שאיבה

  • פותח הנושא nubi
  • פורסם בתאריך

k u l k u l

New member
אני ממש לא רוצה לשאוב בעבודה..

אני רוצה להצליח לשאוב לפני העבודה ולאחריה. אני אזדקק ל 2-3 מנות ביום, כשאהיה בעבודה. הבת שלי בת 6 שבועות והתחלתי רק אתמול לשאוב. אני רוצה להתחיל להרגיל אותה לבקבוק ולהרגיל את עצמי לא לשאוב בשעות העבודה.. אם יש טיפים אשמח..
 
אז ההמלצה שלי בתוקף

את מתכוונת לשאוב יותר מפעם ביום, כדאי לך לדעתי לקנות כבר עכשיו משאבה דו"צ טובה. זה עולם אחר!
 

michal@gal

Active member
מנהל
תלוי כמה שעות את עובדת

אם את עובדת במשרה מלאה, לא בטוח שתצליחי לשאוב רק בבית ולהצליח לשאוב 2-3 מנות ליום. אני עובדת משרה מלאה, והיית צריכה שאיבה אחת בעבודה בנוסף לשאיבה בבית. עם הבן הגדול, כשניסיתי לשאוב רק בבית, מהר מאד הכמויות ירדו והוא התחיל לקבל תמ"ל אצל המטפלת.
 

k u l k u l

New member
אני צריכה לחזור למשרה מלאה.. בעוד 6 שבועות

אני מאוד רוצה להתחיל ולצבור עכשיו ולראות מה יהיה הלאה. אני מפחדת שאם אשאב בעבודה לא אקבל שעת הנקה.. נתתי היום פעם ראשונה מהבקבוק עם ה- 70 מ"ל. היא אכלה רק 40 וצרחה המון בין לבין.. אז החלטתי להיות נחמדה אליה ולתת לה לינוק כל כמה זמן לדעתכן לתת לה בקבוק? (כדי שתלמד לאכול מבקבוק?) כל יום או פעם בכמה ימים? ואם לתת לה את הצ'ופר הזה בסוף??
 

michal@gal

Active member
מנהל
למה שלא תקבלי שעת הנקה?

לא מגיע לך הפסקת צהריים? לאנשים שיוצאים החוצה לעשן מורידים זמן על חשבון זמן העישון? 15-20 דקות לשאיבה פעם ביום או פעמיים ביום לא צריכים להיות כל כך קריטיים.
 

michal@gal

Active member
מנהל
אני כנראה ממש חוצפנית בעניין הזה

לא שאלתי אף אחד אם מותר לי לעשות הפסקה בשביל לשאוב. פשוט קבעתי עובדה.
 
גם אני, ועוד השתלטתי על המטבחון

השארתי את "העבודה השחורה" למזכירה - אמרתי לה שתגיד למי שרוצה להיכנס שאני שואבת ותיכף יוצאת... אף אחד לא אמר לי כלום (אבל מדובר במשרד של 6 עובדים, לא באיזו חברה ענקית, אז זה היה קל).
 

k u l k u l

New member
../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif איך לתכנן ת'שאיבות? ../images/Emo36.gif../images/Emo36.gif

כל כמה זמן לתת בקבוק כדי שתלמד לאכול מבקבוק, ואני אלמד לכמה היא זקוקה במנה? וכמה פעמים ביום לשאוב ולהקפיא? עוד 6 שבועות אני חוזרת לעבודה ורוצה להכין סטוקפוא לשאוב לפני הנקה או לאחריה או בכלל בין לבין? צריכה הרבה מידע..
 

lcילנה

New member
מנסה לעזור

קודם כל יש הרבה מאוד מידע במאמרים. חוץ מזה הרצתי בשבילך חיפוש לגבי תשובות קודמות שלי לנושא. אפשר להתברבר בנושא הזה הרבה זמן ולכן הכי טוב דרך החיפוש למצוא את התשובות שאת מחפשת. אז הנה כמה תשובות קודמות שלי לנושא.
 

lcילנה

New member
כל אחת לשיטתה

הדיעה הרווחת פה היא שאין צורך להרגיל ובעת הצורך מי שיישאר עם הילד יסתדר. אני כן הרגלתי כי ידעתי שאני לחוצה והמטפלת שלי לחוצה ולא רציתי לחזור לעבודה ולחכות לטלפון שלה שהוא לא אוכל ושאני אעזוב הכל ואבוא להניק. תנסי אולי לתת פעמיים בשבוע בקבוק ותנצלי את זה כדי להסתלק קצת מהבית ולהנות מעצמך קצת.
 

אביבוש23

New member
../images/Emo207.gifהקפאת חלב../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

במה אני יכולה להקפיא חלב שאוב?? האם יש כלי מיוחד לזה?
 

michal@gal

Active member
מנהל
אין כלי מיוחד

אפשר לקנות שקיות מיוחדות להקפאת חלב (של מדלה, גרבר, רימיינד), אפשר להשתמש בשקיות של פלייטקס שלא מיועדות במקור להקפאת חלב אבל הרבה יותר זולות מהשקיות היעודיות, אפשר להשתמש בשקיות סנדביצ'ים, אפשר לקנות בקבוקים פושטים ולהקפיא בהם, אפשר לרחוץ ולסטרל קופסאות זכוכית קטנות ולשמור בהן.
 

בק 2003

New member
אם כבר אז כבר... עוד שאלה לגבי שקיות להקפאה

אילו שקיות להקפאה לא משאירות טעם לוואי לחלב? אני שואלת כי חברה שלי זרקה סוטק שלם של חלב שהיא שאבה לאחר שהיא הקפיאה אותו בשקיות של אמדה והתינוק פשוט לא הסכים לאכול, וכשהיא טעמה את החלב היא הבינה למה ועברה לשקיות של מדלה.
 

אפרת_ח

New member
טעם הלוואי לא נובע מהשקית

הוא נובע מהחלב עצמו. בחלב יש אנזים שנקרא "ליפאז" שתפקידו לפרק שומנים, והוא פעיל גם בקירור ובהקפאה. תוצאת הפעולה שלו תקינה לחלוטין אך גורמת לטעם+ריח לוואי סבוני. למרבה המזל, רוב התינוקות אוכלים את זה ללא בעיה. למרבה הצער, יש כמה אניני-טעם שלא מסכימים. פתרון לאניני טעם מכאן ולהבא: לפני ההקפאה, לחמם את החלב בסיר עד סף-רתיחה (עד שיש בועות קטנות ליד הדופן). החימום מנטרל את האנזים הנ"ל. לא ממליצים על החימום לכולם רק כי זה (א) טרחה, (ב) מנטרל גם אנזימים רצויים, ו(ג)גורם לבזבוז מסויים. תזכורת לא קשורה: את כל סוגי השקיות יש לאחסן בפריזר בתוך שקית סנדביץ נוספת או כלי נקי אחר, וזאת כדי למנוע חדירת זיהומים חיצוניים לחלב בזמן ההפשרה.
 

בק 2003

New member
החימום לפני ההקפאה לא יהרוס את החלב?

כי נראה לי שהקטנה שלי כנראה אחת מאותם אניני טעם. כל פעם שהפשרתי לה חלב היא סירבה לאכול אותו. חלב שאוב ללא הקפאה עבר בהצלחה. ממש כואב לי הלב לשפוך את החלב כל פעם. אותם אינזימים שמנוטרלים מאד חשובים? (היא מקבלת חלב שאוב אחת לכמה ימים ולא על בסיס יומיומי וקבוע) תודה
 
למעלה