ברוכים הבאים ל"קורס בניסים"

snoopytush

New member
חח מצחיקה מתכננת כבר מפגש לעוד שנה?

בית קפה נשמע לי מגניב אבל בואי נחכה מעט כמה חודשים... עוד חזון למועד! נעים להכיר ואגב שלחתי לך מסר!

ניריתי 1

New member
נעים להכיר ../images/Emo24.gif

אכן מתכננת ברמת הרעיון מיפגש לעוד שנה
אם זה יתן תמריץ למישהו לסיים את הקורס, כבר שווה. בדיוק ניגשת לענות על המסר...

0 אור 0

New member
שאלה לגבי הכללים

יש לי בעיה עם הכלל שהדיון הוא רק בשבת, בפינה השבועית. משני טעמים: הראשון הוא שהקורס הזה מעורר המון שאלות, חויות, התלבטויות - וזאת ברמה יומית מול השיעור היומי. אז אי אפשר לצפות שטליה תשב על הפורום כל יום ותענה על כל דבר, אבל כן חושבת שצריך איזה מקום לדיון שעולה לכל אחד, ואולי אם טליה תוכל להגיב לדברים חשובים כשמסתדר לה. יכול להווצר מצב שיש קושי כבר עם השיעור של יום ראשון, שנמשך לאורך כל השבוע ולא מאפשר לתרגל .. השני, הוא שאם בשבת מסויימת אני לא בבית, או אולי מישהו מהרוצים להשתתף שומר שבת, אז בעצם לא רק שאין לו אפשרות לדיון חי, אלא יש אפילו קושי טכני לפרסם את השאלות שלו, כי השרשור נפתח רק בשבת.

Tal_Ya_Tal

New member
../images/Emo77.gifהיי../images/Emo24.gif אור../images/Emo77.gif

ב-ד-י-ו-ק העלינו את הרעיון שיהיה שרשור שאלות שניריתי תפתח כבר ביום שישי. וכך, כשאכנס בשבת, כבר כל השאלות של כל השבוע תופענה בשרשור ואוכל להתיחס אליהן
ברור שזה לא בדיוק אידאלי. אך גם אם קבוצת הלימוד איננה וירטואלית, המפגש הוא רק אחת לשבוע. כך שזה היינו הך, רק עם בונוס יותר גדול. מפני שיעלה כאן שרשור של השיעור היומי ותוכלנה ל'דסקס' ביניכן את הדברים המיידיים. או גם, אם העניין 'בהול' אפשר לפנות אליי במסרים. ואם אהיה פנויה אשתדל לענות. בתנאי שלא תהינה הצפות והפצצות
בכל אופן, הצעתי היא, שתכינו לכן את כל השאלות שעולות במשך השבוע, כתובות במחברת, פנקס, קובץ WORD או בI PHONE או היכן שנוח לכל אחת ואחד כך שאפשר יהיה להעלותן לשרשור של יום שישי. ומי ששומר \שבת|יוכל לקרוא אותן ביום ראשון ומי ששומר על יום ראשון
יוכל לקרוא אותן ביום שני
וכו'. ומי ששומר על יום שישי
יוכל לשרשר אותן ב
כך שנענה על צרכי כולם
המשך לשאלתך לגבי השיעורים- בהמשך
L&L TALYA

Tal_Ya_Tal

New member
../images/Emo77.gifלגבי השיעורים../images/Emo77.gif

אם מישהו 'נתקע' בשיעור מסוים- אפשר להמשיך ולהיות עם אותו שיעור יום נוסף או יומיים. אך מומלץ להמשיך הלאה גם אם מרגישים 'תקיעות' כי אחרי כמה שיעורים נוספים בדרך כלל זה מתבהר. ולא כדאי ליצור 'פיגור' רב אחרי הקבוצה, אף על פי שברור, שכמו במרוץ אל מטרה מסויימת, כולם מתחילים באותה נקודת פתיחה, אך אחר כך, כל אחד ממשיך בקצב שלו. אך כמובן שיש יתרון בתיאום עם הקבוצה.
צריך לזכור שאי אפשר לעשות יותר משיעור אחד ביום
כך שאם נוצר פיגור, הוא הולך איתנו לאורך כל הדרך ואי אפשר להדביק את הקצב שוב. פשוט לקחת זאת לתשומת
L&L TALYA

בהמשך לשאלותיה של אור

קודם כל, קראתי את כל השרשור, תרגלתי את השיעור הראשון, וחוויתי כיף. הייתה לי הרגשה מאד נעימה. מצפה בכליון עיניים להמשך. ושוב תודה ענקית לכל העוסקים במלאכה, משקיעים וטורחים להביא לנו את הקורס. ולשאלותי: 1. מה וקרה אם פספסתי יום או יותר? האם עלי לעבור את כל השיעורים לפי הסדר ולהיות בפיגור אחר הקבוצה, או פשוט לדלג על השיעור שפספתי ולהמשיך לפי קצב הקבוצה? למשל, פספתי את היום של שיעור 12. ביום למחרת האם עלי לתרגל את 12 או לוותר עליו ולתרגל את 13? 2. לגבי תשובתה של ניריתי, על מנת לא "להבריח" את חברי הפורום, אולי כדאי לפתוח פורום ייחודי לקורס?

Tal_Ya_Tal

New member
../images/Emo77.gifהיי שושנת קהיר../images/Emo26.gifהסגולה../images/Emo8.gif../images/Emo77.gif

תשובות: 1.לא מדלגים על אף שיעור
כלומר, אם 'פספסת' יום את יוצרת פיגור אחרי הקבוצה (לכן כדאי להשתדל לא 'לפספס') כמו שאי אפשר למשל לבנות בניין ולדלג על קומה אחת או אפילו על כמה מדרגות. נכון
יש כאן רצף. אי אפשר לשבור את הרצף
2.
מי ינהל את הפורום
לי אין פנאי לזאת. ויתרתי על הצעה להשתתף את פורום אסטרולוגיה בשיתוף, אף שאסטרולוגיה היא שפת האם שלי
וניריתי- כרגע היא הכח המניע והמוצל"פ כאן בפורום הזה עד שאריאלה היקרה שלנו תתאושש מעט יותר, היא עובדת בפול
קיטור. חוצמיזה, הפורום מלא פינות וכל אחת יכולה למצוא פינה שהיא אוהבת. יחד עם זאת אני בטוחה שאם
יראו שיש כאן אינפלציה
הם בעצמם יתפסו יזמה
ואז נראה
מה השכינה יודעת לעשות
L&L TALYA

ניריתי 1

New member
היי אור... בוקר טוב... ../images/Emo39.gif

כמה תשובות בעולם האמיתי (להבדיל מזה הוירטואלי) כשלומדים עם קבוצה, הקורס מתנהל באותה מתכונת. יש מיפגש שבועי בו מתכנסים ושואלים שאלות. את השאלות שצצות במהלך השבוע רושמים במחברת (כדי לא לשכוח כלום) ובאופן מרוכז שואלים במפגש. המתכונת שאנו מציעים מאוד דומה. אגב, בעיקרון הקורס בנוי לעבודה עצמית ! אני עשיתי אותו לגמרי לבד !! כך שמה שאנו מציעים זה ממש "אמריקה"
היכן הבעייתיות עם דיונים נוספים מעבר לזה בשבת ? ראשית, לטליה יש אצלנו עוד פינה מאוד מושקעת של אקולוגיה אישית, "המיטבח לובש ירוק" שמה (את מוזמנת ! אשמח להעלות הודעה אצלך בפורום ולהזמין את גולשייך להשתתף גם בפינה המשובחת הזו, אם תסכימי), היא משקיעה גם ככה המון בפורום. היא עסוקה מאוד מאוד מעבר לכך. טכנית אין לה אפשרות לדיונים נוספים. לכן מלחתחילה בחרנו בשבת, כי בימים אחרים היא לא זמינה. שנית, הפורום שלנו הוא במהותו פורום צרכנות-אוכל. מאוד מגוון פה ומעניין ומרתק, יש לנו פורום עם הרבה פינות בהרבה נושאים ותחומים, אבל אי אפשר "להגזים". לא כל הגולשים שלנו מתעניינים בקורס בניסים, ואבוי לנו אם נמאיס עליהם את הפורום עם עיסוק יתר בקורס. כך שהמינון חייב להיות הוגן... לכולם. באשר לשומרי שבת או אם עסוקים בשבת כרגע העלתי הודעה כי אפתח כבר ביום שישי בבוקר את שירשור השאלות לטליה. השאלות תחכנה לה מראש כשהיא תגיע בשבת. אפשר לקרוא את התשובות שלה גם ביום ראשון. אני מאמינה כי טליה תענה גם ביום ראשון... וכי לא תשאיר אף אחד ללא מענה. מעבר לכך אנחנו נראה איך כל העסק הזה מתנהל... ונייעל ונשפר ונשנה מה שצריך... עד שנמצא את המתכונת המדוייקת והטובה ביותר

0 אור 0

New member
מבינה ומקבלת

האמת היא שקורס כזה לכאורה בכלל לא מתאים להיות בפורום הזה, אלא בפורום שכאילו קשור יותר לנושא, ומצד שני, זכות היוזמה חשובהיותר מהפורמליסטיקה , ולכן זה בדיוק המקום לעשות קורס כזה - במקום בו הוא נהגה, וצץ וצמח. אחרי שהצצתי קצת בפורום, אני מאד מתפעלת מהפורום התוסס והעשיר שבניתן פה, עם כל הפינות ותחומי העניין - מרתק. את כמובן מוזמנת לפרסם אצלי כל פינה רלבנטית.

Tal_Ya_Tal

New member
../images/Emo77.gifדווקא כ-א-ן../images/Emo45.gif זה ב-ד-י-ו-ק../images/Emo77.gifהמקום

לקורס בנסים כי כמו שכבר אמרת, כאן נהגה הרעיון- על ידי ניריתי שלנו והיא גם לקחה על עצמה את המחויבות להעלות את השיעור היומי לפורום. ולמרות שניהלתי את פורום
ני במשך 11 שנה, זה לא קרה שם. כי זה צריך להיות ה
שבחומר וזהו כנראה ה'רצפט' המתאים לקורס הזה
L&L TALYA

ניריתי 1

New member
../images/Emo124.gif הודעה חשובה ../images/Emo70.gif כנסו ../images/Emo70.gif ../images/Emo124.gif

ביום שישי בבוקר יעלה בפורום שירשור השאלות עבור טליה ! כך כשהיא תגיעה בשבת, השאלות כבר תחכנה לה. אני מזמינה אתכם לשאול את שאלותיכם, כל מה שיצוץ ויעלה במהלך השבוע, כבר ביום שישי בבוקר !! בשבת טליה תענה על השאלות, תיתן את הנחיותיה, הסבריה, המלצותיה ... אנחנו מנסים למצוא את המתכונת הטובה והיעילה ביותר ללימוד הקורס. יתכן ונשנה כמה פעמים, עד שנרגיש כי המתכונת "יושבת" בינגו. אנא סבלנותכם ושיתוף פעולתכם.

ayeletba

New member
בוקר אור שבת שלום ותודה

ניריתוש - אני כבר הייתי תלמידה חרוצה והתחלתי ביום רביעי ללמוד..אבל אחזור לקצב של הפורםו כדי ללמוד עם כולם ביחד. יום נפלא!

א ל ק י ס

New member
../images/Emo140.gifבוקר טוב

קניתי מחברת קשיחה גדולה ויפה. את הספר קניתי לפני שנים והוא חיכה בסבלנות יחד איתי ליום הזה. אני מתחילה לקרוא לאט לאט את הדברים. ושוב תודה על האפשרות שתהיה לכולנו שנה מלאת ניסים.

למעלה