שאלת סקר - למי מספרים!!!

מצב
הנושא נעול.
../images/Emo26.gif שאלת סקר - למי מספרים!!!

שאלת סקר - למי מספרים!!!
שלום לכולם, לקראת טיפול לילד שני, רציתי לדעת למי אתם מספרים מה. בפעם האחרונה הרבה אנשים סביבינו ידעו והיו שותפים לכל כישלון והצלחה. גם עכשיו עיני כולם נישאות אלינו, ואנחנו תוהים אם לשתף ואם לא - אז איך להוריד מעלינו מציקים. תודה. דרורית.

אני לא מסתירה

שאלת סקר - למי מספרים!!!
שלום לכולם, לקראת טיפול לילד שני, רציתי לדעת למי אתם מספרים מה. בפעם האחרונה הרבה אנשים סביבינו ידעו והיו שותפים לכל כישלון והצלחה. גם עכשיו עיני כולם נישאות אלינו, ואנחנו תוהים אם לשתף ואם לא - אז איך להוריד מעלינו מציקים. תודה. דרורית.
אני לא מסתירה
גיליתי שזהו ממש עול בשבילי להסתיר. לכן כל מי ששואלת ומתעניין מקבל תשובה אמיתית כללית, בסגנון:אנחנו מנסים. בעבודה הבוס שלי יודע וגם כל הצוות שלי, גם במשפחה הקרובה, כלומר הורים כמובן, ואחים ואחיות. אני לא נותנת לאף אחד להכנס לי לחיים באופן ספציפי, משפחה רחוקה ואנשים שונים, יודעים ברמות שונות, רמה כללית = אנחנו בטיפולים, רמה מפורטת= כל השלבים בטיפול זהו בערך. הילדות לא יודעות כלום !!

המשפחה הקרובה

אני לא מסתירה
גיליתי שזהו ממש עול בשבילי להסתיר. לכן כל מי ששואלת ומתעניין מקבל תשובה אמיתית כללית, בסגנון:אנחנו מנסים. בעבודה הבוס שלי יודע וגם כל הצוות שלי, גם במשפחה הקרובה, כלומר הורים כמובן, ואחים ואחיות. אני לא נותנת לאף אחד להכנס לי לחיים באופן ספציפי, משפחה רחוקה ואנשים שונים, יודעים ברמות שונות, רמה כללית = אנחנו בטיפולים, רמה מפורטת= כל השלבים בטיפול זהו בערך. הילדות לא יודעות כלום !!
המשפחה הקרובה
וחברים קרובים מאד יודעים הכל לפרטי פרטים, מאנשים מסוימים אנחנו ממש מסתירים בגלל חוסר פרגון וגם בגלל שאין חשק לספר הכל. האמת שבילד שלישי הרבה יותר קל לא לספר כי אין ניגו´סים כמו "מתי תביאו עוד אחד" וכאלה...

ורדה 1

New member
באופן כללי הרבה אנשים יודעים

שאלת סקר - למי מספרים!!!
באופן כללי הרבה אנשים יודעים
במיוחד בצד שלי. בעלי יותר סגור ממני והוא מעדיף שהחברים "שלו" (אלה שהוא הביא איתו מלפני הנישואין) לא ידעו. ספציפית לכל טיפול אני משתדלת לא לספר לאף אחד כדי שלא יתחילו לשאול אותי אחרי שבועיים: נו? הצליח? אני כל פעם מופתעת מחדש כמה אנשים לא מעלים על דעתם שאני בטיפולים. כשהייתי נשואה בשנית כבר 3 שנים (בני הגדול מנישואים קודמים היה בן 12), שאלה אותי בחורה מהעבודה: למה אתם לא עושים ילד משותף? אמרתי לה: נעשה... אז היא אמרה: אל תחכי, זו טעות. כדאי לך לעשות מיד, כי אחר-כך כשתרצי אולי זה כבר לא ילך כל-כך בקלות...

ורדה 1

New member
לגבי הבן הגדול

שאלת סקר - למי מספרים!!!
לגבי הבן הגדול
בהתחלה לא סיפרנו לו כלום (הוא היה בן 10 כשהתחלנו). אחר כך הוא הלך לחוג פרחי רפואה ולמד שם על הפריה חוץ גופית והבין לבד. לפי המזרקים, לפי ימי המנוחה שלי ובעיקר לפי זה שעדיין אין לנו תינוק. בכל מקרה השתדלנו לא לספר לו בכל טיפול באופן ספציפי כדי למנוע אכזבות. בטיפול האחרון, כאשר התקשרו מבית החולים להודיע כמה הפריות יש לנו, הוא הרים את הטלפון. היא שאלה: משפחת זה וזה? הוא ענה כן. והיא המשיכה: יש לכם הפריה אחת תהיו פה ביום שני בשעה וכו´ וכו´, אז הוא עצר אותה ואמר לה רק רגע, ונתן לי את הטלפון. הפוסטמה (סליחה על הביטוי) אפילו לא טרחה לספר לי על הפשלה שעשתה. מזל שהבן שלי ישר והוא סיפר לי שהוא יודע את מה שכל-כך השתדלנו להסתיר ממנו.

רחל5

New member
מה? ../images/Emo2.gif

לגבי הבן הגדול
בהתחלה לא סיפרנו לו כלום (הוא היה בן 10 כשהתחלנו). אחר כך הוא הלך לחוג פרחי רפואה ולמד שם על הפריה חוץ גופית והבין לבד. לפי המזרקים, לפי ימי המנוחה שלי ובעיקר לפי זה שעדיין אין לנו תינוק. בכל מקרה השתדלנו לא לספר לו בכל טיפול באופן ספציפי כדי למנוע אכזבות. בטיפול האחרון, כאשר התקשרו מבית החולים להודיע כמה הפריות יש לנו, הוא הרים את הטלפון. היא שאלה: משפחת זה וזה? הוא ענה כן. והיא המשיכה: יש לכם הפריה אחת תהיו פה ביום שני בשעה וכו´ וכו´, אז הוא עצר אותה ואמר לה רק רגע, ונתן לי את הטלפון. הפוסטמה (סליחה על הביטוי) אפילו לא טרחה לספר לי על הפשלה שעשתה. מזל שהבן שלי ישר והוא סיפר לי שהוא יודע את מה שכל-כך השתדלנו להסתיר ממנו.
מה?

ואם חמותי היתה עונה לטלפון? או השכן ממול שקפץ לרגע וביקשתי ממנו שירים את הטלפון כי אני עם בצק על האצבעות? קרה לי שדיברו איתי וביקשו את אמא, אבל לדבר עם הילד כאילו הוא האבא? אנחנו עוד לא מספרים, כי אין מה לספר. כוריגון זה לא ביג דיל. כשההורים שלי שאלו אותנו אם חזרנו לסירה, זה היה במקרה מיד אחרי ההפלה שלי, וסיפרתי להם עליה בפשטות ובאופן ישיר. הם היו די בשוק. אמרתי להם שההריון היה ספונטאני אחרי שבעה חודשים של נסיונות (התכנון המקורי שלנו היה להתחיל ברור וטיפולים אחרי שמונה חודשים), ומעודדים מההצלחה החלקית, אנחנו רוצים לתת לטבע עוד צ´אנס להצליח באופן מלא... חמותי רומזת לנו שבובי צריך אח, בעיקר אחרי שסיפרתי לה איך הוא מתייחס בעדינות לתינוקות. אז אני כבר לא מספרת לה דברים כאלה. בכלל, משתדלת לפגוש אותה פחות. לאנשים יש פליטות פה מוזרות. לפני כמה שבועות אמרתי "כשהייתי בהריון עם בובי", וקרוב משפחה ששמע את זה אמר "את לא צריכה לומר בהריון עם בובי, הרי לא היה עוד הריון..." הוא חטף על הראש מאישתו (שגם לא יודעת כלום) ואני לבשתי פרצוף פוקר והקשבתי איך עושים את העבודה בשבילי.

ורדה 1

New member
עוד סיפור קטן בנושא

שאלת סקר - למי מספרים!!!
עוד סיפור קטן בנושא
הזכרתי בראשי פרקים לפני מספר ימים... כמו שאמרתי, אני משתדלת לא לספר בכל טיפול מחדש, כדי שאוכל להסתיר אם אהיה בהריון. בכל אופן, כאשר נכנסתי להריון אחרי 10 מחזורי IVF סיפרתי רק להורי, לחמי וחמותי ולסבתא שלי. כשהייתי בשבוע 16-17 בערך הייתה בר-מצווה לבן הצעיר של אחותי, והחלטתי להפתיע את כולם בשמלת הריון. אין לכן מושג כמה שזה היה שווה. כאשר נכנסתי, אמרתי לאחותי מזל טוב, היא הסתכלה על השמלה, חזרה לפנים שלי, חזרה אל הבטן ושוב לפנים, הצביעה על הבטן ושאלה בתנועת ראש מהוססת: כן? הנהנתי בראשי ושתינו פרצנו בבכי. בניגוד לחשש של אמא שלי שאחותי תיעלב שאגנוב לה את ההצגה, אחותי כל כך שמחה ואמרה שלא יכלה לבקש מתנה יותר יפה לבר מצווה של בנה. אין לכן מושג כמה שזה היה כיף לעשות את זה בדרך הזו. שווה לנסות!!!

ורדה,סיפור מדהים ומרגש ../images/Emo140.gif

עוד סיפור קטן בנושא
הזכרתי בראשי פרקים לפני מספר ימים... כמו שאמרתי, אני משתדלת לא לספר בכל טיפול מחדש, כדי שאוכל להסתיר אם אהיה בהריון. בכל אופן, כאשר נכנסתי להריון אחרי 10 מחזורי IVF סיפרתי רק להורי, לחמי וחמותי ולסבתא שלי. כשהייתי בשבוע 16-17 בערך הייתה בר-מצווה לבן הצעיר של אחותי, והחלטתי להפתיע את כולם בשמלת הריון. אין לכן מושג כמה שזה היה שווה. כאשר נכנסתי, אמרתי לאחותי מזל טוב, היא הסתכלה על השמלה, חזרה לפנים שלי, חזרה אל הבטן ושוב לפנים, הצביעה על הבטן ושאלה בתנועת ראש מהוססת: כן? הנהנתי בראשי ושתינו פרצנו בבכי. בניגוד לחשש של אמא שלי שאחותי תיעלב שאגנוב לה את ההצגה, אחותי כל כך שמחה ואמרה שלא יכלה לבקש מתנה יותר יפה לבר מצווה של בנה. אין לכן מושג כמה שזה היה כיף לעשות את זה בדרך הזו. שווה לנסות!!!
ורדה,סיפור מדהים ומרגש

מצב
הנושא נעול.
למעלה