סרט השבוע

קליפורניקיישן

קליפורניקיישן ממשיכה את הקו של כמעט כל תכניות Showtime האחרות. אומרים הרבה בשנים האחרונות ש-Showtime מנסה לתת פייט ל-HBO לדעתי זה רחוק מהאמת. הם כביכול עושים תכניות איכותיות יותר אבל מה שהם עושים זה ללכת על פרובוקציות. ההרגשה בתכניות שלהם זה "מותר לנו להגיד FUCK בטלוויזיה אז בואו נגיד את זה כמה שאפשר". האמת היא ש-Showtime עדיין לא עשתה תכנית אחת שמתקרבת לסטנדרט הגבוה של HBO. גם ב-HBO לא היו חסרות פרובוקציות, OZ היא מהסדרות האלימות ביותר שנראו על המסך, בכל פרק היה רצח ודם ואלימות מסוג כלשהו, היה ערום, היה סקס והיתה הרבה שפה מלוכלכת. אבל כשרואים סדרה של HBO האלימות, השפה והסקס מרגישים כחלק אינטגרלי מהסדרה, כחלק חיוני, כעוד אלמנט שמתשתלב בתכנית שכתובה, מבויימת ומשוחקת להפליא. בעוד שב-Showtime ההרגשה היא אחרת. נקודת המוצא שלהם שונה. נקודת המוצא של HBO היא "בואו נעשה סדרה איכותית, אם צריך להגיד פאק לא נורא מותר לנו זה משתלב טוב" נקודת המוצא של Showtime היא "סקס, סקס, סקס, מילים גסות, סקס, סקס סקס. ובוא נתקע איזו מסגרת של סדרה סביב זה". The L Word היא הדוגמא הכי טובה לקו של הסדרות של Showtime. סדרת פרובוקציה שנועדה לשם פרובוקציה. הדבר היחידי שמניע אותה זה "לסביות זה טוב וכל השאר זה חרא". ולמה? כי הרבה יותר פרובוקטיבי להראות לסביות על המסך מאשר כל דבר אחר. כל מה שמניע את Showtime בכל הסדרות שלהם זה לעשות פרובוקציות - The L Word, Queer As Folk, קליפורניקיישן וגם Weeds שנכנסת לחבורה הזאת בכבוד אחרי העונה השלישית ההזויה שלה וסצנות הפורנו שלה. כמעט כל דבר שקורה בקליפורניקיישן הוא לשם הפרובוקציה. אנטי גיבור ששוכב עם כל דבר שזז כולל ילדה בת 16 ואז כמובן אנחנו מגלים שהוא גם גאל אותה מבתוליה, כמה מפתיע באמת. סצנות סקס ביזאריות, דברים קינקיים למיניהם. האנק מודי הדמות הראשית הוא קלישאה מהלכת. כל סטריאוטיפ שאפשר להגיד על טיפוס כזה יש בו. רב הזמן הוא לא הרגיש לי אמין. לא הרגשתי שאני רואה בנאדם אמיתי הרגשתי שאני רואה דמות בטלוויזיה. שכתובה רע. כל העלילה של "הוא אוהב אותה והיא אוהבת אותו אבל היא מתחתנת עם מישהו אחר וכו'" מאוסה ברמות ולא הרגשתי כאן משהו שחידש לי, שעניין אותי, שבאמת יצר עניין כלשהו או שהיה לא צפוי בכל הבנייה לאורך העונה. אז יש לנו חרא אנשים וזה כביכול אמיתי יותר, אבל זה באמת אמיתי יותר? לא חסר סדרות עם אנטי גיבורים שעובדות יותר טוב מקליפורניקיישן או מרגישות אמינות יותר או כתובות טוב יותר. ואני שוב מזכירה לכולם ללכת לראות את Rescue Me המעולה והמשובחת שגם מציגה אנטי גיבור על סף טירוף וסצנות סקס הזויות. שוברת קלישאות אחרי קלישאות של מה מותר ומה אסור לעשות בטלוויזיה והכל תחת צנזורה וזה עדיין עובד להם יותר טוב. בפרק האחרון של קליפורניקיישן יש דוגמא נהדרת לאיך הם בכח מנסים לעשות פרובוקציות. ביתו של האנק מודי עוברת לגור איתו בנסיון לאחד את שני ההורים שלה ביחד. היא מקבלת מחזור ראשון, הוא לוקח אותה למכולת הקרובה לקנות חבילת טמפונים. אך אבוי, נשארה רק חבילה אחת ואשה אחרת הגיעה אליה קודם. אז מה קורה? מודי מתחיל להתווכח איתה, להלחם איתה, בן זוגה של האשה מגיע והם כמובן הולכים מכות והכל בזמן שעומדת לידם ילדה בת 13. לא האשה ולא הגבר שמו לב לרגע אחד שעומדת שם ילדה קטנה, שניהם חשבו שמודי הוא סתם מטורף שרוצה את הטמפונים לעצמו. כמובן ברגע שגילו שזה בשביל הילדה הכל הסתדר והרוחות נרגעו. מתי בפעם האחרונה שהייתם בסופר וראיתם גבר קונה טמפונים חשבתם שזה בשביל שימושו האישי ולא בשביל בת זוגו/אחותו וכו'? אין שום הגיון במה שקורה בסצנה הזאת, אפילו לא לרגע, הסיבה היחידה שהגבר והאשה מתעלמים מנוכחותה של הבת זה כדי שיוכלו ללכת שם מכות. וכל זה, כמה מפתיע, בדרך לחתונה של האקסית של מודי. אין לי מושג איך Showtime מחזיקה מבחינת מנויים מול HBO אבל מבחינת איכות יש להם עוד הרבה מה ללמוד. בנוגע לדקסטר, שנחשבת לסדרה האיכותית שלהם. ראיתי שני פרקים שלה בזמנו כשהתחילה ואיכשהו שכחתי ממנה. אני אשלים אותה השבוע ונראה אם Showtime באמת משתפרים או ממשיכים באותו קו - שזה פשוט לעשות פרובוקציות.

YuviMan9

New member
דקסטר זה הסדרה הכי טובה שראיתי

לא יודע לגבי הדברים האחרים של SHOWTIME...

ניר4819

New member
כל מילה שלך - חקוקה בסלע

מסכים לחלוטין. השתעממתי מאד מהסדרה, מצאתי אותה לא אמינה, לא מעניינת, קלישאית (מודי הוא כמובן קלישאה מהלכת - הגבר שמזיין כל מה שזז, אבל בפועל מאוהב בגרושתו... נו באמת... כמה פעמים שמענו את הקלישאה הזו בסרטים וספרים?). את דסקטר לא ראיתי, אבל היא מקבלת אצלי נקודות יתרון בזכות השחקן הראשי, מ"עמוק באדמה". ואם בהמלצות עסקינן - תראי את "שובר שורות" המצויין. עלה ביס לאחרונה, ואני פשוט מת על הסדרה הזו. גאונית, לא פחות.

ראיתי בזמנו את הפרק הראשון שלה

לא המשכתי אחרי. לא הבנתי מה קורה בה. וזאת היתה תקופה שראיתי מלא פיילוטים אז להתחיל להמשיך עם סדרות שלא סגורות על עצמן לא עשה לי חשק. אבל מעניין אותי לראות את זה בגלל השחקן - בריאן קרנסטון, מי ששיחק את האבא במלקולם באמצע ועשה שם את אחד מתפקידי המשחק הטובים ביותר שנראו על מסך הטלוויזיה. כשאני אסיים עם שתי העונות של דקסטר אני אגיע אליה.

Amber

New member
לגבי דקסטר...

היא כל כך גאונית לדעתי, ומציבה רף גבוה כל כך לסדרות אחרות שבלי לראות את קליפורניקיישן (או למען האמת, אף סדרה אחרת של שואוטיים חוץ מ"הכי גאים שיש", בזמנו) גרמה לי להעריך מאוד את הרשת, למרות שאחרי תיאור כזה של קליפורניקיישן- יכול להיות שדקסטר היא משהו מיוחד ויוצא דופן ברשת... בכל אופן- חבל שהמעמד של HBO הוא כבר לא אותו מעמד כמו בימי אוז, הסופרנוס ועמוק באדמה (שממנה נשארו לי עוד 3 פרקים ואני מסיימת את הסדרה בימים אלה
), זו הרשת שלדעתי סללה לשואוטיים את הדרך.

ראיתי כבר כמה פרקים של דקסטר

אין ספק שהיא סדרה טובה, רשמים מלאים אני אביא בשבוע הבא אחרי שאני אסיים איתה. אבל היא באמת לא דומה לשום דבר אחר ברשת. בינתיים זאת הברקה חד פעמית שלהם. יש בה משהו שכמעט ונוגד את שואוטיים בכך שהיא אנטי סקס במקום מסויים. וכן באמת חבל לגבי HBO, הם כבר די הרבה זמן לא מה שהם היו פעם. נקווה שהם יחזרו לעצמם מתישהו. אבל זה קורה כל הזמן, זה היה גם עם NBC בזמנו, היתה להם תקופה שהיו שם סדרות מעולות אחת-אחת, כל הדברים הכי טובים והכי עתירי רייטינג היו אצלהם - הבית הלבן, אי.אר, חברים וסיינפלד וגם הם בתקופת יובש די הרבה זמן ו-ABC תפסו את המקום שלהם לתקופה עם עקרות בית נואשות, אבודים והאנטומיה של גריי. NBC קצת חזרו לעצמם עם גיבורים מבחינת רייטינג אבל מבחינת איכות הם רחוקים שנות אור מאיפה שהם היו פעם.

Amber

New member
הנאה מובטחת עד הרגע האחרון ../images/Emo8.gif

אגב.. את "עמוק באדמה" התחלתי לראות בגלל מייקל סי.הול ששבה אותי כדקסטר, ועמוק באדמה רק גרמה לי יותר להבין עד כמה הוא שחקן אדיר... ולגבי עמוק באדמה... יש מקום בפורום לחלוק רשמים מהסדרה אחרי שאסיים אותה? אני שואלת כי אני בדר"כ קוראת כאן ואני מאוד אוהבת את הדיעות כאן בפורום והעומק שמגיעים אליו בדיונים. אני פשוט לא יכולה לסיים את הסדרה הזו ולתת לזה לעבור בשקט

ברור שיש מקום

ואת עמוק באדמה ראיתי בזמנו כשהיא שודרה. היא התחילה מעולה אבל בשלב מסויים התדרדרה לחלוטין לדעתי.

Amber

New member
ראית אותה עד הסוף?

גם אני הבחנתי בירידה מסוימת באמצע, אבל העונה החמישית מצוינת לדעתי.

כן עד הסוף

לא זוכרת כבר מה קורה בכל עונה אבל אני זוכרת שבשלב מסויים זה כבר לא היה מה שזה היה.

kfir number 1

New member
לגבי SHOWTIME

יש להם עוד סדרות כמו אחים בדם, וידוייה הסודים של זונת צמרת (סדרה מצוינת ושנונה), שושלת טיודור ואומת העם של טרייסי אולמן. ברור שדקסטר היא הסדרה הכי טובה שלהם. אני בטוח שעוד כמה שנים הם יהיו ברמה שווה של HBO ואולי גם FX וACM.

hagaiad

New member
השבוע שלי

אל תתעסקו עם הזוהן לא יודע למה, אבל תמיד אני בא עם ציפיות לסרטים של אדם סנדלר, ותמיד מתאכזב. הסיפור עצמו זרם והזמן עבר לא נורא לאט אבל הדבר היחיד שהצחיק אותי בסרט הזה זה העברית העילגת של סנדלר, ואולי עוד איזה בדיחה או שניים. סך הכל סרט דבילי מאוד עם מסר רדוד, כאילו הכל שחור ולבן. מה שקנה אותי בסרט זה הפסקול, בכל זאת אני אוהב מאוד את הדג נחש
5/10 סיינס הפעם הופתעתי לטובה. את מל גיבסון אני לא ממש אוהב וגם התגובות שאמרו לי על הסרט הזה לא היו כל כך אוהדות, אבל הבמאי (אני חושב שזה שאמאלן) עשה עבודה ממש טובה ויצר סיפור בדיוני לחלוטין אבל שנראה מאוד ריאלי. בניגוד ליום השלישי או לסרטים דומים כאן כל הסרט מתרכז במשפחה אחת ולא במלחמה הכוללת מול החייזרים, אפילו לא אמרו את הסיבה שהם ברחו. בלא מעט רגעים בסרט הזה הרגשתי רעד, לחץ ורצון עז לראות את ההתפתחות, ולא השתעממתי לרגע. יפה ששאמאלן הצליח ליצור סיפור מד"ב בלי להגרר ליצירת מפלצות דביליות ושאר שטויות, למעשה את הדקות האחרונות הצורה של החייזרים לא ידועה לנו, העבודה נשארת לדמיון וזה מוסיף המון לאווירה. בנוסף לכל זה גם הסיפור נגמר במסר יפה, שלא נגרר לקיטשיות יתר. 7/10 בחזרה לעתיד דבילי אבל חביב. כשלא לוקחים אותו ברצינות הוא סרט די חמוד להעביר שעתיים. 6/10

וכשלוקחים את בחזרה לעתיד ברצינות

הוא סרט מצוין, כתוב היטב, מודע לחוקים המוזרים של העולם שלו, מצחיק ומרגש.

hagaiad

New member
האמת שלא ממש חשבתי

סתם ראיתי אותו כדי להעביר את הזמן, הוא כן מרגש ומצחיק פה ושם ובעיקר מוזר. אבל איך שראיתי את העיצוב והחוקים לא לקחתי ברצינות

מה ה מצב

New member
אל תתעסקו עם הזוהן...

אותי זה שפך מצחוק. דווקא העלילה נראתה לי טיפשית ונדושה, וכמובן שהם ראו את כל עיניין בשחור לבן וכאילו הכל מאד פשוט. אבל לא הפסקתי לצחוק. והחומוס הצחיק אותי כל פעם מחדש. בקיצור אני דווקא חשבתי שהוא אחלה סרט (במובן הטראשי)

למעלה