שאלה של שיניים

twiti

New member
../images/Emo26.gifשאלה של שיניים ../images/Emo36.gif

זה שיניים?, זה לא שיניים? - אין לי מושג
לכל ה"ותיקות והמנוסות" ספרו לי קצת על הזמן שלפני השיניים, התנהגות וכו'. אם אני לא טועה אצל נועה של שירי פתאום הופיע שן באופן מפתיע (ומוקדם יחסית, נכון?). גיא בן 4 חודשים ושבוע, מרייר בטירוף כבר חודשיים אבל בשבוע האחרון נושך מכל הבא ליד. החניכיים לא אדומות אבל ההתנהגות שלו קצת שונה מהרגיל: מדי פעם נהיה קצת קווץ' (בשעות היום ואחה"צ), ופתאום לא מוכן להירדם בעגלה שלו שם ישן בשעות היום. יכול להיות שזה סתם בגלל שהוא גדל, ומשתנה - אבל יכול להיות ששיניים קשורות לכך? יאללה, ספרו ספרו...

dafgol

New member
אה...ורציתי גם לספר לך...

לבר יש תחביב....למצוץ גם ת'אצבעות שלי.... לפעמים אני אפילו לא שמה
ופתאום מגלה את האצבע שלי בפה שלו.... אז היום כשהוא עשה לי את זה.....גולן תיעד.... חייבת להגיד שזה היה קצת כואב...ונראה לי שהיה משהו קשה בחניכיים התחתונות....ימים יגידו....

shirka

New member
../images/Emo13.gif את לא טועה...

בגיל 4.5 חודשים הופיעו 2 שיניים (בהפרש של יום). אמא שלי לא האמינה לי שסיפרתי לה. לי ולאחים שלי בקעו שיניים בגיל 9-10 חוד' (אבל לאבא של נועה לעומת זאת הן בקעו בגיל 4 חודשים) לנועה היה קצת חום והיא באמת היתה קצת קווצ'ית, בשעות שהיא היתה בד"כ רגועה-אחרי האוכל, היא היתה חסרת סבלנות, וכשנתתי לה את הנשכן היא פשוט לעסה אותו בכזאת התלהבות שישר זה הדליק אצלי
... עוד סימנים - החנכיים היו כמעט לבנים במקום בו יצאו השיניים. איך בודקים אם באמת יצא? לוקחים כפית ומקישים. יש צליל
יש שן
יש לי תאוריה שאומרת שככל שהגיל מוקדם יותר כך השיניים יוצאות בקלות ובפחות כאבים...הסימנים האלה היו אצלה בסך הכל יום יומיים ואם לא הם הייתי "מפספסת"...הלוואי וכל השיניים של נועה יצאו ככה.(
) מקוה שיעבור לכם מהר ובקלות (לפחות כמו אצלנו)

מסכימה עם התיאוריה שלך

לתומר יצאה שן ראשונה בגיל 5 חודשים ושבוע, ללא שום סימנים מקדימים וללא אזהרה. פתאום באמבטיה ראיתי משהו לבן מבצבץ, בדקתי עם כפית, קיבלתי צליל, והתקשרתי בהתרגשות לכל העולם! השיניים אח"כ כבר יצאו בצורה יותר קשה, עם הרבה בכי (והרבה גליגם)

cookie1

New member
וואו - יובל בדיוק ככה

מרייר וקבץ'. אני כבר מחכה לשן בחוסר סבלנות

ענתש

New member
אי אפשר לדעת לדעתי.

נגה היתה עם כל סימני השיניים (כמו שאת מתארת ועוד) מגיל 3 חודשים והשן הראשונה יצאה בגיל 11 וחצי חודש. בעלי כבר קרא לזה "שיני ברקסטון היקס"... דווקא בגלל החוסר רצון להרדם בעגלה כדאי לך לבדוק אוזניים (רק ליתר בטחון - אצמלינו זה היה פעמיים אזניים ועוד כשלוש פעמים וירוס כלשהו בסופו של דבר). מאחלת לכם שזה יהיה אכן שיניים...

Vicky H

New member
לא רוצה לבעס... אבל

גם יובלי שלי עם אותם סימנים בדיוק כבר מגיל חודשיים.בעוד כשבוע הוא יחגוג יומולדת חצי שנה, ושיניים איין!

yaelli10

New member
לא שיניים כי אני בודקת

אבל אלה באורך קבוע עם היד בתוך הפה מוצצת את האצבעות ללא הפסק. היא התחילה עם זה לפני שבועיים (היום היא בת שלושה חודשים) לפעמים אני מצליחה לתקוע את המוצץ בפה אבל היא יורקת אותו ומעדיפה את האצבעות. והרי הוכחה שאפילו באמבטיה היא עם האצבעות בפה.

nush1

New member
את מתארת בדיוק את ההתנהגות של זיו

זיו בת כמעט חמישה חודשים כל מה שהיא רואה ונוגעת נכנס לה לפה היום אצל ההורים של שחר נתנו לה למצוץ מלון קריר והיא היתה מזה מבסוטה כשמסתכלים על החניכיים שלה ממש אפשר לרות את השיניים הלבנבנות אבל נראה לי שיש עוד זמן עד שיבצבצו החוצה

עמית@

New member
גם אצל תמר זה ככה (בת 4 חודשים)

כל הזמן מכרסמת מכל הבא ליד- קצת קווצ'ית (הרי הגזים נרגעו קצת- אי אפשר בלי כלום..) דוחפת ידיים לפה ומוצצת בהתלהבות- ו.. החניכיים לבנים קצת- ושי שתי בליטות לבנבנות מכוסות עור- מתי זה יקרה? ימים יגידו..

שניים ומה שבניהם...

אם זאת התנהגות של 'יוצאת שן או לא' מאד קשה לדעת, יש טווח רחב מאד של מה קורה לילד - לאחינית שלי כל יציאת שן מלווה בדלקות אוזניים, חום, מחלות נשימה, וצרות רעות שכאלה. כ-ל שן! אצל נוריאל כמעט וכלום. תקופה לפני יציאת השיניים (אני חושבת חודשיים), חצי חולצה היתה רטובה מהרוק שלו, וזהו. לא מחלות ולא לילות לבנים. התקופה הקשה ביותר היתה בקיעת הטוחנות. שבוע של בכי מרורים, וחום (לא גבוה). העניין של להכניס ידיים לפה ושאר מיני סלטים לאו דוקא קשור לשיניים. הפה זה עבר חישה מרכזי, והתינוקות לומדים דרך הפה את העולם לכן חשוב לתת להם להכניס דברים לפה (שעולים על גודל קופסת פילים!!!!). הם לומדים תקסטורות צורות וכל מה שאפשר. לכן חשוב לא למנוע את ההכנסה של עצמים לפה, ולאפשר חשיפה לכל מגוון החומרים. זה מזכיר לי - יש תינוקות שמגע של מתכת (מפתחות) מרגיע להם את כאבי החניכיים. שיעבור בקלות.

swann

New member
אצלינו זה ככה כבר יותר מחודש

וכלום לא קורה !! לאחרונה מאיה נושכת הרבה יותר, ולפעמים גם את הציצי שלי (אתמול כשניא נשכה אותי, ניתקתי אותה שוב ושוב, בפעם השלישית היא נעלבה ובכתה... אבל זה כואבבבבבב !!!). יש לה ריר כבר המון המון זמן, והיתה תקופה של כאבים חזקים לפני כמה שבועות והייתי בטוחה שהנה הנה, אבל כלום ! אולי זה היה שלב שכאב לה בפנים. בכל מקרה היו לי כמה חלומות שיצאו לה כל השיניים בבת אחת, והחלום האחרון (בו גם חזרנו בזמן 30 שנה אחורה...) היא הוציאה 4 למעלה ו-4 למטה בו זמנית... הייתי בטוחה שזה לא חלום עד שהתעוררתי והבנתי שקצת הגזמתי גם הפעם. בינתיים קניתי לה נשכנים ומה שבעיקר מרגיע אותה זה המוצץ (היא גילתה אותו כנראה בגלל הכאבים).

למעלה