קווי מהדרין אינם חוקיים

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
תביא מס' של כמויות התלונות.
אני יכול רק להעיד על השכונה שלי...
הקו הראשי (היחיד שנכנס לשכונה) הוחלף בקו "משופר", כלומר כזה שלא מגיע למרכז העיר ותדירותו היא 20-30 דקות במקום 10-15 דקות לפני כן). והמסלול קוצר באכזריות. מחאות התושבים (חילונים ברובם) לא עזרו. עכשיו קיבלנו עוד קו עם תדירות "מעולה" של 45 דקות ושגם הוא לא מגיע למרכז העיר ממש (אבל לפחות מגיע לשוק מחנה יהודה). כמובן שמחאת התושבים לא ממש השפיעה.

amit1270

New member
הקו הראשי (היחיד שנכנס לשכונה) הוחלף בקו "משופר", כלומר כזה שלא מגיע למרכז העיר ותדירותו היא 20-30 דקות במקום 10-15 דקות לפני כן). והמסלול קוצר באכזריות. מחאות התושבים (חילונים ברובם) לא עזרו. עכשיו קיבלנו עוד קו עם תדירות "מעולה" של 45 דקות ושגם הוא לא מגיע למרכז העיר ממש (אבל לפחות מגיע לשוק מחנה יהודה). כמובן שמחאת התושבים לא ממש השפיעה.
(סליחה על העריכה הרשלנית)

846

Active member
תוכנית התחבורה המחודשת בי"ם
לא קשורה לציבור החרדי, אני יודע שיש הרבה בעיות עם השינויים. אני מאמין (אני לא יודע כלום על הפרטים) שהרכבת הקלה תתחיל סוף סוף לפעול, יתבצעו שינויים והתאמות נוספות.

amit1270

New member
תוכנית התחבורה המחודשת בי"ם
לא קשורה לציבור החרדי, אני יודע שיש הרבה בעיות עם השינויים. אני מאמין (אני לא יודע כלום על הפרטים) שהרכבת הקלה תתחיל סוף סוף לפעול, יתבצעו שינויים והתאמות נוספות.
אני באמת לא מאשים את החרדים בשינוי
אני רק רוצה לדמיין מה היה קורה אם היו עושים שינוי דומה בשכונה חרדית...

תחנה

New member
אל תיתמם בבקשה
במערכת ניתוב השיחות 2800* הדבר הראשון ששומעים זה "למידע על קווי המגזר החרדי הקישו 7" (כלומר אפילו לא לפי סדר הספרות). אתה לא יכול לומר שאגד לא שותפה בהסדר הזה. אגד עושה כל מאמץ לרצות את החרדים (לא פעם על חשבון קווים אחרים) וזה כולל גם את עניין ההפרדה. ברור שלא כופים את ההפרדה, אבל קורה לא פעם שהנהג לא מתערב במקרי אלימות (מילולית לפחות) שבהם הוא צריך להתערב.
עמית אנחנו רוצים כסף ונפעל בשיתוף פעולה עם
כל קבוצת אוכלוסייה שתגדיל את הכנסות הארגון והכל, כמובן, בכפוף לחוקי מדינת ישראל. לא מתנצלים ולא מצטערים, משרתים את כולם (ראב - פסטיבל ערד, וולויום כינרת, צמח וכו').

עמית אנחנו רוצים כסף ונפעל בשיתוף פעולה עם
כל קבוצת אוכלוסייה שתגדיל את הכנסות הארגון והכל, כמובן, בכפוף לחוקי מדינת ישראל. לא מתנצלים ולא מצטערים, משרתים את כולם (ראב - פסטיבל ערד, וולויום כינרת, צמח וכו').
תראה, אם אגד באמת רוצה כסף, מחרתיים בערב
כלומר ביום שישי בערב, היא הולכת להפעיל קווים מכל גוש דן לנמל ת"א, לאיזור אלנבי, אבן גבירול, המסגר והרצליה פיתוח. יקרה? לא יקרה.... מצטער, אבל אגד לא משרתים את כולם. אם אני צריך להיות כלוא בבית משך 24 השעות היחידות שפנויות לי בשבוע, זה אומר שאגד לא משרתת אותי. לעומת זאת, היא יוצאת מגידרה כדי לשרת את הקבוצה המסויימת הנידונה כאן. בדיוק כמו שאגד יודעת לדלל את כל קוויה בל"ג בעומר ע"מ לספק מבצע היסעים מרשים ביותר, כך הייתי מצפה שתדע לצאת מגידרה גם עבור הצעירים הבליינים. נכון, אגד לא לבד בסיפור הזה ואף מפעיל אחר לא עושה זאת, אבל אין ספק שאם מפעיל כלשהו באמת היה חפץ לספק את השירות הזה הוא כבר היה קיים.

846

Active member
כלומר ביום שישי בערב, היא הולכת להפעיל קווים מכל גוש דן לנמל ת"א, לאיזור אלנבי, אבן גבירול, המסגר והרצליה פיתוח. יקרה? לא יקרה.... מצטער, אבל אגד לא משרתים את כולם. אם אני צריך להיות כלוא בבית משך 24 השעות היחידות שפנויות לי בשבוע, זה אומר שאגד לא משרתת אותי. לעומת זאת, היא יוצאת מגידרה כדי לשרת את הקבוצה המסויימת הנידונה כאן. בדיוק כמו שאגד יודעת לדלל את כל קוויה בל"ג בעומר ע"מ לספק מבצע היסעים מרשים ביותר, כך הייתי מצפה שתדע לצאת מגידרה גם עבור הצעירים הבליינים. נכון, אגד לא לבד בסיפור הזה ואף מפעיל אחר לא עושה זאת, אבל אין ספק שאם מפעיל כלשהו באמת היה חפץ לספק את השירות הזה הוא כבר היה קיים.
עכשיו אתה אל תתמם...
אגד לא יכולה להחליט על דעת עצמה להפעיל תח"צ בשבת ואתה יודע את זה. גם סוגית התח"צ בשבת היא ברמה הלאומית ולא תלויה ברצונו של מפעיל כזה או אחר.

Image of me

New member
עכשיו אתה אל תתמם...
אגד לא יכולה להחליט על דעת עצמה להפעיל תח"צ בשבת ואתה יודע את זה. גם סוגית התח"צ בשבת היא ברמה הלאומית ולא תלויה ברצונו של מפעיל כזה או אחר.
כשדן צימצמה את פעילותה בשבת אחר הצהריים,
זה היה על דעת עצמה נטו. אני בטוח שגם הצמצום המתמשך של קווי אגד באיזור חיפה בשבת (תחילה ביטול הקווים לקריות ולטבעון, אחר כך לנהריה...) לא נעשה ביוזמת משרד התחבורה.

עכשיו אתה אל תתמם...
לא מיתמם ולא נעליים.
אתה יודע טוב מאוד שאם אגד רוצה משהו, היא משיגה אותו.

תחנה

New member
החלה שנת הלימודים וקו 480 יוצא ישירות מאונ'
י"ם לת"א בלי שום איסוף בדרך, בהתאם לבקשת אגודת הסטודנטים. אם יחליטו הסטודנטים שהבנות עולות לאוטובוס בלבוש לבן והבנים בלבוש כחול אגד צריכה למנוע זאת לדעתך? הנהגים מונחים לא להתערב והלקוחות מקבלים שירות כבקשתם. אולי זה יבהיר לך שישי צדדים נוספים לשירות שאגד מעניקה לקהלי יעד. לדעתי ההערות שלך נובעות משנאת חרדים לשמה. לגבי השבת - עיין ערך "סטטוס קוו" - חבל שאתה שוכח שגם כאן יש יוצא דופן ואם תעבור לגור בחיפה דוקא כן תקבל מאגד שירות בשישי בלילה ובשבתות - אבל למה לך להיות רציונלי? הכי קל להתלהם.

החלה שנת הלימודים וקו 480 יוצא ישירות מאונ'
י"ם לת"א בלי שום איסוף בדרך, בהתאם לבקשת אגודת הסטודנטים. אם יחליטו הסטודנטים שהבנות עולות לאוטובוס בלבוש לבן והבנים בלבוש כחול אגד צריכה למנוע זאת לדעתך? הנהגים מונחים לא להתערב והלקוחות מקבלים שירות כבקשתם. אולי זה יבהיר לך שישי צדדים נוספים לשירות שאגד מעניקה לקהלי יעד. לדעתי ההערות שלך נובעות משנאת חרדים לשמה. לגבי השבת - עיין ערך "סטטוס קוו" - חבל שאתה שוכח שגם כאן יש יוצא דופן ואם תעבור לגור בחיפה דוקא כן תקבל מאגד שירות בשישי בלילה ובשבתות - אבל למה לך להיות רציונלי? הכי קל להתלהם.
אין לי בעיה עם השירות של אגד לסטודנטים.
השתמשתי בו כשהייתי סטודנט ואפילו הכרתי אישית את הפקח שהיה אמון על מוסד הלימודים שלי. כן ירבו כמוהו. אינני שונא חרדים, אני שונא את ההירתמות העצומה עבור החרדים אשר אינה מתרחשת עבור קבוצות אחרות בסדר הגודל הזה. עם כל הכבוד, נסיעה או שתיים עבור סטודנטים הן כאין וכאפס לעומת מבצע היסעים של יממה שלמה, המתבצע על חשבון קווים אחרים!!! לגבי השבת, מכיר את הסטטוס קוו טוב מאוד. גרתי בחיפה 4 שנים, לא מתכוון לחזור על הטעות הזו. אני גר בעיר אשר הרוב בה הוא חילוני מובהק והיא ידועה ברחבי העולם בתרבות חיי הלילה שלה, זו כמובן ת"א. אינני רואה סיבה שקווי שבת כמו בחיפה לא יעבדו גם בת"א. כשאגד רוצים משהו, הם בד"כ גם מקבלים אותו. כנראה שהרוב החילוני פחות חשוב לאגד, ולא רק לאגד. אני סמוך ובטוח שאם אגד הייתה עושה ניסוי כלים לשירות שכזה ומביאה הוכחות לרגולטור על הצלחתו, הדרך משם להסדרת השירות הייתה קצרה ביותר. כל בר דעת שמסתובב בת"א בלילה יכול לראות את הפוטנציאל....

Wraith10

New member
ההפרדה אף פעם לא היתה חוקית
אגד אף פעם לא כפתה את ההפרדה על אף נוסע, ההפרדה היתה מרצון. יש הנחיה ברורה לנהגים שלא להתערב בסידורי הישיבה באוטובוס, רק במיקרים שהדבר גורם לסיכסוך אלים או על גבול האלימות כמו בכל מיקרה אחר שיכול לקרות באוטובוס. גם הנוסעים יודעים שלנהג ולאגד אין יד ורגל בדבר.
האומנם? אני לא מאמין שאתה אומר דבר כזה.
יש 2 קווים של אגד.. קווי מהדרין מק. אתא לבני ברק ומק. אתא לירושלים. אם אתה לא חרידי לעולם לא תדע על קיום הקווים האלה. לא מופיעים בשום לוח זמנים, בשום מוקד ובשום מקום. אם תתשקר למוקד אגד ותשאל על דרך הגעה לירושלים יגידו לך 960 ממרכזית המפרץ. ויותר מכך, למה קווי המהדרין זולים יותר אם אין בהם שום הבדל?

amit1270

New member
יש 2 קווים של אגד.. קווי מהדרין מק. אתא לבני ברק ומק. אתא לירושלים. אם אתה לא חרידי לעולם לא תדע על קיום הקווים האלה. לא מופיעים בשום לוח זמנים, בשום מוקד ובשום מקום. אם תתשקר למוקד אגד ותשאל על דרך הגעה לירושלים יגידו לך 960 ממרכזית המפרץ. ויותר מכך, למה קווי המהדרין זולים יותר אם אין בהם שום הבדל?
המחיר הוא השערוריה האמיתית
אבל באגד יאמרו לך (ובצדק) שמשרד התחבורה קובע את המחירים.

Image of me

New member
הקווים דווקא כן מופיעים באתר של אגד
בדיוק כמו כל קו אחר. נסה לחפש מקרית אתא (מרכז) לבני ברק (מרכז) ותקבל מיד את קו 998. חפש קו לתחנה המרכזית ירושלים ותמצא את 999.

תחנה

New member
אתה לא דובר אמת - להלן הלו"ז באתר
התת מודע שלך יודע שאתה משקר ולכן גם ה"תתקשר" יוצא לך "תתשקר".

באג2003

New member
קווי מהדרין אינם חוקיים
מתשובת המדינה לבג"צ עולה, כי קווי מהדרין אינם חוקיים, ואסור לחברות התח"צ לתת את ידן למצב זה
דעה (הועבר משרשור קודם)
אני לא חושב שבמדינה מתוקנת הדבר הזה אפילו מתקרב אל הדעת. לא נתקלתי בתופעה הזאת בשום מדינה בעולם (חוץ ממדינות לא מפותחות). הציבור החרדי עושה צחוק מאיתנו הציבור השלם, מבזבז את כספנו, וגם תוקף את 'אגד' במקביל, החברה שמספקת לו שירות הזוי זה. ראינו את "פשקווילים" נגד אגד ומשרד התחבורה בעוד שהקווים האלה ממשיכים לפעול (ראה שרשור מיום8.5.09). יש המעוניינים "להפיל" את המאבק על אלה המנסים למנוע דחיקתן של נשים אל הספלסל האחורי, אבל בכללו הנושא הזה נוגע לזכויות של אדם וגם לאזרח מן השורה המעוניין להשתמש בתחבורה ציבורית. מסכנות הנשים נאלצות לשבת בצפיפות ובדוחק בחלקו האחורי של האוטובוס עם מגבלות לבושן ועוד הן צריכות לשלם עבור התענוג. אני רק מקווה שבג"ץ יקבל החלטה ראויה ויוציא את קווי העבר האלה, ואז אולי החברה בישראל תקבל אופי מתקדם ומערבי יותר ומתוך כך גם נוכל להתרכז בבניה ושיפור ההתחבורה הציבורית בישראל, במקום ליצור הפרדות חסרות תועלת. עופר ע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה