איך אומרים בעברית "קאמבק"?

../images/Emo26.gifאיך אומרים בעברית "קאמבק"?

אני מנסה לנסח משפט שמתאר תופעה, שבעבר היתה מאוד מקובלת ולגיטימית, וכיום מקבלת שוב לגיטימציה ומשנה תוקף

לא. לא מתאים לי אופנה

הנושא הוא רציני ומהותי. התופעה שאני מדברת עליה היא אמהות שנשארות לגדל את התינוק בבית. תופעה שהיום מקבלת משנה תוקף בחסות ה"עידן החדש". רק חסר לי הפועל שמתאר...נו...את הקאמבק...

tiramisu1

New member
תשאלי כאן ../images/Emo26.gif

פורום אחל"ה (אקדמיה חלופית ללשון עברית) (וה דעתך על "מתחדשת" או "מתמחזרת" ?

ססילי

New member
בעברית אומרים 'קאמבק'.

אפשר כמובן למצוא ניסוח עוקף, אבל זה המונח המקובל לתופעה המסויימת הזו.

לא זוכרת כבר, העיקר שנפטרתי

מהמטלה והגשתי אותה היום. נדמה לי שכתבתי "אנו עדים לתהליך שבו עקרונות אלו שבים ומקבלים משנה תוקף, בחסות פילוסופיות "העידן החדש". אהה! אז את אשמה!

Fanja

New member
הֵיי! אני לא מהעידן החדש!

א. אני פה כבר מאות בשנים ( חי חי חי ) ב. אני אף פעם לא הבנתי למה קראו לזה new age, הרי כל התורות הן ממש old age .... או כמו שאמר אריק לביא ז,ל בהוה הו יוליה: אין חדש תחת השמָש....

../images/Emo88.gifכל מילה באבן!

צודקת. גם אני אף לא הבנתי את הפרדוקס הזה. טוב, זה סוג של קאמבק.. אמרתי, לא?

פאנג'ה ! במיוחד בשבילך! ../images/Emo17.gif

ציטוט ממאמר שהופיע בעיתון הארץ בנושא דת ואלוהות - בהקשר ל"ניו אייג'", דבריו של ד"ר חגי דגן: "הפוסט מודרנה יצרה סוגים חדשים של דתיות, יותר חופש לפתח אינדיוידואליות...המודרנה בלמה את תהליך החילון והכניסה שוב את אלוהים בדלת האחורית. המודרנה חשבה שהיא יודעת להגדיר אמת: ברור לגמרי שאין אלוהים ובואו נסביר לכם למה. אחריה באה הפוסט מודרנה, ואמרה ששום דבר לא ברור לגמרי, וגם אלוהים לא ברור לגמרי. אין בעיה שאלוהים יחזור אבל לא בתור האב הסמכותי, אלא בתור ישות שאנחנו מעצבים כרצוננו"..... ..."מה שמשותף לרעיונות הניו אייג' זה שהם בדר"כ אמורפים ולא מסודרים בצורה עקבית, רציונלית, משכנעת. יש בהם בלאגן מושגי. אומרים שהעידן החדש נובע מהעייפות ממחשבה רציונלית והוא התגובה על כך שהמדע לא מצליח לספק תשובות, אבל המדע לא אמור לספק משמעות מוחלטת שתעטוף אותנו ותנחם אותנו. אז יש געגועים ישנים שמתעוררים עכשיו מחדש, אבל הם מתעוררים בצורה מבוזרת, שלא מקבלת חשיבה סמכותית ומבנים סמכותיים, שהיו סימן ההיכר של הדתות הישנות"

למעלה