דיון מעמיק בשירHeal the World

לול בואו נקים קבוצת תמיכה../images/Emo24.gif

אני עדי עבדה וכשהייתי קטנה...אמרתי ...אמרתי..."אבניהו"... והייתי מתחבאת מאחורי עצים דקים והיו רואים אותי...וחשבתי שלא רואים ופעם..הקמתי מחנה עם חברים ולא היה לנו איפה לעשות אותו אז עשינו אותו בחניה של הבית שלנו ואז האב בית תפס אותנו והתחיל לצעוק שאנחנו עושים בלאגן וחשבנו שהוא איש רע גנב רוצח וכו'..ואז עשינו עליו מעקבים עם משקפות וכאלה..זה היה כיף
ופעם הייתי בבית הפנקייק כשהייתי ממש קטנה ויעל אבוקסיס ונימרוד מילר היו שם ואכלו ורציתי ללכת לבקש מהם חתימה...והם לא רצו לתת לי.הם אמרו שהם אוכלים... וזה העליב אותי מאוד..ואז נימרוד שבר את המכונה של הדובים בשקל.
יאלה כולם!
תצטרפו..אחרת סתם פדיחות.

רפא את העולם....../images/Emo20.gif

"רפא את העולם" באמת נחשב לשיר עם הכי הרבה מסרים והכי "עולמי" שיש, וזה נאמר לא רק על ידי מעריצים, אלא על ידי אנשים רבים אחרים ששמעו את השיר. אני חייבת לצין שיצא לי המון המון פעמים להיתקל באנשים שממש יודעים את המילים של השיר אבל בכלל לא יודעים מי כתב אותו.....(ואז אני מתלהבת שמייקל הוא הגאון כבודו ובעצמו). מייקל באמת מעביר מסרים חשובים בדרך רגועה יחסית (אם משווים לעומת JAM שהוא גם שיר של מסרים אבל קצת יותר "פרוע"), המנגינה מאוד שקט וקליטה וגם מאוד מרגשת. השיר מאוד תפסבארץ ובעולם כולו, ולי אישית גם גורם להתרגש כל פעם מחדש כשאני שומעת אותו. מייקל משתמש במילים וביטויים יפה שמתארים בדיוק מה קורה בעולם שלנו, כמו למשל כשהוא אומר "תפסיקו להתקיים ותתחילו לחיות". זה בדיוק מה שקורה, ובדיוק מה שהורס לנו את העולם. מייקל מוצא את הדברים הנכונים שיש לעבוד עליהם בעולם שלנו ומציג לנו אותםבצורה מאוד יפה, טובה, נעימה, וחכמה...! דרך שבאמת יכולה לגרום לאנשים להשתנות. כשאנשים שומעים את השיר הם נכנסים לתוך מוזה כזו. (תבדקו את זה על החברים שלכם). מוזה של שלווה, של התרגשות. וכל זה בזכות שיר. דרך אגב אני גרה ברחוב "חרב לאת" -הרחוב שלי מוזכר בשיר של מייקל!!!חחח ועוד דרך אגב-הגיעו לפורום מלא חדשים או שאני מדמיינת???

סתם שיר מעפן

heal the world
אחד השירים הראשונים ששמעתי של מייקל. מייקל מבטא אמונה חזקה באהבה ובטוב שנמצא אצל כל אדם באשר הוא אדם. וזה כל כך יפה, כי מייקל באמת באמת מאמין בזה. אם זה ההשפעה של הנצרות שאומרת לאהוב את כל בני האדם כשווים , ואם זה הראייה הסובייקטיבית שלו, אני יודעת שכשמישהו מאמין בך..אם מישהו בא אליך ואומר לך שהוא יודע שיש לך בלב מקום מלא אהבה...שיש אצלך מקום בהיר ויפה שאם רק תסתכל בך תמצא אותו..
אז מי יגיד למייקל:"סליחה...אצלי אין את המקום הזה? אדוני אתה טועה?"
כולנו יודעים שהעולם מסריח. כולנו יודעים שילדים מתים כולנו מודעים לכך שיש רעב ומלחמות וניצול וסבל ומצוקה...מייקל לא בא לחדש לנו כלום.מה שהוא כן עושה..זה לתת לנו את האמונה, להראות לנו שמישהו מצפה מאיתנו למשהו. כי אם העולם לא מצפה מאיתנו לכלום, למה שנעשה משהו על מנת לשנות אותו? מייקל בוחר בעמדה של מנהיג הוא קם ואומר "תרפאו את העולם, תעשו שינוי!!!" בכך הוא אומר לנו שאנחנו יכולים. כשאנחנו יודעים שאנחנו יכולים לשנות את העולם, הדרך קצרה יותר אל המטרה הזו. מייקל בא ואומר (וחלק יחשבו שזה נאיבי מצדו או יהיר מצידו) שאנחנו יכולים לעשות שינוי הוא אומר שאני, כעדי עבדה שגרה בישראל יכולה להפוך את העולם הזה לטוב יותר.בדיוק כמו מוחמד עלי שגר בערב הסעודית. והוא צודק. כי מי שמציל חיים של ילד אחד...רק אחד..גם אם זה לא לרפא אותו מסרטן כמו מייקל אלא לעזור לו...אם יש למישהו צרכים מיוחדים אז לדעת שהחיים הבריאים שלי לא שווים!!!!!!!! אם אני לא מנצלת אותם כדי לעזור למישהו שהחיים שלו אינם בריאים!! להפסיק להתקיים-תפסיקו לחיות על הקצה..תפסיקו להילחם על החיים שלכם ועל חיים של אחרים בצבא, ביום יום,למה לחיות חיים מלאים חרדות ומצוקה ??? תתחילו לחיות!!!-לחיות באמת! חיים מלאים ומספקים בהם החזקים עוזרים ומגנים על החלשים! בהם מי שזקוק לעזרה מקבל אותה! חיים עם שיוויון הזדמנויות חיים בלי דאגות... זה לא תלוש מהמציאות! אנחנו חייבים לשאוף לעולם הזה אחרת נידרדר לעולם ריק וחסר משמעות
מייקל גאון..ברגע שמישהו אומר לי דברים כאלה, אני מרגישה מחוייבת לעמוד בציפיות שלו...ככה כל אחד יכול לרפא את העולם. נ.ב-זאת רק אני או שרונן מתחבר מאוד לצירוף המילים:"עולם קר ומנוכר?"...

aMJel

New member
אין לי כוח לרשום...

HTW זו אחת האגדות המושלמות של מייקל מכל הבחינות. אין מילים...

השיר ששמעתי עשרים אלף פעם

לפני תחילת דרכי להערצת מייקי
יצירה...אין אפחדדדדדד שיוכל להגיד שהוא לא ההשיר. אין לי כוח אתם יודעים כמה יש לי לכתוב על HTW?!

למעלה