסקת פה באיזה שמלות להלביש את היצור האומלל, אלא במשקל שלה!! הילדה שוקלת באיזור ה-90 קילו אם אני זוכרת נכון. היא בגובה מטר וסיגריה בערך. אין שום ספק שזה ל-א בריא לילדה בשום צורה אפשרית, פיזית ומנטלית. זאת התעללות. התעללות מקורית, פחות כואבת פיזית, ואולי גם מטורפת בכמה רמות מעל. זאת עדיין התעללות. לפי מה שאני זוכרת, גורמי רווחה היו מעורבים בסיפור. (אגב, זה לא הופיע בעיתון ישראלי. קראתי את זה בחו"ל. היא הייתה אמריקאית אם אני לא טועה. רק אמריקאים מסוגלים לעשות כאלה שטויות..)

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifזה משהו שאנשים לא מבינים..

נכון ששמנה נכנס לקטוגריה של מכוערת ואז כאילו להכריח אנשים להיות רזים זה כמו להכריח אותם לעשות ניתוח פלסטי או משהו אבל זה פשוט לא. שמנה זה לא מכוער (טוב יש שיגידו שכן... אבל זה לא העניין) שמנה זה ל-א בריא. זה אפילו יכול להרוג אותך..

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifזה משהו שאנשים לא מבינים..

נכון ששמנה נכנס לקטוגריה של מכוערת ואז כאילו להכריח אנשים להיות רזים זה כמו להכריח אותם לעשות ניתוח פלסטי או משהו אבל זה פשוט לא. שמנה זה לא מכוער (טוב יש שיגידו שכן... אבל זה לא העניין) שמנה זה ל-א בריא. זה אפילו יכול להרוג אותך..

sparx

New member
../images/Emo28.gif../images/Emo54.gifאולי בישראל לא..

אגב קוראים לי יערה.. נעים מאוד חח אני לא יכולה להצביע על הסיבה מאחר ובדיוק כמו פה גם בארה"ב יש המון גזעים ואנשים ממקומות שונים ומהגרים וזה.. אבל אני יודעת שהסוגיות האלה כן עלו שם.. ואם לא החברה הצביעה (למרות שהם כן, ואני מדברת על ילדים) אז זה הרגשי נחיתות של הילד עצמו שהוא מסתכל על ההורים שלו ולא רואה את עצמו... והוא מרגיש לא שייך למשפחה. (פתאום הזכרת לי שאני גם מכירה מישהו מאומץ... גם ברזיאלי.. בכלל לא חשבתי על זה אף פעם חח גיליתי את זה ממש מקרה..)

למעלה