אנחנו אובדי עצות! תעזרו לנו!

shirly221

New member
../images/Emo26.gif אנחנו אובדי עצות! תעזרו לנו!

אני לא יודעת אם זה המקום להעלות כאן את הבעיה שלנו ואם לא- אתכם הסליחה ואשמח אם יפנו אותי לפורום אחר. אנחנו גרים בבניין מגורים במרכז הארץ יותר משלוש עשרה שנה. דירה מולנו היתה גרה משפחה- בעל ואישה ושני ילדים. היחסים עם השכנה היו מצויינים והיא היתה חברה טובה של אמא שלי. עד ש.... בחצי השנה האחרונה השכנה יצאה מדעתה, סילקה מהבית את בעלה ואת שני ילדיה. היא טוענת שבעלה מנסה להרעיל אותה, מפזר לה חומרי רעל בבית ועוד האשמות חסרות בסיס שמופנות גם נגד אמה ואחותה המנסות כביכול לרצוח אותה. היא אף הלכה למשטרה והגישה נגדם תלונה, ונגד בעלה ואמא שלה הוצא צו הרחקה. לאחרונה היא נהייתה אגרסיבית יותר ויותר, היא זורקת דברים בחדר מדרגות, שופכת נוזלים שונים ומשונים על השטיחים, מידי פעם זורקת קפסקות שימורים ריקות, קורנפלקס ועופות (!) לעבר דלתות השכנים... החמור בכל הסיפור הוא שהיא התחילה לתקוף גם את השכנים. אחת השכנות "זכתה" להישטף באקונומיקה, שכנה אחרת- במים ואתמול היא תקפה את אמא שלי בחדר מדרגות עם ממרח שוקולד, יישמע הזוי ככל שזה יישמע. מיותר לציין את המצב הטראומטי שאמא שלי היתה שרויה בו אחרי זה, והלחץ דם הגבוה ממנו סובלת זה כמה שנים רק הוסיף וגבה. אמא שלי הגישה תלונה במשטרה על תקיפה וגם שכנים אחרים הישו נגדה תלונות בימים שקדמו לאתמול. הסיבוך הוא כזה. המשטרה טוענת שלא ניתן לעשות שום דבר נגדה. אי אפשר לאשפז אותה בכפייה וצריך שימציאו בפני המשטרה מסמכים על אישפוז שלה (היתה מאושפזת כמה ימים אני חושבת אבל אחרי זה יצאה). ברור שלאף אחד אין אותם, לרבות המשפחה והגיוני שהיא השמידה את המסמכים כמו הרבה דברים אחרים שהיא השמידה בזמן האחרון. המשטרה מרימה ידיים וטוענת שלא ניתן לעשות שום דבר. מצד שני אנחנו כשכנים שלה גם לא יכולים לעשות שום דבר. הצרה היא שהיא גרה בקומה שלנו והמעבר למדרגות למטה עובר אך ורק דרך הדירה שלה (ממש ליד). אמא שלי מפחדת ללכת לעבודה כי מי יודע עם איזו "הפתעה" היא תצא מחר. יש לנו הרגשה שהיא עומדת ליד הדלת ורק מחכה... אקונומיקה זה דבר מסוכן והיא יכולה אפילו להשתמש בחומרים מסוכנים יותר (חומרי הדברה למשל או חלילה משהו חד כמו סכין) או לדחוף לעבר גרם המדרגות. אנחנו כ"מותקפים" גם לא יכולים לעשות שום דבר, כך הבנו מהמשטרה, שהזהירה אותנו שלא נדחוף אותה או משהו בסגנון כי אם יקרה לה משהו חס וחלילה - היא תיפול או תפצע- האשמה עלינו. מה עושים במצב כזה??? היא מסוכנת לציבור! המשטרה אומרת- לא ניתן לעשות כלום. בעלה- יש לו צו הרחקה ממנה. הילדים שלה (18 ו28) לא יכולים לעשות כלום- היא העיפה אותם מהבית.. היא מתקשרת אליהם כל יום ומקללת אותם והם לא יכולים לעשות הרבה עם כל הרצון הטוב.. מה אנחנו כשכנים יכולים לעשות? הרי ברור שלהמשיך לחיות עם מטורפת בלתי אפשרי. זה לא הגיוני שאנשים יפחדו לצאת לעבודה, ילדים יפחדו לללכת לבית ספר ואני אפחד לחזור בלילה מבילוי!!! היא מסוכנת והמשטרה לא עושה כלום. צריך שיקרה פה חלילה רצח כדי שהם יתעוררו? הרי אם חס וחלילה היא תפגע במישהו, יפרסמו את זה ב ynet וכמובן שיגידו שהכתובת היתה כל הזמן על הקיר והמשטרה לא נקפה אצבע. מה עושים!!!!! מה אומר החוק???? בבקשה- תעזרו לנו. תודה מראש.

למרות שהשאלה ארוכה - התשובה קצרה

א. לאנשים עם בעיות נפשיות יש אכן בעיה אמיתית. ב. אין שום הגיון לפעול נגדה באלימות או באמצעים משפטיים, זה רק יחמיר את הבעיה. ג. צריך לגרום לאותה שכנה להבין שאתם לא מהווים כלפיה איום, ואתם בעצם מחבבים אותה ושמחים לראות אותה. ד. אם שום דבר לא עוזר, צריך לחשוב ברצינות למצוא דירה אחרת, כי אין שום פתרון אחר, וזה בדוק.

shirly221

New member
זה הפתרון?? אני מצטערת... לא!

זה לא יעזור להראות לה שאנחנו מחבבים אותה- היא חושבת שאנחנו גונבים ממנה ומפזרים רעלים. אבל עוד יותר לא מתקבל על הדעת שאנחנו נחשוב על לחפש דירה אחרת? האם כל הבניין צריך להתפנות עכשיו ולחפש דירה אחרת? האם זה הפיתרון במדינה הזאת? אני שמשלמת מיסים ומותקפת צריכה עכשיו לעזוב דירה? ברור שזה לא יקרה. ברור שלא נעזוב את הדירה. ברור שכל הבניין לא יתפנה. וברור לי שחייב להיות פתרון. תודה על התשובה אבל אני מסרבת לקבל את זה שאין פתרון אחר. אשמח לשמוע עוד.

inbal76

New member
האם יתכן שהחוק אינו מאפשר

להרחיק אדם המסוכן לציבור סכנה מיידית? האם יתכן שאי אפשר לעשות כלום לאדם שכבר תקף פיזית אנשים אחרים? מה אתה אומר בעצם? שאני יכולה לשפוך אקונומיקה על מישהו ולא יעשו לי כלום? אז בשביל מה בכלל יש חוק ומשטר במדינה? בואו נפרק הכל ואיש הישר בעיניו יעשה. לשואלת, אני לא משפטנית וזו לא עצה על סמך ידע, אלא רק כיוון על סמך חיפוש קצר ברשת: הפסיכיאטר המחוזי יכול להורות על אשפוז כפוי של אדם. אולי תנסו לפנות אליו ולברר איך מניעים תהליך כזה.

inbal76

New member
קראת את כל ההודעה שלה או רק

קטעים אקראיים? על אחת השכנות היא שפכה אקונומיקה, על אחרת היא שפכה מים (וזה תקיפה לכל דבר). היא זורקת להם דברים על הדלתות. אתה היית מוכן לחיות ככה? והאם הם צריכים להמתין עד שהיא באמת תפצע מישהו? אתה בגישה של בתי המשפט לתעבורה, שעד שמישהו לא הורג בפועל מישהו אחר הם לא מורידים אותו מהכביש, גם אם כבר ביצע 60 עבירות מסוכנות?

inbal76

New member
תגובותיך מתחמקות

מי אמר לך מי בדיוק התלונן ומי מוכן להתלונן הלאה? לפי הסיפור שסופר, נובע שמדובר כאן על אדם מסוכן שמטיל אימה על שכניו ותוקף אותם. אם אין מה לעשות נגד אדם כזה (במילים אחרות אתה טוען שאו שמעשיה חוקיים, או שהחוק נגד מעשים כאלו אינו נאכף), אז גם אני אולי אתחיל לתקוף את השכנים שלי... יש כמה שאני ממש לא סובלת. (למי שלא הבין המשפט האחרון נכתב בציניות, להבהיר את האבסורד)

את עדיין לא שמעת מה יש לשכנה לומר

נכון, אני לא יודע מי התלונן ומי מוכן להתלונן הלאה, אבל, אני אציג כאן את תגובתה האפשרית של השכנה (למרות שהיא לא הסמיכה אותי לעשות זאת). א. מדובר בסכסוך שכנים רגיל שקיים בכל בית משותף. ב. אין שום קשר לעניניי הפרטיים כולל זה שהתגרשתי מבעלי, כי 50% מהנשים מתגרשות מבעליהן. ג. היו לי יחסים מצויינים עם האמא של המתלוננת עד לפני מספר חודשים, ואף פעם לא אמרה לי שאני משוגעת. ד. השואלת לא טענה שיש לה מסמך רפואי כלשהו שקובע שאני "משוגעת" ומדובר לכן בהשמצה גסה ועלובה. ה. מי שהתחיל בכל העניין הייתה דווקא השואלת, והיא זו ששפכה אקונומיקה ליד פתח דירתי, ומנסה להעליל עלי שטויות. ו. חוץ מהשואלת אף אחד לא אמר עלי מילה רעה, והיא אף מנסה לגייס את כל השכנים נגדי - ללא שום הצלחה. ז. אני מוכנה להבדק במכונת אמת ובתנאי שגם השואלת ואמא שלה יבדקו, כדי להוכיח שאני לא עשיתי כלום.

inbal76

New member
ברור שלא שמעתי

כל מה שיש לנו כאן זה דבריה של הכותבת, והתשובה היא על סמך הדברים האלו. השכנה יכולה לטעון את כל הטענות הללו מול הרשויות שיחקרו אותה (משטרה, בית משפט, או פסיכיאטר). אתה כמובן רשאי להניח שהכותבת משקרת או מסלפת, ואני חלילה לא בעד אשפוז כפוי של אדם בריא, אבל בהנחה שמצב הדברים הוא אכן כפי שהשואלת ציירה (וזה כל מה שיש לנו כאן להסתמך עליו), אז לא יתכן שתשובה היא שהמותקפים צריכים לעבור דירה ואת התוקף המסוכן אין דרך להרחיק מהציבור. כי אם כן אזי פירוש הדבר שאנחנו לא חיים במדינת חוק.

shirly221

New member
../images/Emo26.gif הבהרות

לא משנה איך נתקף האדם. בין אם הוא נתקף עם שוקולד, בלי שוקולד, עם אקונומיקה או בלי אקונומיקה- עצם זה שמישהו בא, ותקף אדם אחר- זו עבירה על החוק. כנראה שכשהאדם לא שפוי בעיני החוק זה פחות חמור כי עובדה שהמשטרה לא עושה כלום בנידון. הנתקפת על ידי האקונומיקה פנתה למשטרה ונפתח בגין השכנה תיק. פניות נוספות נכנסו לאותו התיק ואתמול גם אמא שלי הסויפה את התקיפה שלה לתיק. מה זה עוזר לנו עכשיו? השכנה נמצאת בדירה שלה, מידי פעם זורקת לעברנו עופות (היא מטורפת, אם זה לא היה ברור) וכיוצא בזה ומטילה את אימתה על כולם. שלשום זה אקונומיקה, אתמול זה שוקולד, מחר זה חומר הדברה נגד ג'וקים... דפוס ההתנהגות שלה מורה על כך שמישהו ייפגע בסופו של דבר בצורה זו או אחרת. לא צריך להיות סטודנטים לכימיה בשביל להבין למה אקונומיקה ולמה K300 יכולים לגרום אם הם חודרים לעיניים או לדרכי הנשימה של האדם ולא צריך להיות חכם גדול בשביל להבין שיש פה התנהגות תוקפנית, אלימה ומסוכנת כלפי הזולת. הרעיון של הפסיכיאטר המחוזי שפך הרבה אור על הדברים, אני מודה למי שהעלתה את זה בפניי. כבר עכשיו אני עושה חיפושים ברשת וכותבת טלפונים וכבר מחר אפנה לגורמים המתאימים. אם יש עוד רעיונות, אשמח לשמוע. אשמח לשמוע גם מומחים בנושא. תודה.

mr dish

New member
גאון....פשוט גאון......תשובה מאלפת!

אין לקבל תשובה שכזו מהמשטרה! שהמשטרה תיתן לכם הדרכה איך לתעד את התנהגותה של השכנה כדי שניתן יהיה להמציא לכך ראיות מוצקות, בד בבד יש לפעול כנגדה גם במשרד הבריאות כדי שהיא תטופל או תאושפז במסגרות המתאימות, ובכל מיקרה של פגיעה פיזית כגון שפיכת אקונומיקה או כל צורה אחרת של אלימות - יש להפעיל את המשטרה, גם אם זה יהיה חמש פעמים ביום.......אחרת זה עלול להסתיים באסון.

למעלה