האמאזונות

../images/Emo204.gif../images/Emo39.gifהאמאזונות../images/Emo39.gif../images/Emo204.gif

לפי האגדה נהגו האמזונות לכרות את שדן הימני, כיוון שהפריע להן לירות בקשת, ולעתים נלחמו בזמן שהן מיניקות. מלבד היותן לוחמות אמיצות ונועזות הן נחשבו גם כנשים בעלות כבוד, יושר והגינות. הן היו מוכנות לסכן את חייהן כדי להציל בשעת צרה את חברותיהן. לאמזונות היו שתי מלכות אשר חלקו יחדיו את המלוכה. האחת הייתה אחראית על ענייני חוץ כגון מלחמות והשניה על ענייני פנים הקהילה. אורח חייהן של האמזונות כלל מלחמות, ציד וחקלאות. כל גבר אשר חי בקרב קהילה זו היה במעמד נותן שירות בלבד. האגדות היווניות המתייחסות אליהן תיארו לרוב את יחסן אל גברים כמשפיל ואדנותי: הגברים שימשו להם כעבדים, משרתים ומרביעים. האמזונות היו שולחות את בניהן הזכרים לגדול עם אבותיהם.
מדוע לא ממש שומעים על שבטי האמזונות?
מה דעתכם על הנשים שאלה?
האם יכלו להתקיים גם היום?
בואו נתחיל עם השאלות הללו ונראה לאן נגיע
בברכת דיון פורה לכולנו

nataly36

New member
בעודי קוראת את התיאור שלך

בדיוק חשבתי לעצמי, שכמה שאני יחסית מכירה טוב את המיטולוגיה היוונית - עליהן אני לא יודעת דבר! ובעצם, זו השאלה שלך..... נראה לי שהן בעיקר מאיימות..... לכן לא שומעים עליהן. נראה לי שיש סוג כזה של נשים גם היום.... שרואות בעצמאותן אידאולוגיה. שמוכנות לפגוע בעצמן כדי להלחם טוב יותר....

האמת היא שגם לי יש תחושה שהן מאיימות../images/Emo2.gif

כלומר, האמאזונות מצטיירות כמאיימות, עריצות, לא רחוק בעצם מהתיאורים שקראנו לא מעט אודות גברים במשך השנים. משהו רחוק מאד מרוך נשי או מדמות האשה הרווחת ואני וודאי לא מדברת על חולשה, להיפך. נדמה כאילו האמאזונות לקחו את הכוח הנשי כמה וכמה צעדים קדימה, ואולי רחוק מדי.

Simply Miri

New member
גררר...

ממש לא הייתי רוצה להיות אחת מהאמזונות! האמת- עד למקרא דברייך פה, לא שמעתי עליהן, אבל אני לא מכירה את המיתולוגיה היוונית על בורייה... גם היום בתחילת העשור השני של המילניום השני, ישנם מקומות בהם מונהגת היררכיה דומה לזו שמתארת את האמזונות, רק שהיא הפוכה והגברים הם הצד החזק והשולט. אם נניח לרגע שהאמזונות אכן היו "שורדות" עד היום, הן היו מתרבות ומאומצות על-ידי תרבויות אחרות והתופעה הזו הייתה רווחת ברחבי העולם. כך שכמו שאת המציאות ההפוכה (גבר=המין השולט) לא הצלחנו למגר לגמרי מהעולם, סביר להניח שתרבות האמזונות הייתה פשוט מתקבלת כמציאות ואיכשהו, אפילו ש"הארגון לשחרור הגבר" (שוודאי היה קם בשנות השישים), היה בעל השפעה חברתית עצומה, היו מצליחים להתקיים שרידים של האמזונות במספר מקומות בעולם גם היום ולהמשיך את אורח חייהן העריצי מבלי שיהיה לגברים שבינהין מספיק כח כדי לשים לזה סוף... עולם כמנהגו נוהג...
שבוע טוב!

../images/Emo150.gif"הארגון לשחרור הגבר"../images/Emo150.gif

בואי נתחיל מזה שקיים ארגון כזה, ועוד לא מעט ארגונים בעד הגברים כמו "גברים מוכים" ועוד... גילוי נאות, שאולי צריך לצאת בהודעה חדשה, גם אני לא יודעת יותר מדי על האמאזונות, ואת מה שכתבתי - בעצם ציטטתי מויקיפדיה, כך שבאתי ללמוד כמו כולנו. אז מה את אומרת בעצם? שאת בעד קיום של תרבות האמאזונות גם כיום? הבנתי נכון את דברייך?

Simply Miri

New member
לאאאאאאאאאאאאאאאאאא!!!!!!!!!!!!

אולי לא ניסחתי את עצמי ברור מספיק- קגומה תיארה את זה כתמונת מראה על הרבה חברות שהיו בעולמנו וחלקן נותרו- וזו אולי הצורה המדוייקת יותר להסביר מה שאני רציתי לכתוב. וכמו שאני מתרעמת על שלטון הגברים בנשים, (למשל באפגניסטן) כך הייתי מתרעמת לו היו הנשים שולטות בגברים! זה מקומם, זה שוביניסטי, זה מזעזע, וזה לא נכון ולא מוסרי!!! מממממשששששש לא בעד קיום של תרבות כזו- לא אז ולא כיום!

טוב טוב טוב, מאמי, למה לצעוק?../images/Emo12.gif

הבנתי, פסדר.... וגם מאד מסכימה עם דברייך
אני בעד שוויון, בהחלט כן. אנו אמורים להיות שווים ולא דומים, יש הבדלים בין גברים ונשים ואין זה אומר שההבדלים הללו אמורים לעשות אותנו שונים, כלומר שלא שווי ערך.

גילוי נאות../images/Emo27.gif../images/Emo27.gif

הדברים שנכתבו בהודעה הראשית צוטטו מויקיפדיה, משום מה נשכח ממני לציין זאת. לא קורה לי בד"כ
אתכם הסליחה. אז לא אני כתבתי, מלבד השאלות, מכאן שבאתי ללמוד כמו כולנו.

בני33

New member
סיפור מעניין,,אבל אני תוהה ,,,,

בעלות כבוד. יושר. הגינות. עד כדי להרוג כל זכר בזמן שנולד. ובכלל לנושא הזה יש לי סיפור מאד מעניין. אבל הוא לא מתאים לפורום הזה . אגב,,,מדוע לא שומעים?שאלת. מה את רוצה לשמוע? זה כבר לא קיים ממזמן השבט הזה. מה דעתי על הנשים האלה? במידה ומישהו בזמנו לא הי עוצר אותן מלהשמיד את כל הזכרים. לאן היינו מגיעם? להתקיים היום? לדעתי ממש לא. אבל זה נושא נחמד ומעניין.

לא זוכרת שקראתי על אמאזונות שהרגו זכרים

אדרבה, כתוב שם במפורש שהן שלחו אותם לגדול עם אבותיהם, והשתמשו בהם כעבדים וכאלה. לא הרגו זכרים בשל היותם זכרים, לפחות עד כמה שהבנתי מהכתוב.

אופסססס../images/Emo250.gif בקריאה שניה מסתבר

שהיו זכרים שננטשו למוות, ו/או כאלה שהאמאזונות הפכו לנכים. אלא ששוב, הגרסה הרווחת יותר היא זו שהילודים הזכרים נשלחו כאמור לגדול עם אבותיהם.
האגדות היוונית המתייחסות אליהן תיארו לרוב את יחסן אל גברים כמשפיל ואדנותי: הגברים שימשו להם כעבדים, משרתים ומרביעים. לפי האגדה כל הילדים הזכרים שנולדו לאמזונות ננטשו למוות, והבנות גודלו להיות לוחמות. לפי גרסה אחרת, לבנים שנולדו שברו האמזונות את הידיים והרגליים, על מנת למנוע מהם אפשרות להילחם או לטייל בעולם בעתיד, אולם הגרסא המקובלת ביותר היא זו שלפיה היו האמזונות שולחות את בניהן הזכרים לגדול עם אבותיהם.
גם אחרי הקריאה הזו, לא הייתי רוצה לראות שבטים כאלה שמתקיימים היום.

kagome10

New member
תמונת מראה

קודם כל, עד כמה שאני יוןדעת, שבטי האמזונות מעולם לא היו קיימים. מבחינתי, האמאזונות הן תמונת מראה על הרבה חברות שהיו בעולמנו, וחלקן נותרו. בנוסף לכך, האמאזנות, המעוררות הרבה יותר שנאה ודחייה מכל החברות הפטריארכיות שהיו וקיימות מראות את אמות המידה הכפולות של השוביניסטים. נשים חזקות ועצמאיות שמשעבדות גברים מעוררות דחייה, אך גברים חזקים ועצמאיים שמשעבדים נשים מעוררים סימפטיה והזדהות. אני אמפתית כלפי הנשים האלה ורוחשת להן כבוד. למרות שאני לא מסכימה עם הערכים שלהן, נשים היו בהיסטוריה הצד המדוכא יותר מדי פעמים, כך שהאמזונות מעוררות בי יותר אמפתיה והזדהות מגברים בעולם הזה. עוד סיבה שהאמאזנות חיוביות יותר משליליות בעיניי היא שהן מראות שהסטריאוטיפים על התכונות הנשיות והגבריות הם *סטריאוטיפים*. נשים יכולות להיות עצמאיות וחזקות ואסרטיביות, והן לחלוטין לא חייבות להיות "רכות ומכילות".

אני בהחלט מעדיפה נשים רכות ומכילות

על אמאזונות, לפחות על פי התיאורים שמובאים בויקיפדיה או בכל מקום אחר. לטעמי האמאזונות הינן שוביניסטיות (הפוך על הפוך
) ואיפה שיש השפלות או התנשאות, לא מוצאת את מקומי. נשים בהחלט יכולות להיות עצמאיות וחזקות, ואסרטיביות ויחד עם זה להישאר רכות ומכילות. מבחינתי ברכות הזו יש הרבה יותר כוח. כבר שמענו את המושג "עוצמת הרכות". נכון שהן לא חייבות, אלא שזה ה"סטריאוטיפ" שאני מעדיפה באופן אישי.

kagome10

New member
אבל מה היית מעדיפה לו חיית בעת ההיא?

להיות האישה של חייל גבר שוביניסט ומגעיל או להיות אמאזונה? אני הייתי מעדיפה להיות אמאזונה. ואגב, אין שום דבר "הפוך על הפוך", פשוט יש שוביניזם נשי ושוביניזם גברי. אין לי שום דבר נגד נשים מכילות, יש לי משהו נגד זה שהשרישה מוצגת כמעט אך ורק לנשים, והתנהגויות אגרסיביות נחשבות לנסלחות ואף למתבקשות מגברים ואילו מנשים זוכות לגינוי.

לו חייתי בעת ההיא,../images/Emo55.gif

קרוב לוודאי שהייתי אמאזונה, ולא סתם אחת - אפילו מנהיגה
נא הבהרה מצידך יקירתי למשפט הבא: "...יש לי משהו נגד זה שהשרישה מוצגת כמעט ...."
מה סה? משו חדש? זה בעברית?

בני33

New member
קגומא,איני יודע מה טווח הידיעות שלך,לעניין,,,

אבל,,,ככל שידיעתי משגת. הם היו בשבטים שחיו בתקופת האלים.

ומה הם נעלמו

הם עדיין בקיום אותם אלים . רק שהעניין שלהם באנשים זה בערך כמו העניין שלך בנמלים בחצר של השכן . ואכן היו אמזונות , והם עדיין קיימות , רק בעולמות יותר ימניים . דוד

רפפם

New member
ממתי גברים משעבדים מעוררים אמפטיה והזדהות?

ז"א אולי יש פה ושם מקרים כאלו, אבל בד"כ אף אחד לא מכבד גבר מכה. אולי את מתכוונת למקרים כמו שמוליק קראוס? אם כבר אז מכבדים אותו בגלל שהוא מלחין מאוד מוכשר, וגם יודעים שיש לו בעיות אישיות וסמים וכו' אבל זה לא סיבה לסלוח לו שהיה גבר מכה, למרות השיר "אני סולחת" אני לא חושב שצריך לסלוח. אגב, אם מסתכלים היום על העולם, אז איפה שיש שיוויון לנשים אלו גם חברות מפותחות ומודרניות שכיף לחיות שם יחסית למקומות כמו אפריקה ואסיה ששם השובניזם שולט. אני לא יודע אם יש קשר ישיר או שעם הקידמה הגיע גם הפמניזם ויכולה גם להיות קידמה עם שובניזם לצד הגבר או האישה. מעניין לראות אם בחברה עם שליטה נשית גם היתה מתפתחת קידמה או שזה היה פשוט קופי של אפריקה ואסיה מבחינת איכות ותוחלת החיים

kagome10

New member
מאז ומעולם

אומנם בימינו נהוג להסתיר זאת מעט, אולם עדיין קיימת הגמוניה גברית ופחד גברי לאבד את השליטה, והזדהות עם הפחד הזה. אני מכירה מספיק סיפורים על גבר שהעז, שומו שמיים, לבשל בביתו שלו, והחברים שלו אמרו לו שהוא סמרטוט ושאשתו משפיטה אותו. הרי אם גבר ואישה מחלקים מטלות בשיויוניות ברור שזו השפטה! אני יכולה לתת עוד המון דוגמאות, אך הדוגמא הברור ביותר היא היחס לאונס ולתקיפות מיניות. הרי ברור שמה שהנאנסת לבשה רלוונטי וא היא לבשה חצאית מיני אז מותר היה לאנוס אותה :S בנוגע לפמיניזם - הסתכלי, כמה נשים יש בכנסת? אמורות להיות 61 או 62. כמה מהכסף בעולם ובישראל שייך לנשים וכמה לגברים? כמה נשים יש תחת קו העוני וכמה גברים? ולמה אישה מרוויחה בממוצע 60% ממה שמרוויח גבר? ולכולם המצב הזה נראה נורמלי, ואנשים חושבים שיש שיוויון.

למעלה