יום ג' 20/7 במטבח מה תכינו למי שלא צמים?

../images/Emo238.gifיום ג' 20/7 במטבח מה תכינו למי שלא צמים?

היום צום תשעה באב, אני מכירה הרבה שצמים, מכירה גם שלא צמים. יש גם כאלה שלא צמים, אבל לא אוכלים בשר עד אחרי תשעה באב הנה מנה קלה מאוד של מרק עדשים, מתאים לכולם, לאלה שלא צמים ולאלה שצמים, לאחר הצום מצרכים: 1 כוס עדשים אדומות מושרים במים 1 בצל בינוני 4 שיני שום 1 כפית מלח 1 כף כמון אופן הכנה: לטגן בצל במעט שמן, להוסיף שום ולהמשיך להשחים להוסיף עדשים, לערבב מעט ולהוסיף מים עד כיסוי העדשים ולהרתיח. לאחר שרותח להנמיך את האש, להוסיף כמון, ומלח ולבשל על אש נמוכה בערך חצי שעה

kdr

New member
אמרו לך שאת רעה ברמות ?

בגללך עקרתי את "שיחי" עגבניות השרי, היום ארכוש זרעי פלפל חריף ובקרוב מקווה להחזיר לך בתמונות.

foggy night

New member
../images/Emo12.gif

גנבת לי את הסיר??? גם אני מבשלת מרק עדשים, הוא על האש עכשיו, אבל קצת אחר. תמונות כשיהיו, וגם המתכון.

מותק, קישורים לפוסטים אני אשמח לראות

בתחת קטגוריית פינת הבלוגיה, בשרשורים של בתיה אני מבקשת לראות מתכונים שלמים עם קישור לפוסט, אבל לא רק קישור. ואני אסביר לך מדוע : בתיה וכל הכותבים של הפינה האהובה הזו מתאמצים להעלות על המקלדת את כל המתכונים והרעיונות המופלאים שלהם וזה לא נחמד להם לראות שמישהו בא, שם תמונה ורק קישור, אז למען הפייריות אני מבקשת לשים גם מתכון וגם קישור. אני חלילה לא מוחקת, אני רק מבקשת. קישורים את יכולה לשים חופי חופשי תחת פינת הבלוגיה, ומצידי תשימי שם גם קישורים לפוסטים קודמים. שם הבמה כולה שלך, אבל פה, בואי נהיה כולם אותו הדבר. בפינה של בתיה שמים מתכונים וגם קישורים. טוב? אני בטוחה שתביני

foggy night

New member
בשמחה, מצרפת את המתכון המלא:

נזיד עדשים של עינב מצרכים: 1 כוס עדשים אדומות שטופות ½ כוס שיבולת שועל גזר - חתוך לג'וליאני 1 כפית כמון 1 כפית שום קפוא 5 כוסות מים 3 כפיות מלאות פטרוזיליה קצוצה אופן ההכנה: 1. מרתיחים את כל הרכיבים בסיר, מלבד הפטרוזיליה. 2. מורידים את האש ומבשלים 25 דקות. 3. מוסיפים את הפטרוזיליה, מערבבים, ומבשלים 5 דקות נוספות.

לשבירת הצום - נזיד עדשים של עינב על האש

לפחות לפי הריח זה יצא טוב יש גם פתיתים לילדים ושניצלים וסלט ירקות גדול

foggy night

New member
תעדכני איך יצא לך

אם יישאר למחר כדאי להוסיף מים, זה נהיה סמיך. פשוט תחזירי את הסיר לאש (לפני ההגשה, כן? לא היום), תוסיפי מים, רתיחה אחת, ולהוריד מהאש.

יצא סה"כ טוב, היה חסר קצת מלח

אז הוספתי טיפה והתרחתי שוב הסיר התרוקן השניצלים חוסלו נשארו פתיתים להיום

אני דווקא כן צמה../images/Emo9.gif

ולא כי בית המקדש נחרב (ולא כי אני לא מצרה על זה שלא זכיתי לראות אותו, וכן אני רוצה שייבנה במהרה בימינו) אני לא חושבת שצום יבנה לנו בית מקדש..... בכל אופן אני בצום מהבוקר כי בערב הולכים לאכול במו ומו אז רוצה להנות מהארוחה....... תמונות אם יהיה שווה מבטיחה
בתאבון בתיה והמרק שלך נראה מעולה התגעגעתי אליך יפה שלי

למעלה