למצוא אבא ב-6 דקות

טלטל11

New member
../images/Emo26.gif למצוא אבא ב-6 דקות

אסיפת הורים 50 נשים וגברים נפגשו בערב אחד, כשבאוזניהם מתקתק השעון הביולוגי ולעיניהם מטרה משותפת: למצוא אבא או אימא לילדם שעוד לא נולד. רותי קדוש חזרה ממפגש קצת הזוי ומאוד מהיר, ולמדה איך עושים תינוק בשש דקות רותי קדוש שש דקות על אימהות ואבהות, שש דקות של חלומות על ילדים הישנים בעריסה, על ריח תינוקות, שש דקות על אמונות והשקפות חינוכיות, ועוד ועוד דקות שהצטברו לערב שלם, ערב שכולו מפגשים בני שש דקות, שנערכו במתכונת ה''ספידי דייט'', אלא שהפעם השתתפו בהם גברים ונשים שרוצים להיות הורים. הם באו למפגש מעט נבוכים ומאוד נרגשים, כדי לבחון ולבחור אימא או אבא לילד שעוד לא נולד להם. 25 נשים ו-25 גברים מילאו בשבוע שעבר את ''קפה נקודות'' בתיאטרון גבעתיים, לערב ייחודי ראשון, ''ספידי בייבי-דייט'', שיזמו וארגנו דנה ומאיר דרילינגס, בעלי אתר ההיכרויות להורות באינטרנט, b-parent. היו שם נשים מבוגרות שחצו את גיל 40, ולא מעט צעירות בנות 30. בין הגברים אפשר היה להבחין בצעירים ומבוגרים, סטרייטים והומוסקסואלים, מרביתם מנויים של אתר האינטרנט, ששילמו 165 שקלים עבור התקווה להיות הורים. לבד מהכיבוד, הונחו על שולחנות בית הקפה שלטי מספרים. ליד כל שולחן ישבה אישה, ובמשך הערב התחלפו בכיסא שמולה הגברים. עם הישמע הצלצול, בכל שש דקות, הם קמו ועברו שולחן, אל האימא הפוטנציאלית הבאה. טלי ה. ישבה בכניסה, אישה נאה בת 40 מחיפה, גרושה מזה שנים רבות, מורה לריתמיקה בגני ילדים. היא כבר אימא לירדן, תינוק מקסים בן שנה ושמונה חודשים, שאת תמונותיו פיזרה בגאווה על השולחן. ''הוא האור של חיי, ולכן אני רוצה לעשות לו אחות קטנה, ואולי ייצא לו מזה גם אבא'', היא אומרת. - איפה אבא של ירדן? ''בואי רק נגיד שהוא קיים. כשנכנסתי עם ירדן להריון, כבר הרגשתי את השעון הביולוגי מתקתק, וידעתי שאני הולכת לגדל אותו לבד. לא כפיתי אבהות על אף אחד, אבל לא רציתי לוותר על האימהות''. - למה הגעת למפגש? ''אני מציאותית ויודעת, שככל שמתבגרים, יותר קשה למצוא את הגבר האחד. אם אמצא אותו, זה יהיה נהדר, אבל עכשיו אני מתמקדת בחיפוש אחר אבא לילד שלי, שיהיה אולי גם אב ביולוגי של אחיו או אחותו ותהיה לנו משפחה של ממש, כי להדליק נרות בערב שבת רק עם אימא, זה קצת עצוב''. - מה היתרון במפגש הזה? ''במסגרת העבודה אני פוגשת רק גננות וילדים, ופה יש לי הזדמנות לפגוש מספר גדול של גברים. בניגוד למה שקורה פעמים רבות באינטרנט, פה אף אחד לא יכול לפברק. לכולם ערכו ראיון מקדים, וגם אפשר לראות בעיניים את הגיל והגובה. זה חוסך המון זמן ועוגמת נפש''. - אילו תכונות את מחפשת באבא של ילדייך? ''שיהיה אינטליגנטי, שיוכל ליצור תקשורת חיובית, שיהיה אדם יציב שיש לו מה לתת, כי הוא צריך לאהוב ילדים וגם את הבן שלי, אדם שיהווה מודל חיובי ויידע להתמודד עם מצבי לחץ''. ובעוד טלי מדברת צלצל הפעמון וליד השולחן שלה מתיישב דוד (שם בדוי), 48, מורה לנהיגה מפתח תקוה, גרוש בלי ילדים. ''התגרשתי אחרי 15 שנות נישואים, שבהן לא הצלחנו להביא ילדים. הרופאים לא גילו את הסיבה הספציפית לעקרות. נכנסנו לתהליך של פונדקאות, מצאנו פונדקאית, עברנו את כל הבדיקות, אבל בסוף לא הגענו לוועדה, כי אשתי התחרטה והעדיפה פתאום אימוץ. זה פגע מאוד ביחסים שלנו, והתגרשנו''. - יצרת קשרים עם נשים לאחר הגירושים? ''לפני שנתיים פרסמתי מודעה בעיתון בחיפוש אחר בת זוג להורות. הרבה נשים פנו אליי, עם אחת מהן יצרתי קשר והיא אפילו נכנסה להריון, אבל היתה לה הפלה טבעית. אני לא חושב שיש לי מזל ביש, מדובר במקריות בלבד''. - מה אתה מציע בתור אב פוטנציאלי? ''אני רוצה להיות אבא לילד משלי, אם כי אין לי את אותה מוטיבציה שהיתה לי בזמן הנישואים. המקרה האידיאלי מבחינתי, הוא, כמובן, ליצור זוגיות ומשפחה, אבל אם זה לא יתאפשר, גם זה בסדר. אני רוצה ילד לא כשעשוע, אלא כדבר אמיתי. לגיל שלי אין משמעות, אני מבוסס ולא תהיה בעיה לפרנס אותו''. - ולמה אתה מצפה? ''אני מצפה לגידול משותף של הילד ולקשר טוטאלי, כשמבחינתי, הכי טוב שהוא יגדל איתי. חשוב שלאימא שלו יהיו נתונים דומים לאלה שאני מחפש בבת זוג, אחריות, רצינות, שתהיה עצמאית מבחינה כלכלית. מראה חיצוני? זה לא מה שקובע''. - איך התרשמת מטלי? ''מצאנו שפה משותפת ''. לפני סיום, טלי עוצרת אותו ושואלת ''תגיד, אתה מעשן? '', '' דווקא כן'', הוא עונה במבוכה. ''תרשמי'', היא אומרת, ''שחשוב לי לפגוש גבר שאינו מעשן''. אבל דוד לא שמע. הוא כבר התמקם בשולחן הבא.

טלטל11

New member
../images/Emo26.gif המשך

''נוצרה אפשרות למשפחה אלטרנטיבית'' דומה שהכל כבר נאמר על המשפחה החדשה בעידן המודרני. מודלים משפחתיים צצים כל העת: משפחה חדהורית, משפחה חד-מינית, משפחה ללא נישואים, ומה לא. אז למה לא משפחה שמתהווה ב''ספידי בייבי-דייט'' ? '' במסגרת אתר ההיכרויות באינטרנט'בי-זוג' שהקמנו, נתקלנו בהמון גברים ונשים בני 40-35, שביקשו שנסייע להם להכיר מישהו/מישהי, שיסכימו לעשות ילד משותף. מדובר באנשים שיהיו מוכנים לקחת אחריות על ההורות, שיהיו שותפים ויעניקו תמיכה כלכלית ורגשית בגידול הילד'', מספרת דנה דרילינגס, מפעילת האתר b-parent, ועובדת סוציאלית בהכשרתה. ''כשהבנתי שמדובר בתופעה, נולד הרעיון להקים אתר אינטרנט ייחודי (www.b-parent.com), שיאפשר לאנשים שנואשו ממציאת בן או בת זוג לחיים, וכאלה שהמסגרת המשפחתית המסורתית לא מתאימה להם ולהומואים ולסביות, לבנות לעצמם משפחה אלטרנטיבית, ולא לוותר על החלום להורות. למעוניינים הצמדנו גם ליווי של אנשי מקצוע, פסיכולוגים, רופאים, משפטנים, ומהאתר צמח מפגש ה'ספידי בייבי-דייט'''. - למה דווקא מפגשים קצרים ומשותפים, ולא פגישה בארבע עיניים? ''העובדה שכולם נפגשים עם כולם מסייעת גם לאנשים שאינם מרפקנים ושלא יעזו ליזום שיחה כדי לפגוש אחרים. נוצרה אפשרות לפגוש בבת אחת הרבה אנשים שבאים עם אותה מטרה, ושמתעניינים בתכונות אחרות מאשר גודל הישבן או מצב הקרחת''. טלי שוב, 33, מזכירה בחברה מסחרית גדולה מרמת גן, רוצה ללדת ילדים, ועכשיו, כיוון שהבעיות הגנטיות שלה מחייבות הורות בגיל צעיר. ''אני רוצה ללדת ילד עם בן זוג או בלעדיו, ומבחינתי זה לא חייב להיות במסגרת נישואים. אפשר לגור ביחד או בדירות נפרדות, דלת מול דלת. יש לי אופציה לפנות לבנק הזרע, אבל אני מעדיפה למצוא את האבא כאן'', היא אומרת. - יש לך דרישות ספציפיות מהאב העתידי? ''שיהיה בחור סימפתי, שיודע מה הוא רוצה מהחיים, שלא יהיה ילדותי, כי לגדל ילד זו אחריות כבדה. אני מחפשת אדם ישר, שלא משתמש בסמים או אלכוהול. המראה החיצוני לא משנה לי, והוא יכול להיות גם הומו, כי אפשר לבצע הפריה''. - פגשת כאן גבר מתאים? ''דיברתי עם גבר הומוסקסואל בן 30, והוא נראה לי. דיברנו על תחביבים, ועל איך ההורים שלו מתייחסיםלאפשרות שהוא יהיה אבא. הוא סיפר לי שהם מחכים בכיליון עיניים לנכד ממנו. אבל לא הספקנו הרבה, כי הוא עבר למפגש הבא''. בשולחן ליד טלי יושבת מיכל (שם בדוי), 44, עובדת בחברת תעופה. ''אני פה כי לא מיהרתי להקים משפחה '', היא מספרת. ''את השנים הטובות השקעתי בקריירה, וכשהתעוררתי לא מצאתי מישהו מתאים, אז עכשיו אני לא רוצה לפספס את האימהות. אני חייבת שזה יקרה מהר, עכשיו, אבל אני גם חושבת שילד צריך דמות אבהית ומשפחה מורחבת עם סבא וסבתא, דודים ובני דודים''. כשהפעמון מצלצל, מתיישב מולה דובי עזריה, 32, עצמאי , גרוש מזה שנתיים ללא ילדים. ''לכל החברים שלי יש ילדים שנולדו במסגרת קונבנציונלית, וגם אני רוצה'', הוא אומר. - למה אתה לא מחפש בנות זוג בפאבים, למשל? ''אני מחפש גם שם, אבל אני לא פוסל חיפוש פרטנרית להורות גם בדרך הזאת, כי אפשר לקבל כאן נקודות מבט נוספות. ביחסים רגילים עוסקים יותר בנושאים כמו כסף ורכישת דירה, והרגשתי ששם אני מפספס את המטרה המרכזית. אומנם כאן מדברים על הורות בעזרת הסכמים ועורכי דין, ולכאורה זה נראה טכני ואגואיסטי, אבל המטרה נעלה''. - לסבית יכולה להוות פרטנרית להורות מבחינתך? ''לא. אני לא מעוניין באימא לסבית לילד שלי. אני רוצה לעשות ילדים בדרך הטבעית, באמצעות סקס''. '' היא פסלה אותי כי אני הומוסקסואל'' יואב (שם בדוי), 45, גבר נאה, הומוסקסואל, ממושב באזור השרון, שאב את השראתו לאבהות מבן זוגו, שהוא אב לילדה בת 5, והוא מגדל אותה בשותפות עם אמה הלסבית. ''הילדה הזאת היא כמו הבת שלי. היא עוררה בי את רגשות האבהות, והנוכחות שלה בחיינו גם הקפיצה את הזוגיות שלנו בכמה דרגות''. - מה אתה מחפש? ''אין לי העדפה בקשר לפרטנרית, אם לסבית או סטרייטית, אבל אני מצפה לחלוקה שווה בין ההורים. גיליתי כאן שזה לא מקובל על חלק מהבחורות. כיוון שאני גיי, היו כאלה שהיו בטוחות שהילד יגדל אצלן ומדי פעם יראה אותי. שאלתי אחת מהן האם מקובל עליה סידור הפוך, שהילד יגדל אצלי ויפגוש אותה מדי פעם. מובן שהיא הזדעזעה. לצערי, היתרון של המפגש שמאפשר היכרות עם הרבה נשים במכה אחת, הוא גם החיסרון, כי קשה למצות שיחה רצינית ב-6 דקות , לדבר על תפישת עולם או על דרכי חינוך''. למחרת , יצר יואב קשר טלפוני עם אחת הנשים שהכיר במפגש. ''היא נראתה לי נחמדה. נראה, מי יודע, אולי נתיידד''. למיכאל שם בדוי 43 מכירות מגבעתיים, זו לא הפעם הראשונה שבה הוא פוגש נשים למטרת פריון. לפני כמה שנים, הוא מספר, נוצר קשר בינו לבין צעירה לסבית ודתייה, במטרה להביא ילד לעולם. הניסיון בסופו של דבר לא הצליח. ''היא נתנה לי לוח זמנים לחוץ, ולא הבינה שזה טראומתי עבורי, אז נפרדנו. היום נודע לי שהיא בהריון מבנק הזרע, וחבל''. - אז איך אתה מסכם את הערב? ''דיברתי לא מעט. עם אחת מהן דיברתי אפילו על מלחמת האזרחים בספרד, עד שהתברר לי שהיא לא שמעה על המלחמה. זה היה נורא, אבל הבנתי שזו טעות להעלות נושאים כאלה לשיחה. אחת הבנות שאלה אותי אם יש לי מספיק כסף, וזה היה קצת מאיים, ואישה אחרת פסלה אותי על הסף כי אני הומוסקסואל. הייתי בהלם מהתגובה שלה, כי היא בעצמה לא מציאה''. - המשפחה שלך תעמוד מאחוריך אם תחליט ללקט מכאן את אם ילדך? ''כן. הם בסדר עם זה, למרות שהם לא כל כך מבינים את הסידור המשפחתי שאני שואף אליו. הם מצפים מאוד לנכד ממני, הרי זה הדבר היחידי שיש לי לתת להם, וכך גם אני מחכה בקוצר רוח ליום בו הילד שלי יקרא לי'אבא'''. ביציאה מבית הקפה פגשתי שוב את טלי ה. , שרצה לתפוס את האוטובוס חזרה לחיפה. - נו טלי, יצאת עם משהו? ''היו שניים שנראו לי. אולי ייצא לי מזה משהו בעתיד. מי שאין לו מיומנות במפגש כזה, שהוא אינטנסיבי, עם הרבה גברים ומעט זמן עם כל אחד, יכול ללכת לאיבוד; אבל לי זה לא קרה, כי ידעתי מה אני רוצה ושאלתי את השאלות הנכונות''. r u t i k @ m a a r i v . c o . i l (11/02/04 , 08:19)

noa37

New member
לא אהבתי את השיטה הזאת

לבליינד דייט, ואני גם לא אוהבת אותה למציאת פרטנר להורות. מעבר לזה, אפשר לציין שמפעילי האתר יודעים בהחלט איך לעשות לעצמם יחסי ציבור...

carmitz

New member
עכשיו קראתי . ../images/Emo5.gif

מסחרה ! .. ממש לא לטעמי ... עושה לי אסוסיאציה של בורסת בקר.

למעלה