מה עושים במצב כזה?

Sapir 5

New member
../images/Emo206.gif מה עושים במצב כזה?

אני בהריון, שבוע 11 (אמצע-סוף חודש שני) - עובדת במקום 5 חודשים. היום,הבוס שלי התקשר אלי ואמר לי לא להגיע ביום ראשון לעבודה כי אני מפוטרת..לא ידעתי מה להגיד לו..אז שאלתי למה-הוא אמר שלא משתלם להחזיק עובדת (אני עובדת במשרה חלקית של 4 וחצי שעות) ולא ידעתי מה להגיד לו..אז פשוט אמרתי לו שיביא לי מכתב פיטורים ולא סיפרתי על ההריון. הבוס לא יודע על ההריון כמובן..ואני עובדת אצלו בדיוק 5 חודשים, אני יודעת שהרבה זכויות אין לי,אבל אני לא ידועת מה לעשות? חשבתי על ללכת אליו ביום ראשון ולבקש ממנו שישאיר אותי עוד חודש אצלו כדי שיהיה לי חצי שנה שאוכל לחתום אבטלה.ובתמורה לכך,אני לא אתבע אותו (אפילו אחתום על מסמך כזה) , מה עושים במצב כזה? יכול להיות שעכשיו אני אפילו לא יכולה לחתום אבטלה? מי יקבל אותי כשאני בהריון ??

nogaash

New member
תעדכני את המעביד שלך

שפיטורים ללא שימוע אינם תקינים וכי יש באפשרותך לתבוע אותו בגין פיטורים ללא שימוע. בנוסף, אני אישית הייתי מגיעה לעבודה ביום ראשון רגיל ואם המעביד היה מתעקש על פיטורי אז הייתי מספרת לו על הריוני ועל אי תקינות הפיטורים שנעשו ללא שימוע ואם הוא עדיין היה מתעקש על פיטורי אז הייתי דורשת במקום מכתב פיטורים ואישור על תקופת עבודה כמתבקש בחוק, ואלי הייתי מגישה תביעה על פיטורים ללא שימוע ודורשת פיצוי כספי (בדרך כלל על תקופת עבודה של פחות משנה ניתן לקבל פיצוי של עד חודש עבודה).

מדון

New member
מה דעתך ש

פיטורי עובדת בהריון בעלת וותק של פחות מחצי שנה עקב הריונה - עלולים להוות אפליה, האסורה עפ"י חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, וכן מנוגדים לעקרון השוויון.

nogaash

New member
בוודאי - אם המעביד ידע שהיא בהריון לפני שפיטר

אותה, רק שבמקרה הנוכחי, אם היית משכיל לקרוא את השאלה, כותבת השואלת כי המעביד כלל לא ידע על הריונה, במקרה כזה, בלתי אפשרי לטעון לאפליה.

Sapir 5

New member
רגע..

אז פשוט להגיע לעבודה ולהגיד שלא היה שימוע (הפיטורים התבצעו בטלפון! ) ושאני בהריון ושאני צריכה לקבל פיצויים? הואלא יגיד לי,אז בואי נעשה לך שימוע?? או לתבוע אותו וזהו?

nogaash

New member
שימוע לאחר פיטורים אינו נחשב

שכן הוא לא נעשה בתום לב, כך שבכל מצב תהיה לך עילת תביעה. העניין הוא שקשה להוכיח פיטורים שבוצעו בטלפון, אם השיחה לא מוקלטת והמעביד יחליט לשקר ולטעון שהוא כלל לא פיטר אותך אלא, פשוט הפסקת להגיע לעבודה, אז תהיה לך בעיה עם זה ולכן המלצתי לך ללכת לעבודה רגיל ביום ראשון ואם הוא יתעקש על פיטורייך, דירשי מכתב פיטורים ואישור על תקופת עבודה כמתבקש בחוק, אבל עשי זאת פנים מול פנים, כשאת בעבודה ולא בטלפון. לגבי פיצויים, לא מגיע לך פיצויי פיטורים, אבל אם תחליטי לתבוע אותו על פיטורים שלא כדין, תוכלי לדרוש מבית המשפט שיפסוק לטובתך פיצוי כספי בגינם, גובה הפיצוי נתון לשיקולו של בית המשפט, בהתאם לתקופת עבודתך, נסיבות פיטורייך וכ"ו..

למעלה