שבת שלום לכולם - כותלה סמוק'ה התבשלו

ARIE56

New member
אך אך אך לאחר הרבה זמן גם אני הכנתי !

עם חצילים קטנים מעדן !לשבת על החמין יהיו 2 סירים של חיטה עוף ממולא ,והשני עם קובה !

../images/Emo265.gifשבת שלום חברות וחברים ../images/Emo24.gif

מה שלומכם כורדים וכורדיות יקרים ?
אצלי יש כופתה על האש זה הולך לחמין אבל לארוחת הערב של שבת נפלח כמה חבה ככה בשביל הטעימה ויש דגים שועית ירוקה וכבד עוף להערב - אחלה שבת
וקצת קצת אני לא מרגישה טוב - מעמידה סיר עושה משהו וחוזרת לשכב במיטה - זה מה שחסר לי לפתח איזו שפעת
יאלה תמליצו לי על תרופות סבתא שאתחזק - לא רוצה

../images/Emo197.gifפרשת השבוע - וארה

פרשת "וארא" מצוות "זכירת יציאת מצרים" חייבת בכל יום, היות שהאדם כל חייו נמצא במיצרים וגבולות רוחניים המונעים ומעכבים את שמירת התורה והמצוות. ההתמודדות עם גירויים ומאוויים "ארציים" היא בכל שעה משעות היממה. כדי להבין את עומקם של הדברים עלינו להתחבר לעברו של העם בשיעבוד מצרים והשלכתו על הגלות בימינו. שיעבוד עם ישראל במצרים היה כל כך קשה, עד שמשה רבנו שאל את ה' בפרשה הקודמת "למה הרעותה לעם הזה" ( שמות ה'/כב') הדכדוך ירד עד לפשוט שבבני ישראל, שלמרות דברי העדוד של משה שה' יצילם כי הבטיח זאת לאברהם ב"ברית בין הבתרים" לא שמעו לו "מקוצר רוח ועבודה קשה". כך שגם משה רבנו שהיה שליחו של ה', לא הצליח להעביר את המסר האלוקי לבני ישראל. משה בכוחו הנבואי היה שונה משאר נביאי ישראל, בכך שגם אם זכה להיות הנביא הקרוב ביותר אל הקב"ה, ואף נקרא "נביא הנביאים", לא אמר את הדברים לעם רק בכוח נבואתו אלא הסתמך על ההבטחה לאבות. בנוסף להבטחה לאבות האומה, מבטיח ה' את הגאולה ב-4 "לשונות" המופיעות בפרשתנו: "והוצאתי...והצלתי...וגאלתי...ולקחתי...". אך כל זה לא משפיע כלל על בנ"י שאינם קולטים את רוממות וגודל השעה. דרגתם היתה קטנה באמונה משום שהיו שקועים בטומאה והושפעו מן הקשיים. עם התחלת המכות על מצרים, החלו בני ישראל להרגיש את סימני הגאולה אודותיה דיבר משה. עד אז היו שקועים במיצרים וגבולות פיזיים ורוחניים שהקשו עליהם את "היציאה אל המרחב". אך משחשו בזרוע הנטויה של ה' המכה בחוזקה בפרעה ובעמו ששיעבדו אותם וגרמו לקטנות האמונה שלהם, חזרה אליהם תחושת הביטחון בקב"ה. המכות שבאו על המצרים בלבד ואילו בנ"י לא חשו בהם, ניתבו את המסלול ליציאה מן המיצר אל המרחב ויצרו את הקרקע הנוחה לאמונה חזקה בה' ובמשה עבדו וחיממו את ליבם לעשות את רצון האל. כך במלחמה היום יומית, עלינו לדחות את "המיצרים" ו"להכות" במלא העוצמה בחשיכה ובקרירות. נזכור כולנו שע"י להט וחום של עשיה טובה, עזרה ועמידה בגבורה בקשיים, נגיע ל"ויאמינו בה' ובמשה עבדו".

ARIE56

New member
הזמרת הלבנונית אומרת כפרה על הסילקון שלי !חחח

מעלף תהנו

תסלחו לי שאני מטפטף לכם קצת קצת אני לא יושב על המחשב ברציפות אז עימכם הסליחה:)

למעלה