כללי זהירות לחג החנוכה

flowers girl

New member
../images/Emo28.gifכללי זהירות לחג החנוכה../images/Emo138.gif

בחג החנוכה הבא עלינו לטובה לצערנו עולים מספר אירועי השריפות ביחס לימי חול וזאת בגלל הדלקת נרות החג שלעיתים מסתיימות בשריפות בגלל חוסר עירנות ושמירה על כללי הזהירות בכל הקשור באש. לצערי מידי שנה במכבי האש מוזעקים ללא מעט מקרים של שריפות בבתי מגורים שתחילתן נובעת בעיקר מהתלקחות הנגרמת ע"י נרות חג החנוכה בתקופת החג. להלן מספר כללים בסיסיים בכדי לעבור את החג בצורה הבטוחה ביותר:
בכל נושא של שימוש באש יש לנהוג משנה זהירות במיוחד אצל ילדים שנוטים להתעניין יתר על המידה מאורות הנר ומהלהבה. סקרנותם של הילדים ועצם עניין שמחת החג גורמת להם להימשך אל החנוכיה הדולקת ולסכן את עצמם ואת סביבתם בין אם במודע בין אם לאוו.
כדאי ואף מומלץ להסביר לילדים שאש היא דבר מסוכן ויש להשמר מפניו, הסברה למניעת דליקות והבאת הסיכונים לידיעתם יכולה למנוע מקרים רבים של שריפות גם מעבר לעניין החג.
יש להדליק את החנוכיה על משטח שאינו דליק כמו מגש מתכת או משטח שיש.
בשום פנים ואופן אין להדליק את הנרות על גבי משטח עץ או משטח המכוסה במפה או כיסוי דליק אחר.
יש להרחיק את החנוכיה מוילונות, כורסאות, כיסויים וחומרים דליקים אחרים כמו שמן, דלק ושאר חומרים מתלקחים העלולים לגרום לשריפה.
אין להניח את החנוכיה על הרצפה בעיקר אם יש ילדים בבית, סקרנותם עלולה לגרום לכוויות ואף לשריפה.
חל איסור מוחלט לעשות שימוש בחנוכיה הבנויה מחומרים דליקים כמו עץ, קלקר, פלסטיק וכל חומר מתלקח אחר.
אין להשאיר חנוכיה דולקת בבית ללא השגחה....בצאתכם מן הבית יש לכבות את הנרות. המלצה: למען הסר כל ספקות לגבי החנוכיה יש להעמיד את החנוכיה במרכזו של מגש מתכת ששפכתם בו מעט מים וליצור מצב כאילו החנוכיה עומדת בתוך "בריכה" קטנה....במקרה ואחד הנרות יפול מהחנוכיה הוא ייפול היישר לתוך המים והאש תכבה.
שימו לב
רוב השריפות בחג החנוכה נגרמות בגלל חוסר זהירות ונפילת נרות או החנוכיה עצמה...עלכן יש לדאוג שהחנוכיה יציבה והנרות מקובעים היטב בתוך הקנים. בברכת חג חנוכה שמח וללא שריפות..
*הודעה זו הועתקה (בהסכמה) מפורום כבאות ומניעת דלקות*
 

n u l i t

New member
חח...לא הבנתי ת'קטע עם הפרה...

חחחח....נעשה בקר על הנר. אגב, חנוכה זה מיני שריפה לעומת ל"ג בעומר. שהוא החג הכי כייף בעולם! יש לנו גם לגיטימציה לזהם את שכבת האוזון עם טונות עשן, גם לזהם את הגוף עם טונות קארטושקס שחורים וגם!!!!!! להבעיר את כללל חומר הלימוד. גוווווו ל"ג בעומר! |סופגי עם ריבה-500 קלוריות, עליי.|
 

flowers girl

New member
../images/Emo28.gifהקטע עם הפרה..

אין קטע- פשוט במקור זה היה כוכב, ואני שונאת כוכב. לקחתי פרה.
 
למעלה