עדכוני ליגת אופניים לנשים

נשים על גלגלים כתבה היום בכלכליסט ../images/Emo234.gif

התפרסמה היום כתבה בכלכליסט על ליגת האופניים "נשים על גלגלים" כולם מוזמנים להגיב ולהפיץ
שנה טובה לכולם
 

מור שלז

New member
בעיני זה מעולה! לא הבנתי למה התחרפנת?../images/Emo2.gif

זה הסגנון של הכתבות האלו בכלכליסט, ynet, nrg וכל השאר. והם כותבים בסגנון הזה בכלל על ספורט ועל כושר, לאו דוקא בכתבות לנשים. אני חושבת שכל חשיפה היא חשיפה טובה, וכלכליסט זו אחלה דרך לחשוף עוד נשים, שלא נמצאות בנישה הקטנה והצפופה הזו כמונו, לאופניים, לאימונים הפתוחים, ולליגת הנשים. [ולמען הסר ספק: אין לי שום קשר לכתבה הזו, ועדיין אני מברכת (מאוד!) על החשיפה הזו, שכל כך קשה להשיג]
 
הרשי לי לחלוק עלייך

אני חושבת שבכתבות על ליגה לגברים לא היו מתמקדים במיצוק התחת ושריפת קלוריות. ברור שהחשיפה היא מצוינת, אבל אפשר לחלוק על הדרך, שמנציחה (בעיניי) את ההנחה שנשים עושות ספורט בעיקר כדי לרזות ולהיראות טוב.
 
כן, אני מודעת לעובדה שאחת המטרות של ספורט

היא להיראות טוב. ועדיין, זה צורם לי בהקשר הזה, אם כי לאור הקישור שהבאת אני מבינה שזה הפורמט של הכתבות האלה.
 

MayaShuShu

New member
../images/Emo45.gifמסכימה איתך.."חיטוב הישבן"../images/Emo67.gif

בגלל זה אני יוצאת לרכוב על אופניים 10 שעות בשבוע...
 

omaopa

New member
איזה קטעים!

כי זאת בדיוק הסיבה שאני רצה. הא ותו לא. מה? יחטב לי את הישבן יותר לרכוב? אז אני עוברת במיידי ענף..... מור - יש בכל זאת הבדל (והוא די גדול בעיניי) בין הדיבור על נשים וגברים בשתי הכתבות המובאות, מעבר לנושא שריפת הקלוריות שהיתה זהה בשניהם. לגבי הנשים אמרו שהרכיבה "מעצבת פלאים את הישבן" וכשהם דיברו אל קהל גברי או מעורב וציינו את אותו אזור גוף המילים היו: "מחזקים פלאים את שרירי הרגליים והישבן". הרי ברור שאצל הנשים מה שמעניין אותנו זה צורת הישבן ועיצובו שזה משהו חיצוני ואצל גברים זה חיזוק השרירים שזה משהו פנימי. כמובן שזה בא גם עם הרגליים ולא מתמקד רק בטוסיק עצמו. האמירות האלה הן כאילו אותה אמירה אבל אצל הנשים זה פונה למשהו חיצוני שאפשר להתייחס אליו מבחינה חיצונית (אובייקטיביזציה??) ואצל הגברים זה משהו שבן אדם מתייחס אליו באופן אישי ופנימי.
 

ofec bar

New member
"עליה" וקוץ בה...

כמו כולן גם אני שמחה על החשיפה. אבל קשה לי עם זה שכל החשיפה שספורט כזה מקבל היא חשיפה מהסוג של ווינט, כלכליסט וכו'... הפרסום של התחום הפך להיות כל כך צהוב, שלא כיף לקרוא. זה ניכר גם בפרסום האירועים השונים, כמו שקורה גם בפורום שלנו, ואכן אחד מיוצאי הדופן הבודדים זה הפרסום של מרתון ירושלים שלא מתיימר להיות "אירוע שאפשר להביא אליו גם את האישה והילדים" (=האישה תחזיק את הג'ל והילדים את השלט...). מצד אחד "כל פרסום הוא פרסום טוב" וכמובן שאני שמחה שהוא קיים, אך מצד שני אני חושבת שאחת הנקודות החזקות של הפורום הזה הוא העובדה שהוא פורום מעניין ורציני אפילו שהקהל שלו הוא קהל של נשים, וככה יכולות למצוא בו את מקומו נשים שחורגות מההגדרה של אלה שרוצות לעבוד על שרירי ה"מלח פלפל" ואלה שמתקשות למצוא את עצמן בעולם הברביות, כלומר עולם בו ההתעסקות בספורט היא מטעמים חיצוניים בלבד. לשני הדברים כמובן שיש מקום. אך בעיני, הנישה שהפורום ממלא וכתוצאה מכך גם אירועים היוצאים ממנו, היא נישה שכמעט שאינה קיימת בעולם הנשי: נשים חכמות, מצליחות, קרייריסטיות, שעושות משהו למען עצמן ולא רק כדי להראות יותר טוב בחוטיני בשביל בעל/ נשים אחרות. לא שורפות חזיות (להפך, משלמות כסף רב כדי למצוא את האחת המושלמת, שתחזיק בריצה) אבל מצליחות לייצר נישה שכמעט שאינה קיימת בעולם החיצון, לא מכשפות ולא שפנפנות. הלוואי שיום אחד, עוד חמש, עשר שנים, הליגה הזאת תתפתח עד כדי כך שנקבל סיקור רציני ואינטיליגנטי, וסוף כל סוף יתייחסו על ליגה נשית כאל ספורט לכל דבר ולא רק כאל "משהו קטן שהאישה מוצאת לעצמה לעשות"
 

wonderMem

New member
וואו! איזה כיף לקרוא כזה פוסט אינטיליגנטי

ואמיתי!! התחברתי לכל מילה!! מסכימה אתך בנוגע להבדלים בסיקור ועל כך שאנו צריכות ל"הודות" שמתייחסים בתקשורת למיזם מהמם שכזה, ובשביל הפרסום הצהוב - כי כיום בכל העיתונות כמעט ואין משהו שאינו צהוב - צריכות לסבול את הדיבורים על חיטוב הישבן. מזל שלא שמו תמונה שבה רואים את הישבנים החטובים של המתאמנות... וזה לא מוריד לרגע מהערכתי הגדולה לדגנית וכולן שעושות הרבה כדי שהסבב יקבל חשיפה רחבה ככל שניתן, יגיע לכמה שיותר נשים ויעודד אותן להצטרף. אני מצטרפת לשאיפה שפעם זה יהיה אחרת... בכל התחומים!
 

גלעד HPAT

New member
לא צריך לחכות 10 שנים וגם לא חמש

אפשר לעשות זאת עכשיו כעת, ממילא העכשיו הוא הזמן היחידי העומד לרשותנו. אפשר פשוט להירשם ולהגיע ולהתחרות בליגת נשים. זו תהיה הקריאה (וככל הנראה גם קריעה) הכי טובה לומר לעולם - כן יש נשים ספורטאיות בישראל שלא מתביישות לחטב את הישבן כמו גברים רבים ולא מתביישות להפעיל את הגוף כדי לא לחטב את הישבן אלא רק כי הן אוהבות זאת כמו רבים אחרים מהזן הגברי. לא מתביישות להתמודד מול קשיים פיסיים ולא להיכנע לפרקטיקות מיושנות. את כל האנרגיה המקלדתית ניתן לתעל להשתתפות בליגת נשים. השתתפות של 1000-2000 נשים בליגה תבהיר לכל כתבת ולכל קורא שמשהוא קורה. אם כל חברות הפורום ישתתפו ("חברי הפורום" מנועים, מה לעשות יש לעיתים הגבלות על המין הגברי) בליגה, אני משוכנע שלב הכתבה הבאה כבר לא יהיה מידת חיטוב הישבן של משתתפות הליגה. ההתגייסות הרבתית של מאמנים ומאמנות בבקו"ם של דגנית מאפשרת השתתפות המסיבית של נשים בליגה גם של חסרות הנסיון. הכל יש הכל מוכן רק צריך להחליט לרכוב. אז למי שהחליטה לכתוב ולמי שהחליטה לרכוב, כרגיל רק טוב
 
את יכולה להמשיך לרוץ בשקט

אני עדיין מסתכלת אחורה ותוהה איפה בדיוק אני מתחטבת מכל הפידולים שלי אני חושבת שאם יכתבו לגברים שזה "יחטב את הישבן" הם יברחו, לא כי לא אכפת להם איך הוא נראה אלא כי הם לא רוצים להודות בזה
 

avivar

New member
חושבת שדווקא מאוד איכפת להם

איך הם ניראים, מתוך התבוננות בקהילת הרוכבים (הזכריים במיוחד), רובם מייחסים חשיבות עליונה לאיך אני ניראה, לצד איך אני בכלל ביחס לאחרים... אבל כמו שגמדים כתבה - לא יודו בזה גם אם תעקם להם את הגלגל... שימו לב, מי מוציא ככ הרבה כסף על "ביגוד איכותי"...במסווה של מה שיקר וניראה טוב גם חייב להיות איכותי... המוטו הגברי צריך לבוא עם המשוואה הנכונה של: אם תפדל, תתחזק.. אם תרכב, תעלם הכרס.. אם תשעה את נס הרים ב-21 דק תחשב רוכב חזק.. אם אתה חזק ,יחזרו עלומיך (לפחות אצלך בראש)... ואכן כל זה נכון. אישית אני חושבת שריצה יותר מחטבת, אבל אני לא רצה, לכן פידולים הם התחביב שלי ששומר אותי ואת הגוף שלי בפרופורציות סבירות (אם כי לדעתי תמיד יש 3 ק"ג שאפשר לוותר עליהם...אצלי כמובן).
 

גלעד HPAT

New member
למה להתחרפן למה?

ואם כבר להתחרפן האם לא כדאי לשחת זמן חשיבה ומקלדת לטובת שינוי? אולי פניה לכתבת לשנות, כאן ולפחות להבא, את סגנון הכתיבה תעזור יותר? היה ניתן לצפות לקרוא בפורום זה הודעה בנוסח :"הרגיזה אותי צורת ההתבטאות.... פניתי לכתבת וזו מסרה כי....." לא "אותר עדיף"? עדיין ככל הנראה בחתך רוחבי של נשות המדינה, אחת המטרות הגדולות שלהן בעיסוק בספורט הוא חיטוב הגוף, שמה לעשות, לפחות בפעם האחרונה שבדקתי הישבן הוא חלק ממנו. ואם הכתבה הזו תגרום לעוד נשים לעלות על אופניים ולרכוב מה טוב. ואגב גם גברים רבים עוסקים בפעילות גופנית לצורך הורדת צמיגי שטח מישבנם ושאר חלקי גוף. לא נראה שהורדת שומנים היא מעשה פסול, נהפוך הוא תשאלי את הרופא המעשן שלי. באמת רופא המשפחה שלי מעשן כמו קטר כל פעם אני נקרע מצחוק לראות אותו עומד מחוץ לקופ"ח עם סגיריה ביד. בקיצור עם שומנים בלי ישבנים העיקר שרוכבים וגם- כ-10% ממשתתפי מרתון טבריה הן נשים go go girl power יופי של גידול. רק טוב
 

ofec bar

New member
אנחנו עושות את השינוי

באמצעות הפורום הזה, אני חושבת שהוא עושה שינוי. נשים מגיעות לכאן כי הן רוצות להתחטב, ומוצאות את עצמן במערכת יחסים יציבה עם הספורט. כי מה שאנחנו מעודדות כאן זאת התמדה לאורך זמן, ובמשהו שעושים לאורך זמן יש עליות וירידות. זה לא תמיד דריפיט ורוד ו 800 קק"ל באימון, זה גם הרבה בוץ, ונעליים שחוקות, וגוף כואב, ונפילות, וימים מחורבנים, ואימונים מפוספסים, אבל ככה זאת אהבה, גם כשכועסים אוהבים.
 
למעלה