שאלות על הבגרות

כן, זה באמת מבלבל,

זה בילבול שגם לי יש אותו באופן קבוע (אני מדבר על הקטע עם יצירת הגמטות בתהליך המיוזה).

אף פעם לא שמתי לב לזה

אפילו, ודווקא כשאני באה לרשום בבגרות אני חושבת על זה שזה לא הגיוני... בעסה. טוב, לומשנה, ביולוגיה לא ממש מדאיג אותי, כאילו- לא ממש יפריע לי לעשות מבחן חוזר אם הציון יהיה גרוע, זה לא לוקח הרבה זמן ללמוד לזה. מה גם שזה משוכלל עם המעבדה, הביוטופ וכל השר- אז נקווה שבסוף יצא ציון נורמלי. דרך אגב- מישו יודע איך מחושב הציון הסופי בביולוגיה? כמה אחוזים לכל יחידה?

נכון

ברגע שיש ניתוק של המעטפת ואיתה ניתקים הקולטנים לבינדין,אין אפשרות לזרע נוסף להתחבר אל הביצית ולהחדיר לתוכה את החומר התורשתי כך שהביצית נשארת עם החומר התורשתי שלה n,ועם חומר תורשתי של הזרע הראשון שחדר אליה וסה"כ 2n כרומוזים בלבד.

יFireworksי

New member
זה באמת נכון, (וחשבתי על זה!), אבל

אצלי כתבתי שהתלכדות הגרעינים של שתי הגמטות היא המסייעת לשמירה על 2n כרומוזומים, כי כל אחד מביא n כרומוזומים משלו, והחיבור יוצר 2, בלהלבלהלבה. לעזאזל, יש כפילות תשובות בכל מקום

אבל זו התשובה, לא?

בע, זה מה שכתבתי.. אמנם הניתוק נכון, אבל מה שתכלס מאפשר הוא התחברות של N ועוד N ל-2N. הייתה להם שנה לכתוב את הבגרות, למה התשובות כפולות בחצי ממנה?! @#%&$

onix 88

New member
לא נראה לי שמפרסמים

ביו' כנראה זה מקצוע לא כ"כ חשוב מבחינתם. כל השנים לא היו תשובות לבגרויות בביו', לא באנקורי ולא ביואל גבע.

henchu

New member
אני עשיתי בגרות מדעי החיים והחקלאות

אז אם מישהו מעוניין להשוות תשובות אני אשמח.. אולי מישהו יודע אם יהיו תשובות באינטרנט לבגרות הזאת?

liron20050

New member
מדעי החיים והחקלאות

מישהו עשה את הטופס השני(השלמה לחמש יחידות??? ויש לו את התשובות לאמריקאי?

האנסין

עשיתי תעוט הנבת הניקרא נוראית ומעצבנת, תגידו לי אם לדעתכם משרד החינוך יקבל את זה: בשאלה 5 באנסין הבנתי ששמים גם קולטים לבנידין וגם בנידין. לדעתי אפשר להבין את זה מנוסח השאלה- מה אתם חושבים? נוסף לכך בשאלה 6 כתבתי רק שלב 4 ולא שלבים 1ו4. זה יוצא 78? טוב זה לא כזה נורא. עם המגן המעולה והבחינות האחרות הטובות יהיה בסדר.

memememe

New member
במדבר...

זה כי כל התהליכים של הנביטה,פריחה ופירות דורשים הרבה מים.. במדבר יש גשם רק לעטים רחוקות אז הם צריכים להספיק לעשות את הכל מהר. אבל יש מצב אני טועה

יFireworksי

New member
להשוואה בלבד,

אצלנו אמרו ש-א' זה באמת 1, ח' כנ"ל י' אכן מדבר יז' 1. בהחלט מורידים מ-4 טעויות ואילך 3 נקודות לכל שאלה.

Ballerino

New member
גם אצלנו אמרו ש-ח' זה 1....

אבל רוב האנשים פה כתבו שבתשובות הרשמיות ח' זה 3. בכל מקרה, אם טעיתי בזה זו הטעות השלישית אז לא ירדו לי נקודות!!!

Nעיין

New member
אני גם עשיתי 1

הדברה ביולוגית יכולה להתבסס גם על אללופתיה, לא?

למעלה