אוכל קדימה אוכל

שאלה בנושא תוספת עוף/בשר למרק

מתי הוספתן לילדכם עוף/בשר למרק? האם הוספתם עוף - איזה חלק או הודו ???

mayush23

New member
שאלה לי למבשלות! בעניין חזה עוף../images/Emo3.gif

אז קודם כל מצטערים שלא היינו, מיום שיש אנחנו חולים חולים!!! דלקת גרון, שיעול מגעיל וחום של 39-40 מעלות לברבור הקטן שלי... רק היום בבוקר כבר אין חום אבל שיעול וכאב גרון יש...מקווים שגן זה ייעלם בקרוב. אז מה השאלה לי בעצם?? ביום שישי יש לאמא שלי יומולדת ואנחנו עושים לה מסיבת הפתעה. אז תכננתי סלטים, אנטיפסטי קר, רולדת ירקות מבצק עלים, ניוקי מסולת (יאמי) ובסוף קינוח עוגת שכבות קרמל... אז מה העניין??? בעלי צמחוני ואני מכבדת את זה מאוד, חוצמזה שבערב לא אוכלים ארוחה כבדה... א ב ל כל המשפוחה ממש לא צמחונים אז חשבתי לשים איזה חזה עוף פרוס לפרוסות בכלי יפה עם איזה רוטב... מישהי מכירה משהו? אולי הצעות לעוד דברים מנסיון? תודה תודה תודה מאיה

שאלה לגבי מוצקים

עידן בן 6.5 חודשים. מזה כ-3 שבועות אני מכניסה לו לאט לאט פירות וירקות וגם בשר. היום הוא אכל מרק מ: בטטה, גזר, קישוא, שורש פטרוזיליה, ירק פטרוזיליה, כרובית ופולקע של עוף. הבעיה שמרוב הירקות יוצא לי מרק ענק, גם אם אני לוקחת חתיכות קטנות מכל אחד. השאלה כמה הוא צריך לאכול? מה נקרא "מנה"? אני לא יודעת מתי הוא רוצה ומתי זה מספיק לו בגלל שאכילת מרק אצלנו בעייתית ולוקחת המון זמן, אבל בסופו של דבר הוא מסוגל לסיים הכל. הבעיה שלמשל בשבוע שעבר הוא סיים הכל ואח"כ גם הקיא הכל, כי זאת היתה כמות די גדולה. מאז אני מקפידה לתת לו בצנצנת של גרבר, והוא מסיים צנצנת גדולה שלמה. האם זה מספיק? ועוד שאלה - מה התפריט המומלץ לגיל כזה? אצלנו זה הולך ככה: לילה + בוקר מוקדם = הנקה 9:00 בערך - דייסה על בסיס חלב שאוב 12:00 בערך - מנה פירות (גרבר בדר"כ, כי פירות טריים הוא לא סובל) אח"כ לפני או אחרי שינת צהריים חלב שאוב או הנקה (תלוי אם אני בבית) 16:00 בערך - מרק 18:00 בערך - שוב מנה של פירות אם הוא נשאר ער עד השעות הרגילות שלו (21:00-22:00) אז שוב דייסה ואם הוא נרדם מוקדם (19:30) אז רק הנקה. נשמע בסדר? מתי מותר להוסיף עוד דברים לתפריט?

lulyK

New member
הוספנו כשהמרק התחיל לתפוס נפח

של ארוחה. הוספנו פולקע (מומלץ להוסיף שווארמה הודו נקבה שיש בו הרבה ברזל)

עדיין לא מנסיון אבל..

לי אמרו שצנצנת גרבר זה מנה. גם פרי/ ירק שלם שאת מצליחה לתת לו זה מנה.

../images/Emo8.gifזה לא התאבון, זאת הנחישות שלי../images/Emo3.gif

כעקרון הוא לא סובל מרק ולוקח 3/4 שעה עד שאנחנו מסיימים צנצנת. ואני מרגישה כמו אחרי שיעור ספינינג

ornaok

New member
אני צריכה לצאת מהבית

אבל אם מעוניינת, כשאני אחזןור יש לי כמה רעיונות: חזה עוף ברוטב תפוחי עץ חזה עוף ברוטב פטקיות קוביות חזה עוף בציפוי מתוק-חריף ועוד כמה והכי חשוב - החלמה מהירה לבר!

חזה עוף עם עגבניות מיובשות

מטגנים על שמן זית עגבניות מיובשות ובצל מוסיפים לזה את החזה עוף ואולי קצת טיבול מיוחד לעוף (מוכן) וזהו...מנה טעימה ומקורית. אם את יכולה לעשות את החזה עוף על האש יש לי המלצה למרינדה בשבילך. ממליצה, מגזין תחושת בטן גליון 4

carmits

New member
נתחי עוף בפטריות וחלב קוקוס - יאמי!

נתחי עוף בפטריות וחלב קוקוס חומרים: 1 חבילה חזה עוף, נקי וחתוך לרצועות דקות. 2 חבילות פטריות שמפניון, חתוכות ופרוסות. 1 חבילה פטריות יער (חורש), חתוכות לפרוסות 2 בצלים בינוניים, חתוכים לקוביות 3 שיני שום קצוצות דק 1 קופסה חלב קוקוס מלח פלפל צ'ילי טחון אגוז מוסקט ג'ינג'ר טחון תערובת פטריות פורצ'יני (במטחנה) 1 כף אבקת מרק עוף עלי כוסברה (אפשרות) אופן ההכנה: מטגנים את הבצל במעט שמן בסיר. מוסיפים את השום. כשהבצל נעשה שקוף מוסיפים את הפטריות ומאדים עד שהן מגירות נוזלים ומאבדת מנפחן. מתבלים ב- מלח, פלפל, צ'ילי טחון, אגוז מוסקט, ג'ינג'ר טחון ותערובת פטריות פורצ'יני. מערבבים ומוסיפים חלב קוקוס, כחצי כוס מים, ואבקת מרק עוף. מרתיחים ןמורידים לאש בינונית-קטנה. במקביל מטגנים במחבת את רצועות העוף טיגון מהיר, עד לרגע שצבען הופך לבן, ומוסיפים אותן לסיר. מחממים שוב ומבשלים על אש בינונית עוד כ-10 דקות לערך, עד שהעוף מוכן. מתקנים תיבול לפי הצורך. להגשה, ובכלל, אפשר להוסיף מעל עלי כוסברה.

תנסי בפורום "מתכונים" של ../images/Emo43.gif

את יכולה לחפש שם בארכיון - יש המון מתכונים, וגם לשאול את חברות הפורום - הן מאוד נחמדות!

מיכל ת

New member
היינו היום בטיפת חלב, נאמר לנו

שאפשר להתחיל עם עוף ובשר. מה אתם שמים במרק? תבלינים, ירקות.....

lulyK

New member
אנחנו שמים

עוף, בטטה, גזר, קישוא, תפוח אדמה, פלפל ירוק, בצל, סלרי ופטרוזיליה. מתבלים עם קצת מלח. את הבצל, הסלרי והפטרוזיליה לא טוחנים בהתחלה. למתקדמים אפשר להוסיף אורז, חומוס......

בערך בגיל 7 חודשים

בהתחלה הוספתי כנפיים, אחר כך החלפתי אותן בפולקע, אחר כך החלפתי אותו בשווארמה הודו נקבה (בלי השומן), והיום (10 חודשים) מכניסים שווארמה הודו נקבה וגם כנפיים.

למעלה