קצרים ליום רביעי-חול המועד

מור שלז

New member
משהו טוב קורה לך עם השחייה

נעמי, אני קוראת אותך כבר כמה זמן, עוד תיאור על אימון שחייה, ועוד תיאור, וממש נשמע שמשהו טוב קורה לך עם השחייה. השליטה משתפרת, היכולת לעשות דברים שלא חשבת שאפשריים, עוד אימון ועוד אימון שמלחיצים אותך בהתחלה, ואז את עוברת אותם כמו גדולה! היכולת הזו שאת מתארת של הקפדה על קשב פנימה, עם תשומת לב לתנועות – היא משהו שמופיע אצלנו בשלב יחסית מתקדם. כשרק מתחילים עם ענף ספורט חדש, ובמיוחד שחייה שהטכניקה מורכבת יחסית, קשב פנימה, תנועות ארוכות – זה לוקסוס. איזה כיף לקרוא אותך ככה

omaopa

New member
אויש כמה שכואב לי הראש....../images/Emo122.gif

נמצאתי תוהה אם ריצה תעזור או שמא תחמיר את הבום-בום בתוך המוח שלי או שהיא סתם תהיה בלתי נעימה??? ובצד ה-שמחה רבה שמחה רבה אביב הגיע פסח בא - עולה מחר עם הילדים ויתר המשפוחה (אחיי על בני זוגם וילדיהם וההורים) לצפון לשהיה בת כמה ימים. עושים את זה כל שנה וכל שנה לוקח בערך חצי יום עד שכולם מצליחים לשגע אותי טוטאלית (אולי בגלל זה כואב לי הראש כבר מעכשיו......
) בדרך כלל מה שמציל אותי היא הריצה היומיומית בנופים המדהימים של הצפון. מה שמוביל אותי לשאלה ליודעות דבר; איפה אוכל למצוא מזור לשיגועים בסביבת קיבוץ הגושרים? או בצורה אחרת - איפה רצים שם????

ofec bar

New member
הגושרים

אם את עם אוטו את יכולה לרוץ באיזור חורשת טל, או לצאת מהשביל של הצימרים החוצה ולרוץ באיזור (יש שם גם פינת חיות אם איני טועה וזה יופי מסלול). הייתי שם בנופש עם אחותי ומשפחתה לפני מרתון ברלין וזכורה לי חוויה נפלאה! אבל מטרת ההודעה הזאת לא הייתה דווקא מסלולי הריצה כי אם מרכז קנדה - את אחרי מרתון ולא לפני מרתון ולכן ממליצה לך לא לפספס את החוויה! כשאני בנופש אני מנצלת את ההזדמנות לגלות סוגי ספורט חדשים, במיוחד כשלא נמצאים לפני מטרה זאת הזדמנות מעולה לקרוס טריינינג. יש באיזור קייקים, סוסים, החלקה על הקרח, בפארק קנדה יש גם מטווח, וגם פיינק-בול בקיבוץ עצמו. בקשי בקבלה חוברת כזאת של קופונים, יש דברים שווים. הפינת חיות לפי זכרוני ללא תשלום.

../images/Emo184.gifמקסים לרוץ באיזור הגושרים../images/Emo70.gif

רק שלא יכאב הראש.... איזה כיף לך לרוץ באחד האיזורים הכי יפים שיש! אפשר לעבור את הכביש ולרוץ על שביל ישראל לכיוון שמורת החצבני, להמשיך לאורך השביל עד לדן, לשוב דרך הקיבוץ ולחזור דרך השביל שלאורך כביש 99 לגושרים.
, יש בדרך שלט "עצור, גבול לפניך". כל עוד את על שביל ישראל, אין שום בעיה לרוץ שם. אני עשיתי את זה בקיץ לבד על פי הנחיותיו של חן, אחד מרצי האיזור. לא היה לי זמן להגיע עד דן ולכן הסתובבתי ושבתי דרך מטעי האבוקדו של קיבוץ דפנה אל הקיבוץ (שם חיכו לי מאיה ויובל בקמפינג - זו אחת הסיבות שלא יכולתי להאריך). אופציה נוספת שלא רצתי אבל הלכתי את חלקה, היא לצאת הגושרים בשביל מקסים לאורך החצבאני. משוכנעת שכל אחד בקיבוץ יוכל להנחות אותך להגיע לשביל הזה שיוביל אותך לאורך המים עד לשדה נחמיה. משם יש טיילת עד קיבוץ כפר בלום. לא יודעת כמה את רוצה לרוץ אבל אפשר גם לשלב בין המסלולים. נאמר לי בזמנו שיש טיילת בין שדה נחמיה לאיזור התעשיה הדרומי של קריית שמונה. לא יצא לי עדיין לנסות אותה.גם היא יכולה להיות חלק מהמסלול. חופשה נעימה וריצה נהדרת!

קיבלתי לזה חיזוק חיובי מהמקומיים וגם

מאיש צבא ששירת רבות באיזור הזה. לא חייבים לעשות מה שאני עשיתי - עזבתי את שביל ישראל והמשכתי צפונה... באיזור יש הרבה שטחים חקלאיים והם מאויישים על ידי החקלאים שעובדים שם. על שביל ישראל בחול המועד אמורים להיות הרבה מטיילים. קשה לי להאמין שתהיי לבד. אם את לא מרגישה בטוחה, רוצי דרומה לאורך החצבני והתחברי לטיילת לקריית שמונה. לא נראה לי שצריכה להיות בעיה. אם זה לא היה כל כך רחוק, הייתי באה לרוץ איתך. קסם של ריצה בעונה הכי יפה שיש.

ofec bar

New member
בשביל מה את נוסעת עם כל המשפחה?

שיעשו תורות של 5 ק"מ כל אחד

מור שלז

New member
ואיך הראש היום?

קודם כל – חופש נעים. איזה כיף לך שאת יוצאת ככה לחופש עם הילדים. אצלי יש הרבה כאבי ראש שהריצה דווקא עוזרת להם (כנראה אלו שנובעים מכל המתח שמקיף את החיים שלי). מקוה שגם אצלך זה ככה... אני זוכרת את תיאורי הרכיבות שלך משנה שעברה. השנה תהיה בדגש ריצה בלבד, או שיהיו גם רכיבות? תיהני בחופש!

ofec bar

New member
איזו ריצה מחורבנת!

משום סיבה ספציפית נראית לעין, חרא של ריצה. מסוג הריצות שרציתי להפסיק ואז אמרתי לעצמי "מרתון אמסטרדם" והמשכתי. מה אתן אומרות - לשעה וחצי בעונה הזאת כבר צריך לקחת מים? או שעדיין אפשר לחפף?

מתרוצצת

New member
לקחת

והנה שתי נקודות למחשבה בעניין להמשיך ריצות מבאסות: 1. להמשיך למרות שקשה, בין אם פיזית ובין אם מנטלית, מכין אותך לרגעים קשים בעתיד. ויהיו. 2. My rule is that if after 10 or 15 minutes you still feel rubbish, just leave it that day. You don’t want to flog a dead horse. את זה אמרה פולה, ואני אישית מרגישה מאוד נוח להקשיב לה

מור שלז

New member
ברור שלקחת מים

נתחיל מהסוף, בשביל שעה וחצי ברור שלקחת מים. אני לא מסתכנת, במיוחד בעונה הזו, שמזג האויר הפכפך, ובקלות רבה אפשר ליפול על יום חם כשהגוף עדיין לא מאוקלם. ולגבי הריצה, כן, יש גם ריצות כאלו.... מי כמוך יודעת. אני בשלבים האלו בדרך כלל מרפה קצת, הופכת את האימון לאימון מנטאלי, ועדיין משלימה את הריצה. בדיעבד, דווקא האימונים שבהם היה לי חרא של אימון, שהכל הלך קשה, קשה מאוד, היו האימונים שעזרו לי לצלוח משברים שהופיעו בתחרות. הידיעה שהיו לי ריצות מחורבנות, שהמשכתי בכל זאת, החזיקה אותי.

ofec bar

New member
כנראה שאתמול לא היה "סתם מחורבן"

או התייבשות או וירוס טורדני, חזרתי הביתה ועלה לי קצת החום והרגשתי חרא, אבל משתפר. למדתי את הלקח עם המים (להגנתי רונה הכירה לי תחנת דלק על המסלול ואני רצה במעגלים אבל כנראה לא מספיק)

יש לי אופניים חדשים!!!

http://www.cannondale.com/isr/bikes/womens/recreation-bikes/quick/2011-quick-womens-4 לאחר סיבוב בחשמונאים, ואחרי שכבר מצאתי אהבה ממבט ראשון, החלטתי לוותר על בולם קידמי לטובת 2 קילו פחות. הן אופני עיר שרוצות להיות מהירות, ותכל'ס, לא שהמדבקה הסינית שלי בתחרות עם משהו ב-1700 ש"ח - אבל אני מרגישה כאילו חיברו לי מנוע. הייתכן שהרווחתי 5 דקות שינה לפני ריצת הבוקר הבאה? הן יפות שחבל על הזמן, אבל עד שלא אצבע אותן אני קצת חוששת שייגנבו (למרות שקניתי מנעול חדש). אם אני צובעת האחריות על השלדה פגה, אבל בין האפשרות שתשבר לי השילדה לאפשרות שיגנבו לי את האופניים - אני הולכת על צבע. הכי כיף, הם היו במבצע שמקבלים 20% החזר לקניית אביזרים, וזה התאים לי בדיוק לקסדה חדשה ומנעול.

מור שלז

New member
וואו, מדהימים! תתחדשי

באמת חבל לצבוע יופי שכזה, ומצד שני, חבל עוד יותר שיגנבו לך יופי שכזה. תתחדשי ותיהני

למעלה