אהבה ותלות יחדיו- היתכן

../images/Emo23.gifאהבה ותלות יחדיו- היתכן../images/Emo35.gif../images/Emo23.gif

עיצה שנתנו לי לאחרונה גרמה לי לחשוב - נכון שזה נשמע הכי רומנטי בעולם להיות זה עולמו של זה?! כשבנאדם אחר הוא כל החיים שלנו, כשאנחנו אומרים - "חיים שלי", "בלעדיך אין לי חיים", "אתה הכל בשבילי" אנחנו מתכוונים שהוא כל עולמנו. אבל... הרי מדובר כאן בתלות, לא? אותה תלות שכל-כך לא בריאה לאף קשר שאמור להיות בריא ונורמלי ובלה בלה.. אז אם מדובר בתלות
הציטוטים למעלה לא אמורים להיאמר כלל בקשר "בריא". זה כל-כך עצוב לא? הרי זו רומנטיקה אמיתית! או שלא? אז מה דעתכם
האם קשר שבו שני הצדדים אוהבים באמת יכול להיות גם תלותי
האם כשישנה תלות בקשר פירוש הדבר, שלא מדובר באהבה אמיתית
או שאולי לפעמים תלות יכולה להיות גם דבר חיובי / רומנטי

tutifruti82

New member
אהבתי את השאלה....אהבה ותלות...

האם קשר שבו שני הצדדים אוהבים באמת יכול להיות גם תלותי
אני חושבת שיש קשר של אוהבים, ויש קשר של תלות. אלו שני דברים שונים. אהבה הופכת לתלות- כשנותנים ומאפשרים לה. תלות היא כאשר בן/בת זוגנו הם אכן "כל עולמנו". וזה בעיני, ממש אבל ממש לא בריא! חשוב שלכל אחד יהיו את החיים שלו, העיסוקים שלו, ומרחב הצמיחה שלו.
האם כשישנה תלות בקשר פירוש הדבר, שלא מדובר באהבה אמיתית
תלות בקשר, אינה מעידה על אהבה שאינה אמיתית. תלות בקשר, מעידה על קשר לא בריא.
או שאולי לפעמים תלות יכולה להיות גם דבר חיובי / רומנטי
בעיני, תלות היא אינה דבר חיובי או רומנטי. היא דבר לא בריא, שמראה על חוסר ביטחון של אחד הצדדים.

voguemaster

New member
חביב

לא חושב שזה עצוב. קשר שבו שני הצדדים אוהבים באמת יכול לגרום להם *להגיד* דברים כאלו, אפילו שבמציאות זה לא ממש מדויק. כשישנה תלות חזקה, לאו דווקא מדובר באהבה אמיתית. יכול להיות שכן, רוב הסיכויים שלא. תלות זה משהו אחר לגמרי. הצורה היחידה שבה אני רואה שתלות היא דבר חיובי היא הצורה שבה זוגות ותיקים יותר חיים, כשברור לשניהם שכל אחד ממלא איזשהו תפקיד בחיים של הצד השני, מעבר לעובדה שהם חולקים את השנים ביחד. יש דברים חמודים שבהם הם משלימים אחד את השניה וגורמים לך להגיד - זו תלות חיובית.

שאלה יפה...

אני זוכרת איך המיתולוגי ואני היינו אומרים שנאהב לנצח...ואחרי שניפרדנו אני מסרבת כבר להשתמש במילה הזו. אז יבואו אנשים ויגידו, אבל זה הרי רומנטי...
בסדר, יש את הרומנטי ויש את המציאותי. לי אישית אין בעיה להגיד את המשפטים שציינת כל עוד זה ברור שאני לא מאבדת את הזהות שלי רק בגלל שאני בתוך זוגיות. הרומנטיקה האמיתית לדעתי היא ההתחשבות בבן הזוג ויצירת אינטימיות. וזה כלל לא קשור למשפטים כאלה ואחרים. ובקשר למה ששאלת:
קשר בהחלט יכול להיות תלותי אבל לדעתי זה לא בריא. אם אתה לא יכול לשמור על הזהות שלך ואתה תלוי בצד השני זה שם מעמסה לא חיובית על הקשר, גורם לחוסר תיקשורת ולהדחקה (כדי לא להרוס את התלות). מכאן את מבינה את התשובה שלי לשאר השאלות-אין קשר בין אהבה אמיתית ותלות. זה יכול לבוא ביחד או שלא. לא סותר אחד את השני. אבל תלות לא יכולה להיווצר במערכת יחסים בריאה. תלות היא אף פעם לא חיובית. היא מונעת מאיתנו להיות מי שאנחנו,מפחד שנאבד את הגורם בו אנו תלויים. אני לא רואה בזה שום דבר רומנטי. בקיצור,השאלה היא מה אנחנו רוצים...רק אהבה אמיתית (שיכולה לבוא עם אינסוף בעיות) או שאנחנו רוצים שהאהבה האמיתית הזו תלווה במערכת יחסים בריאה. אישית,מקווה לא להתפשר לא על האהבה ולא על הזוגיות.

ronnieg

New member
אהבתי את התגובות

קראתי, ואני מסכימה עם כולכם... לדעתי תלות זה כלל לא רומנטי. אסור שמישהו יבטל את עצמו לנוכח מישהו אחר, בגלל האהבה. אמנם האהבה הזו היא חזקה והיא סוחפת אותנו, אבל כן צריך לקחת דברים בפרופורציה. עם כל האהבה שיש לנו כלפי מישהו מסויים, אסור לנו לחשוב שבלעדיו חיינו הם כלום. הרי חיינו לפניו, וכנראה שגם נחיה בסדר גמור אחרי שניפרד מהמישהו הזה (זה יכול לקחת זמן, אבל זה יקרה). *** ובנושא הזה גם - אני נורא לא אוהבת את הביטוי "החצי השני שלי". אני שלם, לא חצי ולא רבע, ולכן מי שנמצא איתי הוא לא "החצי השני שלי". שנינו שלמים בפני עצמינו, ושנינו יוצרים משהו חדש ביחד, מתוך השלמות שלנו.

אבל... אבל... אבל...

זה כיף להיות "החצי השני" של מישהו - זה כיף להיות שני חצאים.. זה כיף לחשוב שאת ועוד מישהו נולדתם כדי להיות ביחד... איזה מציאותיים אתם

s h i r k u s h

New member
שאלה יפה ../images/Emo140.gif

תלות לדעתי זה לא משהו שמוכיח שמדובר באהבה אמיתית, לפעמים אנחנו זקוקים לאותו אדם שיהיה שם בשבילנו ונתלים בו ובאהבתו. אם מפתחים תלות ברמה כזאת של "לא יכולים לחיות בלי" זה מסוכן מאוד, הרי לא פעם ולא פעמיים התאבדו ועשו מעשים מזעזעים בגלל התלות הזאת והאהבה...

behappy

New member
יש את השיר הזה,

"בלעדייך אני חצי בנאדם, בלעדייך אני בעצם כלום" ובכל פעם מחדש זה גורם לי לצמרמורת לא נעימה כזו, כי קודם כל אנחנו בני אדם שלמים, רק זה יכול ליצור מצב של אהבה אמיתית, של שותפות, של לשתף עוד מישהו ברגשות ובמה שקורה ונמצא בחיים שלנו. אחרת זו באמת תלות. ויותר מזה, זו אומללות, זה בנאדם לא שלם, וזה רע רע, גם במערכת יחסים וגם בלעדיה. יש מצבים של .. אני לא אגיד תלות, כי תלות מסמלת בעיניי אילוץ כלשהו, גם אם זה אילוץ עצמי- אבל בכל מערכת יחסים יש מקומות שצריך להתחשב ולהתפשר ולשקול את ההשלכות של המעשים על הבנזוג, ובהמון מצבים יש חשיבה של איך זה (או זו) שאיתנו יגיבו למשהו כזה או אחר שקשור אלינו,,,, אבל זה לא תלות. ואת זה אני אומרת כאחת שנמצאת בקשר עם מישהו שאם איכשהו יקרה לו משו והוא לא יהיה איתי יותר, אני באמת לא יודעת איך אני אמשיך. אבל אני יודעת שלא תהיה לי ברירה, אני אהיה חייבת להמשיך.

ran refael

New member
אני חושב ש..

כל דבר שעושים בהגזמה הוא לא בריא גם באהבה וגם בחיים בכלל.. כמובן שזה עניין מאוד אנדיבידואלי, יש אנשים שאוהבים שתלויים בהם ויש כאלה שלא. אני אישית מעדיף שהבחורה שלי לא תהיה תלויה רק בי, עדיף שיהיו לה גם חיים משל עצמה ושתיתן לי את החופש שלי מדי פעם. ובקטע של משפטי החיזור שציינת.. לא נראה לי שיש קשר כל כך הדוק לתלות, זה משפטים נחמדים שאומרים כשאוהבים לא צריך להבין כל דבר במובן המילולי

שיי21

New member
../images/Emo45.gif

אני דיי מסכים עם ראפאל במקום שאני ירשום פה עכשיו מגילה הנה הוא סיכם הכל בכמה מילים במיוחד בסוף שלא צריך לתת יותר מידי משמעויות למשפטים האלה...הרוב בכלל לא מתכוונים לזה באמת אותי למשל באמת לא תמצאו אומר את הדברים האלה בחיים אבל שוב אני מתיל בכיוון של המגילה אז אני יעצור עכשיו:))) ביי המשך אחלה יום לכם אחלה תשובה רפאל:))) תשמרו על עצמכם והכי חשוב אל תפסיקו לחייך:))))

אני לא יודעת מה איתך אבל

אני לא נוהגת להגיד דברים שאני לא מתכוונת אליהם, ולא הייתי רוצה לשמוע את חבר שלי אומר משהו שאינו מאמין בו. אם אינך עומד מאחורי המשמעות של המילים שאתה אומר - אל תטרח להגיד אותם מלכתחילה.

ran refael

New member
תראי..

אנשים לפעמים מקצינים בשביל להשמיע את הרגשות שלהם. אם אני יגיד לך שאני רוצה להיות איתך לנצח, זה לא אומר שאני מציע לך נישואין, ויש אפילו מצב שלמחרת אני כבר לא ירגיש כך יותר ונפרד לשלום אחד מהשני. זה קטע של להוציא החוצה את הרגשות לפי מה שאני מרגיש באותו רגע, סבבה? זה לא אומר שאני שקרן או משהו כזה אני חושב שרק ראש הממשלה צריך לחשוב 10 פעמים לפני שהוא מוציא משפט מהפה. בזוגיות זה לא ככה אומרים את מה שמרגישים באותו הרגע.

תראה...

אם יש לך כבר 20 בחורות בעברך, שאמרת להן שאתה רוצה להיות איתן לנצח, ובסוף החלטת שלא, אני במקומך הייתי חושבת פעמיים לפני שהייתי אומרת את גם בלחורה ה- 21 - הרי כשמישהו אומר לי שהוא אוהב אותי, אני מניחה ביום המחרת שהוא עדיין אוהב אותי ולא תוהה כל בוקר מחדש אם כבר עבר לו...

Den3

New member
חשבתי המון....

לפני שעניתי, חשבתי אפילו מאתמול. תלות, זה אף פעם לא טוב. אדם צריך להיות עצמאי ולא תלותי. אבל אני חושב שלקחת את המשפטים האלה רחוק מדיי, המשפטים האלה לא מחייבים תלות, אדם יכול להיות כל עולמי מבלי שאהיה תלוי בו, הוא יכול להיות החשוב/היקר/האהוב לי מכל, אבל עדיין, אני עומד בפני עצמי. אולי אם תחליף את המילה תלות בשיתוף, זה ישמע לך קצת אחרת, שיתוף פעולה, לכל אחד יש חלק בו, אם אחד לא מתפקד (חולה/בחו"ל או לא משנה מה...), עדיין המערכת מתפקדת...

ואני לא מסוגלת להיות תלותית יותר!

פעם באמת הרגשתי כך פעם באמת אמרתי דברים שחבל"ז אם הייתם יודעים עד כמה הייתי אובססיבית. היום אני אחרת.

למעלה