איה מעדן אתם נותנים לקטנים?

ימי82

New member
../images/Emo210.gifאיה מעדן אתם נותנים לקטנים?../images/Emo135.gif

אני רוצה להפסיק לשאוב בקבוק למטפלת הקטנה כבר בת שנה כמעט ואוכלת יפה. המטפלת אמרה לי להביא מעדן כדי לתת לה ב14:00. הסתכלתי על כל מיני ולא מצאתי משהו ממש טבעי. אני אשמח להמלצות. (כמובן שאני מעדיפה משהו מושך לקטנים....- אני ממש רוצה להפסיק לשאוב...
) חשבתי אולי לערבב יוגורט פשוט עם משהו כל יום ולהביא אבל מה? איך? תודה

talit2

New member
רעיון טוב

אני לפעמים מערבבת יוגורט עיזים עם א. חרובים (ממש מעט) או איזה ריבה, בד"כ בלי סוכר. את יכולה גם לטחון יוגורט עם בננה או אגס או תפוח או שילוב. גיליתי בסופרמקט רסק תפוחים (תפוחים עם פירות יער/תות וכו') ללא סוכר. די טעים. אבל אם אפשר לעשות לבד - עדיף.

שמנתולה

New member
למה לערבב עם משהו?

הגמד שלנו מאד אוהב יוגורט כמו שהוא, בלי כלום. גם שמנת, לבן וכאלה הוא אוכל בחמדה...

מעדן

לא נותנת מעדן, בד"כ לתינוק שלא מכיר אין צורך לתת מעדן. תנסי קוטג, יוגורט, לבן, גבינה לבנה ותופתעי. במעדנים יש המון סוכר מיותר, אם לא הולך עם סתם יופלה רגיל, את תמיד יכולה להוסיף מעט רסק תפוחי עץ שממתיק את הכל.

הכי טוב יוגורט טבעי בלי כלום

אבל אין שום סיבה לתת דווקא מעדן חלב כתחליף לבקבוק, בטח לא מעדן מהסוג הממותק, ובטח לא על בסיס קבוע כך שיהפוך להרגל מקובע בבטון. אפשר לתת לה כל מאכל שהוא, לאו דווקא דומה לחלב ולאו דווקא מתוק- פרי, ירק, חלב שקדים, כריך, לביבה, פשטידה, אורז, קינואה... כל מה שהיא אוהבת לאכול.

יומבה

New member
יוגורט טבעי (נמכר גם באריזות גדולות)

מאד טעים בלי שום תוספת להמתקה ניתן להשתמש בסילאן/ מייפל אמיתי גיוון: פירות טריים חתוכים/ מרוסקים

יוגורט פשוט

(או אם את מעדיפה - מחלב עיזים אם היא לא אוכלת מוצרי חלב מחלב פרה) ולחתוך לתוכו פרי - מה שמתחשק בכל פעם ולפי העונה.

עיר ואם

New member
אני נותנת לאסי עיזים אורגני של נאות סמדר

הוא מאוד מאוד אוהב את זה אבל אני לא נותנת לו את זה כל יום. מעדיפה לתת לו עוד מנה של פירות במקום זה. עיר ואם

down under1

New member
מצתרפת לכולם

אלנו בכלל לא נכנסים המעדנים הביתה - לא מתה על המתיקות המיצבים ואלוהים יודע מה שיש בהם. אני נותנת חלב רגיל ויוגרט טבעי מחלב מלא והוא מאוד מאוד אוהב (גם אני
) אני בכלל לא בעד ההרגל של מתוק כל יום. חוץ מפירות שזה מתוק. פעם ב - כשיש הוא מקבל עוגיה או חתיכת עוגה אבל ממש לא מתלהב מזה. הילד דומה לאמא - מעדיף מלוח על מתוק.

נורקס

New member
אצלנו ההנקה הוחלפה בהצלחה

בבקבוק חלב שקדים (אני שמה בבקשבוק גדול (260 מ"ל)מ כפית חלב שקדים, מעט מולסה/מייפל טבעי/סילאן, מים רותחים עד האמצע ומערבבת טוב ואת השאר מים קרים. היא ממש התמכרה לזה. קוראת לזה "תה" ועל הבוקר איך שהיא פותחת את העיניים היא מבקשת "תה" ושותה בשלוק אחד בקבוק שלם ואח"כ עוד חצי.

גם בעיני יוגורט עיזים פשוט ולא מומתק

הוא פתרון נפלא וטעים. אפשר לגוון עם פירות העונה חתוכים או יוגורט שבתוכו אחד מהפירות מרוסק

Nia11

New member
אז מה אם המטפלת ביקשה שתביאי מעדן?

אם היא רעבה בשעה 14:00 היא יכולה לאכול כל דבר. למשל - ארוחת צהריים.... אני הייתי פותחת את זה לכל סוגי האוכל ובכלל לא מתייחסת לזה כאל תחליף לחלב השאוב. זו צורת ראיה של מבוגרים. תינוקות מקבלים די בקלות שכאשר הם עם מטפל אחר, ההתנהגות אחרת. כמו שהיא לא מצפה מהמטפלת להניק אותה, היא לאו דווקא מצפה אצלה לחלב שאוב. אני מהתחלה לא שאבתי, והכל היה בסדר.

כרמל333

New member
../images/Emo45.gifמסכימה עם Nia11

אצלנו במקום חלב שאוב אנחנו נותנים פירות, או פרוסת לחם עם ממרח (שקדייה למשל), או שיק בננה -תמר, בקיצור במקום מעדנים יש המון דברים טובים שניתן לתת.....

למעלה