יש לי בקשה בבקשה תקראו

../images/Emo26.gifיש לי בקשה בבקשה תקראו../images/Emo36.gif

בבקשה אל תמסרו נעליים של מישהו שנפטר. על פי היהדות זה אסור מוסרים את הנשמה של הנפטר. בדקתי את זה עם קבליסט מומחה ועוד כמה אנשים. פליז לא למסור לאף אחד נעליים של מישהו שנפטר. תודה

5EDEN50

New member
נעלתי נעלים של אשה מתה,אני בסדר!

אישית איני מאמינה באמונות מסוג זה ולדעתי עדיף לשאול את הנזקק אם לא אכפת לו שמדובר בנעלי המת,ולנהוג בהתאם.

איזה מזל!../images/Emo3.gif

וברצינות, מי שמאמין - שלא יקח בכלל נעלים כמו שטלי כתבה, ומי שלא מה זה משנה אם זה של מת או חי?

אז זכותך תקחי ותנעלי ותעשי מה שבא

לך אני רק ידעתי את התורמים לפי ההלכה על פי הדת של היהודים. ואין כאן מקום לויכוח או לפתח שיחה על זה. אנחנו מדינה חופשית את לא מאמינה סבבה אל תאמיני, תנעלי, זכותך המלאה.

טיגריס2

New member
בוקר אור נועית וכולן אני יודעת....

מרוב שרוצים לעזור לפעמים דברים בורחים מהראש הרי בן זוגי נפטר לפני חמישה חודשים וחצי ושמתי את הנעליים בצד עד לסיום השנה ואחרי זה לקרוע ולזרוק כל נעל במקום אחר אני גם מאמינה בזה אצלנו אומרים שאם אתה הולך עם נעליים של מי שנפטר זה כאילו שאתה דורך עליו יום כייפי לכולנו

אלוהים ישמור ../images/Emo5.gif

לא ידעתי לגבי הנעלים, זה ממש מפחיד משתתפת בצערך טיגריס

wildcat6

New member
אני מאמינה ואין לי בעייה

ללבוש את נעלי הבית של אמא שלי ואת הבגדים שלה (אני מרגישה ככה שהיא עדיין איתי ואני יודעת שרצתה בכך)

טליW

New member
רגע...רגע...

מעכשיו כל תרומת נעליים תשאלו אם הן של מישהו שנפטר? הלא יש ערמות של נעלים במועברות לתרומה, מנין לנו אם הן לא היו של מישהו שנפטר? אני מציעה שמי שמאמין בזה, פשוט לא יקח תרומה של נעליים יד שניה, בכדי שחו"ח, בלי להתכוון, לא יעבור על מצווה זו או אחרת, עפ"י אמונתו. ומי שאינו מאמין - שיקח מה שהוא רוצה.

בדר"כ התורם מציין שזה מאדם שנפטר

לפעמים אנחנו מקבלים תרומות של דירות שלמות של אנשים שנפטרו ואז זה וודאי, אם לוקחים תרומה מתורם אפשר לדעת אם זה שלו או של מישהו שנפטר כי אז הכמויות הן בדר"כ קטנות ומתאימות למידות התורם.

טלי שבת שלום וערב טוב. אני מבקשת

לנצל את הבמה הזו כדי להודות לך על העזרה בקליטת הבגדים שאספנו בבית הספר. אני ממש מעריצה אותך על הסבלנות, העידוד, האכפתיות , המסרים החמים במהלך החודש האחרון שלמרות שלא הכרתי אותך באופן אישי, אני מרגישה שפגשתי אישה נפלאה בכל מובן המילה. תודה לך ויישר כוחך בשמי ובשם תלמידי!

tamirzak1

New member
ומה יקרה אם נתרמו נעליים בזמן

שהתורם חי וקצת אח"כ מת? זה גם נחשב ? אחרת לא נגמור עם הקטע ! ואולי לא ידעתם - רבנים גדולים יצאו בקריאה נגד "קבליסטים" בגלל שזה חילול השם ואסור להשתמש בקבלה לכל מיני "קריאות",כשפים וכדומה. הם טוענים שאמונה למיסטיקנים וקבליסטים זה עבודת אלילים.

yaelsh5

New member
אלה אמונות תפלות,מי שנזקק אכן לא

אכפת לו של מי הנעליים הוא רק שמח שיש לו מה לנעול...

תתפלאו יש אנשים שמאמינים וכל אחד

זכותו להאמין במה שבא לו. זה כמו לבחור אם להיות דתי או חילוני. ויש אנשים שלא מוכנים בכלל לקבל נעליים וגם יש אנשים שכן חשוב להם לדעת. אני לא באתי להטיף או להגיד להאמין בזה או לא. אבל חלק מהאנשים כן חשוב להם לדעת אז לדעתי כן יש לידע. יש משפט שאומר: "איש איש באמונתו יחיה"

למעלה