יין "המערה"

ishay-to

New member
../images/Emo221.gif../images/Emo221.gif יין "המערה"

נתחיל מהסוף: אכזבה אכזבה ושוב אכזבה אני באמת לא מבין את הייקב (בניימינה) שבשנים האחרונות עולה על דרך המלך עם יינות טובים כמו סדרת יוגב..או הרזבד.. והנה מגיע היקב שהתחדש ויש לו אחלה יינן ומוציא לנו לשוק את יין המערה.. לא שיש לי בעייה עם היין הבעייה שלי זה "המיתוג" שלו לפי דיווחים וכתבות שקראתי על היין זה נשמע כמו "הרולס רויס" של היקב כן בתחילת השבוע קניתי את היין המדובר מחנות יינות מוכרת וטובה המחיר מעל 130 ש"ח..והתכוננתי לשתות אותו לכבוד שבת שעה לפני הארוחה חילצתי את הפקק...לתת לו לנשום (על יין מופיע מומלץ לחדרד את היין ) מזיגה לכוס יין גדולה נותן לו עוד 20 דקות להפתח ... מריח את היין בכוס הארומה בסדר גמור הצבע שלו אדום אבל עם נטייה קטנה לוורוד יאלה הגיע הזמן לטעום..לגימה ..סיבוב הכרות בפה היין חלש בטעמים...טעמים? סליחה ..היין מאד שטוח טעם של קברנה עם טיפה מרלו שמסרס אותו טנין עצבני שמדביק לי את השיניים לשפתיים.. סיומת...כאן כאן הנפילה הכי גדולה של היין...טעם לוואי של חבית רקובה בדומיננטיות מאד חזקה.... טוב...הגיע זמן הדיקנטר..הכנסתי את שארית הבקבוק לדיקנטר .... אחרי שעה ועשרים שהיין פתוח ועוד 45 דקות בדיקנטר...(למי שיודע חשבון שיחישב את הזמן..) מזיגה לכוס שלי ושל האורחים שלא כל כך מבינים ביין ארומה=טובה טעמיה= בדיוק כמו לפני הדיקנטר טאנין = קטלני ביותר סיומת=פחוד דומיננטי אבל עדיין מרגישים את החבית הרקובה שתינו את היין.... יש לציין שלא אמרתי מילה לאורחים שהיו איתי (פאדיחות יין מעל 130 ש"ח) ונה זה הגיע ...כולם בלי יוצא מן הכלל אמרו יש לו טעם בסוף כזה כמו אנטיביוטיקה...??? אמרתי כן יכול להיות שהוא צריך יותר להפתח.. אחרי שעה וחצי בדיקנטר ועוד שעה ועשרים שהיין היה פתוח סיבוב נוסף...שיפור בטעמים..אך עדיין היין מאד שטוח ולא מורכב טנין =עדיין מציק בפה סיומת = הסיומת המעצבנת אבל פחות מורגשת אחרי שעתיים בדינקנטר..נשארה כמות של כוס אחת שתיתי לבד... פחות דומיננתי בריקבון של החבית אבל רמזים שלה ביין משאירים טעם רע בפה בסה"כ יין מאד מעצבן הוא רצה להיות כנראה כמו היינות קברנה הכבדים בשוק כדוגמת "יער יתיר "..ועמק האלה vineyard choice התוצאה אכזבה ועוד יותר מאכזב שזה מגיע מייקב אכותי כמו ביניימינה שבוע טוב שי

המערה

טעמתי את המערה בהפנינג היין ברעננה . אין לי רשמי טעימה מפורטים, אבל אני שותף לאכזבתך. לא זכור לי מה שאתה מתאר בסיומת, אבל אכן יצאתי בהרגשה שלא מדובר על יין מדהים, שמצדיק אולי חמישים שקל. אופציה שאני אוהב במחיר הזה (אם כי הסגנון שונה) - רקנאטי ספיישל רזרב 2003 (תחתית העמוד) אופציות נוספות - בעמוד המומלצים

ishay-to

New member
תודה על ההמלצה

יש לי במקרר יינות בקבוק של רקנטי רזרבד 2003 שקניתי לפני כמה חודשים באמת הגיע הזמן לטעום אותו ולהתרשם

אולי שווה לחכות

בדיוק היום נתקלתי בהמלצה (בפורום של רוגוב) של לואיס פסקו (היינן הראשי של רקנאטי) לחכות עם הספיישל רזרב 03 עוד איזה שנה לפחות...

ByTeFrEaK

New member
כמה דברים על העניין

לגבי הסיומת שאתה מתאר זה נשמע כמו יין פגום...... אולי היין הוא באמת נפילה אבל אני לא מאמין שיין ה"דגל" של יקבי בנימיניה יהיה עד כדי כך מזעזע אני יכול להבין נפילה ואכזבה אבל מה שאתה מתאר נשמע ללא ספק כמו איזשהוא פגם ביין TCA אולי? זה די מבאס לגלות פגם כזה דווקא ביין כ"כ יקר גם לי הייתה נפילה כזאת בזמנו עם בזלת הגולן שבזמנו ייחסתי את הפגם ליין לא טוב ולא התקרבתי ליינות בזלת הגולן במשך זמן רב אבל כשהתברר לי שמדובר בפגם שבסה"כ יחסית נפוץ ופוגע בכ5 אחוזים מהיינות חזרתי להתנסות ביינות היקב ולא התאכזבתי. יש לי התנסות עם אחד הבצירים היותר מוקדמים של היין וגם לי לא זכור יין מדהים במיוחד ובטח לא כזה ששווה מחיר כ"כ גבוה, יקבי בנימינה עושים טעות של הרבה יקבים בארץ ובמיוחד יקבי בוטיק חדשים שמדביקים ליינות תגי מחיר מטורפים וחושבים שזה שהיין בא מיקב בוטיק נותן לו הצדקה כלשהוא למחיר כזה גבוה, לי באופן אישי לא כ"כ אכפת מאיפה בא היין כמובן שמאחורי כל יין ויקב מסתתר סיפור ויש יינות טכניים ומשעממים ואנשים אוהבים משהו יותר ייחודי עם טאץ' אישי של היינן אבל זאת לא סיבה לתת ליין של יקב בן שנתיים שבמקרה הטוב מגיע לרמה של סדרת גמלא של רמת הגולן וגם זה במקרה הטוב מחיר של 100+. אחד המבחנים הכי גדולים של יין הוא מבחר התמורה למחיר יין צריך להצדיק את המחיר שלו אם הוא עולה 20 שקל והוא מצדיק את המחיר מדובר לדעתי ביין מוצלח לא משנה שזה לא יין מורכב עם עושר טעמים וסיומת ארוכה יין צריך לתת תמורה למחיר שלו ולמלא את הצורך שלמו הוא יוצר אם זה יין פשוט ונעים לשתיה יום יומית ואם זה יין מורכב ומעניין שמחירו יהיה בהתאם. לגבי יער יתיר שדיברת עליו אני בדיוק קניתי בקבוק מהיין אחרי כל ההמלצות ששמעתי עליו וניראה אם הוא יצליח להצדיק את מחירו הגבוה ולהכנס למספר מצומצם של יינות עילית ישראלים שבאמת מצדיקים את המחיר הגבוה ונחשבים למותגי על.... לגבי הרקנאטי ספיישל רזרב אין לי ספק שמדובר במותג כזה ללא ספק יין נפלא עם תמורה נהדרת לכסף.

ishay-to

New member
תודה על תשובתך

מסכים עם כל מה שכתבת א. אשמח אם תסביר לי מה זה TCA ב. ההמלצה שלי לגבי יער יתיר : שתיתי לפני חצי שנה בערך יער יתיר 2002 ההתרשמות... יין חזק עוצמתי וכבד הבעייה איתו לקח לו בערך 3 שעות להפתח. . יתיר 2003 קניתי לפני חודשיים 2 בקבוקים שתיתי את הראשון לפני חודש התרשמות : דומה מאד בסגנון שלו לשנת 2002 אך יותר עדין...הגוף עדיין בנוני ..ולקח לו בערך חצי שעה להפתח המלצה שלי ..לתת לו עוד חצי שנה לפחות ד"א כתבתי גם את התרשמותי על יין המערה 2003 בפורום יין ...באתר אחר ומהתגובות שקבלתי כנראה שלא רק אני חושב כך הנה ציטוט קטן בשם "רפי ב." תגובה על יין המערה http://www.israelwines.co.il/Forum/Forum.asp?GroupID=1&SectionKey=1 שי

ByTeFrEaK

New member
TCA

מדובר בפטריה שמתפתחת על פפק השעם וכתוצאה מכך היין מקבל לעיתים ריחות של קרטון רטוב עץ רקוב וכו... למען האמת ההתרשמות שלי מיינות יתיר עד כה היא שמדובר ביינות בינוניים בתמחור גבוה כמו השיראז קברנה מרלו שהוא הדוגמא הכי טובה שאפשר למצוא ליין משעמם פשוט משעמם אין בו כלום והוא עולה בסביבות ה100 שקלים אם זכור לי נכון. לגבי הפורום שציינת מדובר בפורום בעייתי במיוחד עם המון מתחזים המון שטויות והמון השמצות ככה שלא הייתי מציע לך להסתמך על הכתוב בפורום בד"כ למרות שניראה שמדובר בתגובה רצינית. בכל זאת הרווחת משהו, למדת לאיזה יין לא להתקרב:) תחשוב שהייתי משלם עליו איזה 300 שקל במסעדה? ללמוד עולה כסף:) בכל מקרה שמדובר ביינות ישראלים לא מדובר בתעשיה ענקית ותמיד תוכל למצוא ביקורות על כל יין שרק תרצה ביינות זולים זה פחות משמעותי ותמיד אפשר לנסות ביינות יקרים עדיף לחפש קצת מידע על היין ולא כדאי לבזבז כ"כ הרבה כסף על יין שלא יודעים עליו כלום, ואם כ"כ רוצים תמיד אפשר למצוא אותו באיזה טעימה קודם. מקווה שתלמד להבא:)

ishay-to

New member
אוקיי אז זה לא הפקק

דבר ראשון שאני עושה זה להריח את הפקק דווקא במערה הריח של הפקק היה מאד ארומטי... לגבי יתיר...מהמלצות שאני קבלתי אמרו לי לא לגעת בקמ"ש לגבי יער יתיר ...ההמלצות היו טובות הטעימה גם כן המחיר לפי דעתי גבוהה מאד בהצלחה

אתה כותב דברי טעם

אבל אתה מתקמצן על enter-ים, על פסיקים, נקודות ופסקאות, וזה מאוד מקשה לעקוב אחרייך...

למעלה