כדאי לקרוא בבלוגיה - 30/4/07

Bezalel P

New member
../images/Emo218.gifכדאי לקרוא בבלוגיה - 30/4/07../images/Emo43.gif

שרשרו לכאן המלצות על רשומות ובלוגים (שלכם או של אחרים) שכדאי לקרוא.

I Leprechaun

New member
להציל חיים

לפני כשנתיים הלך איש יקר לי (אבי) לעולמו, ממחלת הסרטן. זאת היא חוויה שלא הייתי מאחל אותה לאף אחד. בימים אלה מתקיים מבצע הצטרפות למאגר תורמי מח-עצם פוטנציאליים. אני רוצה להזמין את כל מי שמעוניין, לקרוא את הרשומה, להקדיש מספר דקות וללמוד כמה קל זה יכול להיות וכמה חשוב. כי לא תעמוד על דם רעך

"כי לא תעמוד על דם רעך" זה קונוטציה לא מתאימה

למה שאת חותרת אליו. יותר נכון יהיה להגיד "ואהבת לרעך כמוך"

I Leprechaun

New member
חשבתי על זה

אבל האם אתה מאמין, בכנות, ש"ואהבת לרעך כמוך" משדר את בהילות העניין? אנחנו נכנסים, כעת, ליומו השלישי של מבצע איסוף דגימות מח עצם של תורמים פוטנציאליים. נכון שניתן להצטרף למאגר בכל עת, אך כעת יש הזדמנות לעזור להציל את חייו של אדם מסויים, שזקוק לתרומת מח-עצם עכשיו. אמנם, ייתכן ונמצא לו כבר תורם, אבל אי אפשר לסמוך על כך, עד שהתרומה תתקיים. לטעמי, ועם כל הסייגים הנלווים, כאשר המדובר בהזדמנות להציל חיי אדם, מי שיכול (ולא כל אחד יכול וזה לגיטימי) להציל חיים, אך לא עושה זאת, בגלל אדישות, או סתם אי-רצון לטרוח כמו "עומד על דם רעו". אבל בשורה התחתונה, זו סמנטיקה ויותר מאשמח לשנות את הכותרת לכותרת מתאימה יותר, אם זה מה שיעזור בעידוד המודעות ויביא אנשים נוספים לתרום דם ולהצטרף למאגר המח-עצם.

ואהבת לרעך כמוך זה ערך עליון

מי שאמור לשדר את בהילות העניין אלו יוזמי האיסוף מח עצם. עומד על דם רעו זה מונח מלחמתי (אתיקה במלחמה) ולא בזה עסקינן. יש עוד דוגמאות לאיסוף תורמים פוטנציליים ע"י סיסמאות. יד לוחצת יד,חמלה יהודית,כל ישראל ערבים זה לזה... התשובה נמצאת בגוף השאלה (או בגוף הדחיפות). בהצלחה

I Leprechaun

New member
תודה

ומי ייתן שירבו האנשים, הרואים ב"ואהבת לרעך כמוך" ערך עליון. מה גם שהוא אכן כזה.

אורן ג

New member
שלום לכל הבלוגרים...

היום בדיוק הגעתי ל-10000 כניסות לבלוג....

למעלה