קצרים ליום שלישי

dalitrin

New member
אני מרגישה מצויין,תודה

לא ממש עושה ספורט מכל מיני סיבות.כולל רגליים כואבות אבל קוראת פה בהתפעמות והנאה כל יום

מתרוצצת

New member
השיעול יפה מאוד

לא יפה כמו אתמול... אבל יפה
אני עדיין נשמעת כמו תרנגולת, וזה כבר היום השלישי שבו אני ש-ו-ת-ק-ת. כמו פולניה טובה, יושבת בפינה ולא מוציאה מילה מהפה.

vivikoob

New member
ריצת ערב

בדיווח מאתמול : משבת אני מצוננת נורא - אחרי מרוץ אייל נפתחו ארובות האף
אבל איך שהתחלתי לרוץ הרגשתי שיש לי כ"כ הרבה אויר , כ"כ הרבה אנרגיות ( שלא היו יום קודם...) היה קריר , אפילו קר במקומות מסוימים של הדרך, וחושך ומוזיקה וריצה זורמת. והפתעה נעימה - 4 ק"מ לפני הסוף - ריצה זוגית. אח"כ בילוי זוגי בנמל - כיף לפעמים לדחות את שעת השינה מעבר ל 22:00

מור שלז

New member
נשמע שווה ביותר: ריצה ובילוי זוגי../images/Emo99.gif

ואגב, זה תופעה ידועה שכשמצוננים, קל יותר לנשום בזמן פעילות גופנית. רופא ספורט הסביר לי פעם שזה מרחיב את הסימפונות, ולכן קל לנו יותר לנשום במצב הזה.

ילדונט

New member
שמישהי תאפס אותי, ומהר!

אני שוקלת להירשם ל-10% במרתון תל אביב. אה, כאן לא מאפסים? ללכת לפורום אחר? בקיצור, נכון שזה סביר, שמישהי שעושה (להגיד "רצה" נראה לי הגזמה פראית בבהקשר הזה) היום כמעט 3 ק"מ ב-25 דקות, תוכל בתחילת אפריל לרוץ (כן, כאן אני כן עושה שימוש בשורש ר.ו.ץ) 4.2 ק"מ? (בלחש אני שואלת - 10 ק"מ זו שאיפה גדולה מדי, נכון?) שוקלת למחוק. לוחצת שלח, ולא מאמינה.

נראה לי שאת יכולה לנסות.

אני חושבת שאני רצה בערך במהירות שלך, אבל יכולה לרוץ 10 ק"מ (כן, כן, זה לוקח לי יותר משעה וחצי). אז אני לא מתחרה במרחק כזה כי זה רחוק מלהיות קצב תחרותי, אבל אפריל זה עוד הרבה זמן... בקיצור, לא אני אהיה זו שתאפס אותך, אולי מישהי אחרת.

מור שלז

New member
למה לאפס? זה לא נשמע לי מוגזם. שווה לנסות

כן, מדי פעם גם מאפסים כאן. לא לדאוג. אבל מעכשיו עד אפריל יש עוד המון זמן. וזו נשמעת לי מטרה מכובדת ובהחלט ריאלית. תדאגי להתקדם מאוד מאוד בהדרגה, לא להעלות מרחקים או עצימות בקפיצות דרסטיות, ו... להתמיד. אני חושבת שהולכת להיות לך חוויה נפלאה

מתנצלת, איפוס זה לא ממני...

לא רואה שום סיבה שלא תרוצי, כן המילה המוזרה הזו משורש ר.ו.צ, 4.2 בתל אביב. מדובר על עוד יותר מארבעה חודשים. המהירות גם לא חשובה. זה עניין של זמן ואימונים והיא תעלה אבל, נניח שלא, מה רע לרוץ בקצב שאת רצה? את יודעת מה? גם 10 זו לא מטרה גדולה מדי. אפילו אפשרית. מכיוון שיש הרבה מרוצי 10, אם תרגישי שאת לא רוצה להלחיץ את המטרה, תרוצי את ה4.2 בתל אביב ואת ה10 במרוץ אחר, למשל הרצליה. אני מאד בעד מטרות. מטרות עוזרות לנו להתמודד עם הקשיים שבדרך ומעיפות אותנו קדימה. לכי על זה. זה יעשה לך רק טוב! ורק לסבר את האוזן. הח"מ רצה ב23.6.09 פעם ראשונה מחוץ לסטודיו. 3 ק"מ לקחו יותר מ22 דקות והיו לא קלים בכלל. ביום הנישואים שלי, ה19.9, רצתי לראשונה 10 ק"מ באימון. ב24.10.09 רצתי את ה10 של נייקי וסיימתי בתחושת השג מופלאה ובחיוך ענק על השפתיים. משם אני ממשיכה לחפש את המטרות האלו, שמסיימים עם חיוך ענק. כשיש חיוך כזה, הזמן ממש לא חשוב!

מתרוצצת

New member
לכי על זה. אין מה להוסיף.

לאט ובהדרגה. התייעצי עם הפורום (יש כאן לא מעט מומחיות וגם מאמנות שבודאי ישמחו לתרום מניסיונן). ואם תחליטי שזה מתאים, את תמיד יכולה לקחת לך מאמן או מאמנת שילוו את התהליך. המלצות יש בשפע.

אני לא מאפסת.. להיפך! ../images/Emo8.gif

אפריל זה בעוד כ-5 חודשים ברור שאת יכולה לרוץ 4.2! יותר מזה, אם תחליטי שזו המטרה שלך את תוכלי גם לרוץ את ה-10 ק"מ. לא מהר, אבל לסיים! עוד נועה היא דוגמה מעולה לכזו החלטה.. בהצלחה!

MayaShuShu

New member
../images/Emo88.gifמהר איפוס. גרמת לי לחייך על הבוקר!

כל הכבוד לך!!! בטח שאת יכולה! בלי שום בעיה ולגלות לך סוד...גם את ה- 10 אם תרצי
יש לך המון זמן עד למרתון ת"א. אם את רצה עכשיו 3 אין לך בעיה להגיע ל 4.2 (וגם ל 10 ק"מ
)

ילדונט

New member
שכנעתן אותי

4.2 זה באמת לגמרי אפשרי. אני עוד חוככת לגבי ה-10. יודעת שאין עוד הרבה זמן לחכוך.

הנה התכנית הראשונה "שלי". מה דעתך../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

התכנית של דובב מזור מ"איילות". קיבלתי אותה ממרב. במייל אחרי שסיפרתי לה שהצלחתי לרוץ על מסילה. השאר הסטוריה. היא מיועדת למי שיכולה לרוץ 3 ק"מ רצוף. לי היא פתחה את השער המופלא לעולם הריצה. באחד המרוצים פגשתי את דובב מזור והודיתי לו על כך באופן אישי.

ילדונט

New member
ראיתי אותה כבר

היא באמת נראית סבבה, אבל יש איתה שתי בעיות אם אני רוצה לקחת אותה כתבנית יעד למרתון ת"א: 1. מרתון ת"א הוא עוד 19 שבועות
2. אני צריכה איכשהו לשלב שם את ימי שישי עם האופניים, שעליהם אני לא מתכוונת לוותר. 3. וזו הבעיה האמיתית בתכנית אימון כזו עבורי - יש לי בת שנה וחודש בבית. אני יכולה לתכנן עד מחר, אבל אחרי לילה כמו הלילה (רובו עירות מוחלטת) אין מצב שאני אצליח להרים את עצמי מהמיטה לרוץ. לא אחרי שהשינה הרצופה היחידה שלי היתה בין ארבע וחצי לשש בבוקר. ויש לא מעט ימים כאלה עדיין. בקיצור, אני לוקחת את התכנית כהשראה, ויש לי עוד מספיק זמן כדי להחליט לאיזו מסלול אני נרשמת. תודה

לפי התכנית הזו, רצים 10 אחרי 12 שבועות

מה שמשאיר לך על הנייר 7 שבועות ספייר ובעצם יותר כי ברגע שאת מגיעה ל8-9 קילומטרים, את כבר יכולה לרוץ 10 במרוץ. לפני מרוץ ראשון לא חייבים להשלים את כל הקילומטרים האלו. כך שקחי את התכנית באיזי. כמו שכתבת, יש עוד המון זמן. אם תצליחי להתאמן בצורה שתאפשר לך את ה10K, יופי. אם לא, אין סיבה לא לעשות את ה10%. זה מקצה שקיים רק במרוץ הזה ולכן נחמד לנצל את ההזדמנות ולעשות אותו. גם מרוצי 5K הם לא כל כך שכיחים. ל10K, יש די הרבה הזדמנויות בתוואים שונים של דרך - כביש, שטח וכו' אם תחליטי שלא להגיע ל10 דווקא במרתון תל אביב, יהיו עוד הזדמנויות לכך. דרך אגב - אני התאמנתי למרוץ הראשון שלי לפי התכנית הזו ושילבתי שני אימוני ספינינג בשבוע. זה אפשרי מבחינת הגוף כמובן, כשישנים לילות שלמים... לא צריכה לספר לך שגם זה בסוף מגיע. אצלי, עם כל הילדים, שנה וחודש היה בערך אמצע הדרך. מקווה שאצלך זה יהיה יותר מהיר....

omaopa

New member
../images/Emo199.gif../images/Emo199.gif../images/Emo9.gif - זה מה שיש לי להגיד!

זרע הפורענות נטמן כבר אתמול. "שקלתי" אם לקום לרכוב. פעילות השקילה היא כבר זו שמטה את הכף לטובת חוסר הקימה. אין ספק. בזמן האחרון כבר לא קל לי. אני לא דבורה והחיים שלי לא דבש ולהתאמן למרתון מבחינתי זה לא כוורת. קשה לי, עייף לי, נמאס לי. בעיקר עייף לי. לא קשה בצורה כזו שאי אפשר. לא קשה באופן כזה שזה משהו שלא עשיתי בעבר. קשה כי, כמו שאומר לי המאמן כשאני מקטרת, "זה לא אמור להיות קל". כל לילה לפני השינה אני מכינה את משפט המחץ שיוציא אותי מהמיטה. דברים בלתי-השראתיים בעליל. דברים שפשוט אני אהיה חייבת להתעורר כדי לעשות אותם. כמו "תצטרכי לקום כי הבטחת לסמס לשותפה לגבי התמרים". ואז אני כבר קמה ואני כבר ערה אז יאללה, יוצאים. בקיצור, בשבועיים האחרונים די טחנתי. באנגלית יש ביטוי "to put your nose to the grindstone" שזה בתרגום חופשי: לשים את האף על האבן הטוחנת. זה אומר, להוריד קצת הראש ולעבוד. עשיתי את זה שבועיים. הייתי ילדה טובה. די. אני צריכה אוויר. האף שלי נשרט קצת.... ביום שישי זה יש לי מירוץ 10 ק"מ. מה שאומר שלישי וחמישי יותר קלים משבוע שעבר. רביעי נשאר אותו דבר. מיד ניצלתי את ההזדמנות לזרוק קצת זXX. קצת. זריקה קטנה מעולם לא הזיקה לאף אחד. אז אתן מבינות איך כבר נטמן הזרע? הזרע שאמר שאני לא באמת חייבת לקום לרכוב היום בבוקר. כי אני לא מפסידה ריצה. ויש לי עדיין אימון בערב. וזה שבוע יותר קל. ואני צריכה להתחרות ביום שישי אז אני ח-י-י-ב-ת לנוח קצת לפני. מה זה חייבת? זה MUST. אז לא קמתי. מה זה חרפתי! ובגדול! כיוונתי שעון זה נכון. התעוררתי כדי לכבות אותו. גם זה נכון. וחזרתי לישון. כן, גם זה נכון! ואתן יודעות מה? קמתי חדשה. כל כך לא-מצטערת שלא יצאתי להתאמן. כל כך שמחה שישנתי שנת לילה נורמלי! 8 שעות! כן! מיד לשחרר מבזק חדשות! alert the media girlfriends!!! רונה ישנה 8 שעות ברציפות!!!

מור שלז

New member
מעולה../images/Emo45.gifטוב לקרוא אותך ככה../images/Emo45.gif

בתקופות כאלו, כשאני מרגישה עייפה במיוחד, וגוררת עייפות לאורך זמן, אני מסתכלת על התכנית, מסמנת לעצמי את אימוני ה"מפתח" – אלו שאני חייבת לקום אליהם, ולעשות אותם כמו שצריך, ואז מסמנת לעצמי את המועמדים לביטול. את אותם האימונים שבשביל לעמוד באימוני המפתח, אני אשקול לבטל, ולהחליף בשינה אם הגוף דורש זאת. נשמע לי שזה בדיוק מה שעשית – ועשית בחכמה. למי שמתאמנת למרתון, למי שיש מרוץ בסוף השבוע, אימון רכיבה הוא בדיוק אחד מאותם האימונים שלפעמים – התועלת שבלוותר עליהם לטובת שינה והתאוששות, גדולה יותר מהתועלת שבלבצע אותם.

למעלה