חדשים בתחום

../images/Emo24.gifחדשים בתחום

ערב טוב לכולם, במקרה גילתי את הפורום הזה, ומאוד התרשמתי ממנו. אני קוראת את ההודעות שלכם ומרגישה שפה יכולים להבין אותי. אז אני אשמח להצטרף אליכם אם תסכימו. אנחנו חדשים בתחום הטוראט, בני בן 9 עם ADHD נוטל ריטלין מזה שלוש שנים. הטיקים התחילו לפני כשנה ומאוד התגברו כמובן שיש עליות וירידות. לפני 3 שבועות התחלנו עם ריספרדל חצי כדור בערב לפני השינה. האמת שאני לא רואה כל שיפור במצב הטיקים, אך המורה בבית הספר מדווחת על שיפור בהתפרצויות זעם. אני מאוד חוששת מהתרופה, והתופעות שלה לעתיד, האם יש כאן מישהו שנוטל שנים את התרופה ויכול לספר לי האם יש לה השלכות לעתיד, מלבד השמנה שמבחינתנו זה טוב כי בני נוטל ריטלין שמדכא לו את התאבון והוא רזה מאוד

שלום וברוך הבא אופו הגדול../images/Emo140.gif

ראשית אנו מסכימים לקבל אותך כגולש מן השורה וכחבר בפורום המקסים שלנו. לנו יש נסיון עם ריספרידל כשנתיים,(1 מ"ג)ליום, מלבד השמנת יתר שאנו מתגברים עליה, ישנו שיפור קל בהתפרצויות לפעמים קורה שאין שיפור. לגבי הטיקים, השאלה מה יותר מפריע? ולמי? אנחנו למדנו לחיות עם הטיקים ולגבי בני זה כבר חלק ממנו וזה לא מפריע לו.

ריטלין לעיתים גורם בעיה

שלום, אני מכיר מספר בוגרים עם טוראט, שלקחו ריטלין. א הבעיה שלרטלין י לעיתים תופעות ליווי, שיכולות להחמיר את הטיקים. לכן עד כמה שידוע לי, שלמי שיש ADHD וטוראט, לא תמיד נותנים לו ריטלין, למרות שהריטלין אומרים מחולל פלאים.

ריטלין

כן, אך אנו ניסינו בלי ריטלין וזה היה בלתי אפשרי, בלי הריטלין זה היה ילד אחר שלא היה מסוגל ללמוד, לשבת ולהתרכז, כך שהריטלין זה ממש צורך קיומי אצלו

ברוכה הבאה אופו../images/Emo24.gif

לי יש טוראט ופעם נטלתי רספרידל לי אישית זה לא עזר אין לי את ההפרעת ADHD וזה עשה לי קצת עליה בטיקים אפילו, וחוסר תיאבון ותופעות לוואי לא נעימות בכלל. אבל כל אחד והגוף שלו איך שהוא מגיב. אני מאחלת המון בהצלחה בכל טיפול שיהיה. והמון ברוכה הבאה לפורום החם והיקר הזה. א ו ה ב י ם א ו ת ך א ו פ ו !!!

שביק

New member
לאופו הגדול../images/Emo45.gif

ברוך הבא. ישנם מקרים אשר לאחר נטילת ריטלין במשך זמן ממושך, יוצאים טיקים, ולא תמיד זה טוראט. לגבי הריספרידל - 3 שבועות זאת לא תקופה מספיקה על-מנת לראות שינוי ממשי. יש להמשיך תקופה נוספת. עצם הידיעה שיש שיפור בביה"ס מעודדת להמשיך את הטיפול. בהצלחה! שביק

למעלה