רוחות..שאלה

Orange Sky

New member
../images/Emo204.gifרוחות..שאלה

היי, אני לא יודעת אם זה הפורום המתאים לשאול, אם לא -אשמח ותפנו אותי למקום שיעזור לי יותר
השאלה שלי קצת מוזרה ולא יודעת אם יש מישהו שמתעסק בזה אבל בעניין של רוחות..אני מאמינה ברוחות ושדים ותמיד הייתהלי התחושה שאם אני אדבר על זה, אסתכל על דברים שקשורים לנושא (סרטים נגיד), אקרא על זה וכו' אז זה ימשוך אליי את הדברים האלו..אני מאוד מסוקרנת מהנושא ולמרות שאני מאוד פוחדת אני תמיד אוהבת לראות סרטים על טבעיים או לקרוא סיפורים בנושא רדיפות וכו'.. בקיצור - נגיד וכל זה באמת קיים, אתם חושבים שההתעסקות בזה באמת יכולה למשוך אליי גורם כזה או אחר? אני יודעת שאני נשמעת כמו חולת נפש
אבל עדיין אשמח לתשובה/סתם מחשבות שלכם בנושא..

וואו

האמת ששאלה מעניינת. אני לא מאמינה בזה אז אין לי מושג איך להגיב על השאלה שלך.. לכי תדעי אולי באמת תצליחי למשוך אחת מתוך ההתעסקות בזה, אבל גם אם כן, אף אחד לא יאמין לך -כמו שאמרת, רק יחשבו שאת פסיכית
יש בתפוז עוד כמה פורומים על רוחות וקלפים וכאלה נראלי ששם יהיו אנשים שיזדהו איתך ותוכלי לקבל תשובה יותר מספקת

Orange Sky

New member
חח אממ

אני ממש לא מנסה למשוך אליי משהו..שאלתי בדיוק בגלל זה, כי אני הייתי רוצה להמשיך לקרוא/לראות דברים על זה בלי לפחד שאני מושכת משהו.. תודה=]

הי

בתור בן אדם שרואה את עצמו כרציונלי ולא יהיה מוגזם לומר שבז לכל הדתות או אמונות תפלות או פולחן אורן זריפי זה או אחר,מה שגם הביא אותי להתעניין בפילוסופיה. אני מאמין שדת ואמונות על טיבעיות הן קו עקום שמנסה לעוות את העולם כך שיהיה הרבה יותר נוח להעביר את הזמן בו. הפילוסופיה היא קו ישר שיכול להביא לאיבוד עצמך לדעת מרוב תובנות שלא מתחייבות להאיר לך את קצה המנהרה . הייתי שמח אם תסבירי לי מה גורם לך להאמין ב''עניין הזה של רוחות'' (כך כינית את זה ), מאיפה הסקרנות נובעת? אם זה בגלל שדלת זזה מעצמה בלילה, אז זה קורה גם לי זה בגלל שהציר רעוע צריך לעבוד קצת עם פטיש ואז גם הדלת תסתדר וגם המחשבה על הרוחות

Orange Sky

New member
חח אז ככה

אני בן אדם מאוד ראלי, ואני לא מבינה מאיפה הגיעה לעולם התפיסה שרוחות זה בהכרח "המצאות/אגדות/על טבעי". אלוהים הוא באותה מידה על טבעי אבל רוב העולם מתייחס אליו כאמיתי לחלוטין. העמדה שלי היא כזו - אם אין לי משהו שיוכיח אחרת, אין לי מושג אם זה אמיתי או לא. זה 50/50 לכאן או לכאן. מה גורם לך לחשוב שזה לא קיים? כי לא ראית את זה?..ואני באותה מידה אומרת שאין לי שמץ של מושג אם זה כן קיים.. הסקרנות כי זה משהו מעבר לעולם שלנו, לתודעה שלנו, חלק במציאות שאנחנו עוד לא חקרנו וגם כנראה לא נגיע אליה. אבל תחשוב שבימי הביניים חשבו שרופאות הן מכשפות ועם התפתחות הטכנולוגיה חשבו שגם זה כישוף.. אורן זריף לא קשור לא דת בשום אופן..להגיד "אני בז לדתות ולאורן זריף" זה עלבון לדת...שוב גם בנוגע לדת - אין לי מושג אם התנ"ך והברית החדשה מספרים דברים שבאמת קרו (מבחינה דתית, כי היסטורית הם באמת קרו כנראה) אבל אי אפשר לדעת.. אני באמת רוצה להבין - אתה לא מאמין בדברים כאלו רק כי אף פעם לא ראית?..תחשוב שאתה משתמש רק ב10 אחוז מהמוח שלך קודם כל, פעם שמעתי שע"פ מחקרים שעשו גילו שתזוזות שבני אדם רואים לפעמים בזוויות העין זה תנודות מעולם מקביל/גורמים כמו רוחות וכו' שהמוח שלנו לא מסוגל פשוט לעבד.. חפרתי

חח טוב זה יהיה דיון ללא מוצא אבל

ניחא. כן אני מאמין שאם לא ראיתי את זה כנראה זה לא אמיתי, את בן אדם ריאלי , אוקיי. כל כך עלוב אני מרגיש כשאני מנסה להסביר לך למה זה לא הגיוני , אני מבין שקשה לקבל שחיים רק פעם אחת ואת האינסוף שליפני הלידה ואחריה קשה להרגיש למוח מוגבל כשל האדם( ד"א הזיון שכל הזה על ניצול 10 אחוז מהמוח הוא בולשיט אני לא מבין סתם ככה להאמין בכזה מיתוס?,את אשכרה חיה בתחושה שאת לא מנצלת את המוח שלך? אולי זזה מה שגורם לך להאמין ברוחות, באמת הגיוני שהצד השמאלי הקיצוני ה''לא מנוצל'' הוא הצד שקולט את הרוחות ומתרגם אותה להוויה והתחושה שלנו) |סלינק| http://cafe.themarker.com/view.php?t=109720 הנה סתם מאמר, את מנצלך את המוח שלך סגרנו את זה. תגידי מה זה הביטוי הזה אם לא ראית אותו זה לא אומר שהוא לא קיים? סגרת את הדיון ככה כי סביר להניח שגם לא תיראי אותו , זה מצב תמידי , אוקי לא רואים אותו , לא שומעים אותו, או שכן שומעים אותו(שוב הדלת בלילה ..?) איך הוא יוצר קול עם איזה איבר הא? אז נניח שהסכמת איתי(אם לא אז אין טעם) את לא רואה את הרוחות , לא שומעת הרוחות , אם כן ,''זה'' יצור שלא רואה לא שומע לא תופס לי מקום במרחב , אממ את יודעת מה אוקי זה קיים . לא יודע מה זה יתן לך לדעת שהכלום קיים אבל ניחא. הרוח הזאת זאת הרוח שאת מרגישה כשאת יוצאת מהבית בואי נניח שהיא מכילה את כל רוחות המתים יחדיו. פתרתי את הבעיה. המוח שלך שוב יכול להתעסק בדברים שקיימים בעולם, יש הרבה כאלה. ד"א בנוגע למה שאמרתי -"אני בז לדתות ולאורן זריף"- אני חושב דווקא שזה עלבון לאורן זריף אני חוזר בי. הכל ב'רוח' טובה :) אחלה יום

למעלה